pijana
pijana
  6 kwietnia 2011 (pierwszy post)

1. Zaobserwowałam (zresztą pewnie nie tylko ja), że wiele osób tutaj lubi placki ziemniaczane... Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie - co dodajecie do środka, a co kładziecie na wierzch, czy jecie je na zimno, czy na ciepło, jak mocno spiekacie itp. ;-)
2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ?
3. Macie jakieś ulubione potrawy z regionu, z którego pochodzicie ?
4. Czy uważacie, że w kwestii jedzenia "nie ma jak u mamy" ? :ziober2:
Smacznej dyskusji :-)

Sobbek
Sobbek
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zaobserwowałam (zresztą pewnie nie tylko ja), że wiele osób tutaj lubi placki ziemniaczane... Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie - co dodajecie do środka, a co kładziecie na wierzch, czy jecie je na zimno, czy na ciepło, jak mocno spiekacie itp. ;-)

Placki ziemniaczane jem najczęściej z jakimś sosem, oprócz tego zajadam je ze śmietaną, keczupem lub cukrem, albo bez niczego :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ?

Schabowe. Bardzo lubie. :P
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zaobserwowałam (zresztą pewnie nie tylko ja), że wiele osób tutaj lubi placki ziemniaczane... Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie - co dodajecie do środka, a co kładziecie na wierzch, czy jecie je na zimno, czy na ciepło, jak mocno spiekacie itp. ;-)

ja kupuje mrożone z aviko z braku czasu
a jak nie to ziemniaki jajko pieprz , sól i troche mąki ziemniaczanej

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

marta0859
marta0859
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zaobserwowałam (zresztą pewnie nie tylko ja), że wiele osób tutaj lubi placki ziemniaczane... Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie - co dodajecie do środka, a co kładziecie na wierzch, czy jecie je na zimno, czy na ciepło, jak mocno spiekacie itp.

Nie przepadam za tym, jak już to zjem jedynie polane keczupem.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ?

nie mam pojęcia, bardziej już mam skojarzenia z hasłem "kuchnia regionalna"...

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Macie jakieś ulubione potrawy z regionu, z którego pochodzicie ?

nie przepadam zbytnio akurat za tymi potrawami, chociaż dosyć dużo ich, jedynie kluski z sosem mogą być.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy uważacie, że w kwestii jedzenia "nie ma jak u mamy" ?

nie, moja mama słabo gotuje ;)
pijana
pijana
  6 kwietnia 2011

To i ja sobie odpowiem :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zaobserwowałam (zresztą pewnie nie tylko ja), że wiele osób tutaj lubi placki ziemniaczane... Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie - co dodajecie do środka, a co kładziecie na wierzch, czy jecie je na zimno, czy na ciepło, jak mocno spiekacie itp. ;-) 2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ? 3. Macie jakieś ulubione potrawy z regionu, z którego pochodzicie ? 4. Czy uważacie, że w kwestii jedzenia "nie ma jak u mamy" ?

1. Mój przepis to ziemniaki, jajko i odrobina mąki, nie dodaję nawet soli. Spiekam je dość mocno, jem na ciepło z cukrem.
2. Bigos (którego nigdy nie jadłam !), schabowy z ziemniakami i kapustą (tego nie lubię), żurek - uwielbiam.
3. W plebiscycie "Wyborczej" wyszło, że praktycznie nie ma dań częstochowskich, ale uwielbiam kluski śląskie.
4. Tak, na szczęście moja mama gotuje świetnie.
Renifer
Renifer
  6 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ?

sztuka mięsa z sosem Chrzanowym , Flaki i bigos.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Macie jakieś ulubione potrawy z regionu, z którego pochodzicie ?


Na pewno Rogal świętomarciński.
Do tego bardzo lubię ślepymi rybami oczywiście z myrdyrdą , czy po prostu szagówki :]

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy uważacie, że w kwestii jedzenia "nie ma jak u mamy" ?

Nie. Jak ktoś ma pasje to gotuje lepiej od mamy :]
Sensi
Sensi
  7 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zaobserwowałam (zresztą pewnie nie tylko ja), że wiele osób tutaj lubi placki ziemniaczane... Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie - co dodajecie do środka, a co kładziecie na wierzch, czy jecie je na zimno, czy na ciepło, jak mocno spiekacie itp. ;-)
1. Ja nie robię, bo póki co muszę się nauczyć. Kuchnia nie jest moją domeną. Ale jak jem to są z cukrem pudrem, zwykłym cukrem czasami lub sokami z tej konkretnie firmy. Zre4sztą te soki nadają się do wszystkiego moim zdaniem. Malinowy, malina z dziką różą, czyli malina z cytryną bardzo mi smakują. Pomarańcz też nie była najgorsza.


Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ?
2. Bigos, golonka, leczo, ogórkowa, pomidorowa, schabowy, kapusta kiszona... Tak! :zakochany: Bardzo. Mam ochotę na leczo właśnie... Aż poczułam te zapachy, mmm, zrobię chyba. :D O ile mam produkty.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Macie jakieś ulubione potrawy z regionu, z którego pochodzicie ?
3. Nie wiem, czy w ogóle Mazowsze ma jakieś specjalne potrawy, bo szczerze jakoś nie słyszałam o jakichś 'specjałach'. Lubię wszystko, co 'zjadliwe' w moim mniemaniu. Kluski śląskie są smaczne. :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy uważacie, że w kwestii jedzenia "nie ma jak u mamy" ?
4. Po części możliwe, ale ja nie jestem wybredna jeśli chodzi o jedzenie.
voiceontheradio
voiceontheradio
  7 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: którego nigdy nie jadłam !

serio nie jadłaś bigosu?
ja osobiście nie lubię, bo wszelkie kiełbasy i inne stworzonka mnie odstraszają, ale jeść jadłam.
pijana
pijana
  7 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: serio nie jadłaś bigosu?

Serio :rotfl: Ale może kiedyś się skuszę, kiełbasę powyciągam, mam wprawę w wygrzebywaniu z jedzenia składników, których nie lubię :swir:
voiceontheradio
voiceontheradio
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Serio Ale może kiedyś się skuszę, kiełbasę powyciągam, mam wprawę w wygrzebywaniu z jedzenia składników, których nie lubię

ja nie lubię, kapusta z jakimś dziwnym posmakiem i kiełbasa jeszcze, ble.
tibauld
tibauld
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ?

Staje przed oczami kuchnia z mego regiony czyli babka ziemniaczana, flaki i kzrtacze. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Macie jakieś ulubione potrawy z regionu, z którego pochodzicie ?

Babkę ziemniaczaną uwielbiam, zwłaszcza jak jest polana sosem z dodatkiem borowików. ; )

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy uważacie, że w kwestii jedzenia "nie ma jak u mamy" ?

U mnie zazwyczaj jest nie ma jak u babci. :tak:
Posiadam rodzicielkę. ;)
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  8 kwietnia 2011

Ja lubię placki z keczupem :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie

Spoko są z koperkiem albo innym zielskiem w środku.
pijana
pijana
  9 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zielskiem w środku

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Haha
voiceontheradio
voiceontheradio
  9 kwietnia 2011

właśnie zrobiłam placki z bananem w środku, cynamonem i sokiem pomarańczowym. (tak, tak jak coś stoi koło mnie to wrzucam to do gara) i wyszło nawet dobre.

Sebuch
Sebuch
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zaobserwowałam (zresztą pewnie nie tylko ja), że wiele osób tutaj lubi placki ziemniaczane... Podzielcie się więc swoimi przepisami na nie - co dodajecie do środka, a co kładziecie na wierzch, czy jecie je na zimno, czy na ciepło, jak mocno spiekacie itp. ;-) 2. Jakie dania stają Wam przed oczami na hasło "kuchnia polska" ? Lubicie je ?

lubie placzki ziemiaczane na wierzch klade ostry sos :)
pierogi :zakochany:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.