NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  3 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam .jestem poczatkujaca i chcialabym kupic lustrzanke . nikona 3100 z obiek .18- 105 a nie 55. czy to dobry wybor?

:rock:
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  7 sierpnia 2011
oscaro
oscaro: A od czego zależy.

Od fotografa zależy.

{y*x=40
{x+y=10:woot:

NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  7 sierpnia 2011

obiektyw mam 18-105

:rock:
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  7 sierpnia 2011

czyli tak 105 mm . a iso jakie ma byc ?
z bliska robic to zdj ? bo cos mi nie wychodzi ;/ w sumie poczatkujaca jestem..

:rock:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  7 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli tak 105 mm . a iso jakie ma byc ? z bliska robic to zdj ? bo cos mi nie wychodzi ;/ w sumie poczatkujaca jestem..

kup książkę z podstaw fotografii bo jak masz zamiar tak o każdą głupote pytać a my bedziemy Ci pisać co masz ustawic ...no ok ale co z tego jak i tak nie bedziesz wiedziala dlaczego tak a nie inaczej to wychodzi, jakie sa zaleznosci co i jak ustawic zeby otrzymac okreslony efekt itd...
oscaro
oscaro
  7 sierpnia 2011
Pafel
Pafel: Od fotografa zależy

Od fotografa to Ci zależy tylko kadr. :) Żyjemy w świecie lustrzanek CYFROWYCH które to robią za fotografa wszystko.

Konto usunięte
Konto usunięte: z bliska robic to zdj ? bo cos mi nie wychodzi ;/ w sumie poczatkujaca jestem..

Nie mam tego szkła więc nie wiem jaka wychodzi z niego głębia. Ale jestem prawie pewien ze taką jak na tym zdjęciu które nam pokazałaś nie uzyskasz.:) To było robione jakimś jasnym szkiełkiem pewnie z f 1.8. Iso to współczynnik wyłapywania światła przez matrycę. Czym wyższy tym jaśniejsze zdjęcia, ale czym wyższe iso tym większe szumy. :) Możesz spróbować rozkręcić to szkło na maxa, ustawić na tryb makro i strzelać fote elementu z bliska tak aby dużo było wolnej przestrzeni za nim.
Ale tak jak Ci joker polecił, kup jakaś książkę i ją przeczytaj studiując instrukcje aparatu inaczej wątpię abyś coś ciekawego otrzymała.
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  8 sierpnia 2011
oscaro
oscaro: Czym wyższy tym jaśniejsze zdjęcia, ale czym wyższe iso tym większe szumy. :)

to akurat wiem :)
dzieki za pomoc ;). zaraaz cos bd kombinowac
:rock:
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  8 sierpnia 2011

no i juz mi wyszlo chociaz troche takie jakie chciałam : )

:rock:
TheDamnedNat
TheDamnedNat
  8 sierpnia 2011
oscaro
oscaro: oscaro


Konto usunięte
Konto usunięte: 4.5 bądź mniej w zależności od tego jaką jasność ma obiektyw

czytaj ze zrozumieniem
oscaro
oscaro
  9 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czytaj ze zrozumieniem

Zadaj sobie pytanie, jak głupi potrafisz być w internecie, a potem zastanów się nad tym co CI napisałem. :) Jak ustawi 4.5 na obiektywie który na ogniskowej 105 ma 5.6. Twoja wypowiedz wygląda tak jakby nie było możliwości uzyskania niskiej głebi na światełku wyższym niż 4.5. W takim przypadku 500 5.6 nie dawałoby możliwości uzyskania niskiej głebi?:>
TheDamnedNat
TheDamnedNat
  11 sierpnia 2011
oscaro
oscaro: Zadaj sobie pytanie, jak głupi potrafisz być w internecie

jestem Natalia i jestem głupi. koniec tematu
oscaro
oscaro
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem Natalia i jestem głupi. koniec tematu

No cóż, jedyny plus z tego ze chociaż o tym wiesz. Taka rada ode mnie, przestań starać się pokazać innym ze tak nie jest. :)
Pozdrawiam Cie serdecznie. :)
Jacek80
Jacek80
  13 sierpnia 2011

autorka tematu kupiła już sprzęt, tak więc zamykam

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.