NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  3 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam .jestem poczatkujaca i chcialabym kupic lustrzanke . nikona 3100 z obiek .18- 105 a nie 55. czy to dobry wybor?

:rock:
oscaro
oscaro
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a Nikona nie polecam, ponieważ wywołuje dużo szumów

O to mi chodziło. A różnice obecnie są bardzo niskie. Przynajmniej z tego co ja widziałem.

A co do sony, to fajna rzecz, oprócz paru mankamentów jak zamocowanie matrycy, ewentualnie ten IS który trzeba wyłączać niekiedy przy zdjęciach nocą ponieważ szumy są okropne. :) Sam mam teraz 2 canony ogólnie działają bardzo pysznie. Też polece canona, ale tylko dlatego ze mam dobry dostęp do obiektywów i mogę przetestować je ze swoją puszką za czym sobie sam je kupie.
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  6 sierpnia 2011
Jacek80
Jacek80: wejdź sobie na http://pl.pixel-peeper.com/ Masz tam przykładowe zdjęcia z różych korpusów i różnych obiektywów, które możesz sobie porównać i ocenić.

o dzieki . zaraz wejde :)
:rock:
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  6 sierpnia 2011

a jesli polecacie canona to ktory model ?

:rock:
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  6 sierpnia 2011

bo mi moj fotograf znajomy polecil jeszcze canon 550D aklbo 500D
a jesli chodzi o nikona to D5000 albo 3100 aby nie 3000
korzystajac z tej str.http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=13020
zdj. super wygladaja wg mnie z obiektywem nikona 18-105

:rock:
TheDamnedNat
TheDamnedNat
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zdj. super wygladaja wg mnie z obiektywem nikona 18-105

obiektyw jest spoko ale pamiętaj że to nie od obiektywu zależy czy zdjęcie będzie super :D
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: obiektyw jest spoko ale pamiętaj że to nie od obiektywu zależy czy zdjęcie będzie super :D

wiem. wiem :)
:rock:
oscaro
oscaro
  6 sierpnia 2011

Jeśli chodzi o canona to 40d lub 50d z tych pół profesjonalnych lustrzanek. Ewentualnie z tych amatorskich 500-550d (różnica pomiędzy nimi jest mała, jedyny plus tego 550d to system pomiaru światła z 7d który chyba jest też w 1ds mark IV w bardzo podobnej postaci no i matryca jest chyba ciut większa, co nie oznacza ze przekłada się to korzystnie na jakoś zdjęć. A z nikona d90 z tym 18-105. Nie żadne z tych które wymieniłaś. I jeśli już chcesz tego nikona to dołóż z 400zł i kup tego d90, ponieważ kupujesz już półprofesjonalną puszkę. Jeśli chcesz bawić się dalej w fotografie, a nie tylko okazyjnie robić zdjęcia to pomyśl nad kupnem tych puszek półprofesjonalnych.

Konto usunięte
Konto usunięte: obiektyw jest spoko ale pamiętaj że to nie od obiektywu zależy czy zdjęcie będzie super :D

A od czego zależy. Jak założysz słaby słoik to i zdjęcie będzie kiepskie. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie różnice są pomiędzy tanimi a droższymi słoikami jeśli chodzi o jakoś i przenoszenie barw.
explorator666
explorator666
  6 sierpnia 2011
oscaro
oscaro: Jak założysz słaby słoik to i zdjęcie będzie kiepskie.

nie zawsze:P ja ciągle latam na starych manualnych szkłach i na M42 za które zapłacilem smieszne pieniądze i zdjęcia lepiej wychodzą wg mnie w porównaniu do nowszego z AF. a pozatym to full metal :D zero plastiku i nie rozwali sie caly w przypadku upadku:)
oscaro
oscaro
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja ciągle latam na starych manualnych szkłach i na M42 za które zapłacilem smieszne pieniądze

Cena szkła mój drogi nie jest odzwierciedleniem jakości. Jam mam szkła tego typu i uważam je za bardzo dobre. Jednak wiadoma sprawa, do sportu one się nie nadają. Popatrz mówimy tu o szkłach sprzedawanych obecnie, i tu nawet nie zaprzeczysz ze dobry słoik to podstawa. Lepiej kupić tańszą puszkę bo różnice w nich będą mniej znaczące niż przy zakupie słabego obiektywu.
explorator666
explorator666
  6 sierpnia 2011
oscaro
oscaro: Cena szkła mój drogi nie jest odzwierciedleniem jakości

Owszem.
chciałem po prostu zauważyć ze nie trzeba miec obiektywu za grubą forse, bo niekiedy lepsze efekty można uzyskać na starociach (aczkolwiek nie wszystkich) :) Ale wiadomo to juz zależy kto co woli - stary obiektyw ma swoje plusy i minusy tak jak i nowy obiektyw.

oscaro
oscaro: Jednak wiadoma sprawa, do sportu one się nie nadają

Racja.

oscaro
oscaro: i tu nawet nie zaprzeczysz ze dobry słoik to podstawa. Lepiej kupić tańszą puszkę bo różnice w nich będą mniej znaczące niż przy zakupie słabego obiektywu.

Zgadza się.

oscaro
oscaro: Jam mam szkła tego typu i uważam je za bardzo dobre.

Ja również:)
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  7 sierpnia 2011

juz kupilam nikona D3100 :)
dzieki Wam za wszelkie opinie :)

:rock:
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  7 sierpnia 2011

a i jeszcze mam do Was pyt. jak uzyskac taki efekt ?
http://www.resinet.pl/userfiles/image/MB/DSC05077A.jpg

:rock:
TheDamnedNat
TheDamnedNat
  7 sierpnia 2011
oscaro
oscaro: A od czego zależy. Jak założysz słaby słoik to i zdjęcie będzie kiepskie. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie różnice są pomiędzy tanimi a droższymi słoikami jeśli chodzi o jakoś i przenoszenie barw.

tak się składa że sobie wyobrażam
TheDamnedNat
TheDamnedNat
  7 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a i jeszcze mam do Was pyt. jak uzyskac taki efekt ?

ustaw program na preselekcję przesłony i ową maksymalnie otwórz czyli do liczby 4.5 bądź mniej w zależności od tego jaką jasność ma obiektyw
następnie ustaw maksymalną ogniskową obiektywu [105mm, tak?] i cyknij. tadam
oscaro
oscaro
  7 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a i jeszcze mam do Was pyt. jak uzyskac taki efekt ?

Jasny obiektyw (czyli niskie F) i największa możliwa ogniskowa i masz niską głebię ostrości.
Przy tym denku które masz, to obiekt musi mieć trochę przestrzeni za sobą, dlatego robisz zdjęcie z bliska, tak aby tło było daleko.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak się składa że sobie wyobrażam

Wątpię skoro takie herezje wypisujesz.

Konto usunięte
Konto usunięte: czyli do liczby 4.5

Tak się składa ze obiektyw 18-105 nikona/nikkora ma światełko od 3.5:) a jak przekręci na to 105 o którym wspominasz to będzie już miał światełko na 5.6. Takie małe szczegóły ale jednak bardzo znaczące. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.