NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  3 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam .jestem poczatkujaca i chcialabym kupic lustrzanke . nikona 3100 z obiek .18- 105 a nie 55. czy to dobry wybor?

:rock:
kndz
kndz
  3 sierpnia 2011

Tak, to bardzo dobry wybór, kropka. :)

lavidadeloslocos
lavidadeloslocos
  4 sierpnia 2011

ja polecałabym Canona 400d , 500d , 350d , 450d. a Nikona nie polecam, ponieważ wywołuje dużo szumów. moim zdaniem Canon najlepszy. ; ) pozdrawiam i życzę dobrego wyboru. ; )

Jacek80
Jacek80
  4 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a Nikona nie polecam, ponieważ wywołuje dużo szumów.

mimo, że zawsze broniłem Sony, nie ujmując zasług konkurencji, to tutaj muszę powiedzieć tylko tyle.... :crylol:
a na poważnie.... jak sobie ustawisz wysokie ISO to każdy aparat, nawet za milion złociszy będzie Ci szumiał ;)
explorator666
explorator666
  4 sierpnia 2011

raczej to zalezy do czego ona bedzie go uzywać... przeciez nie we wszystkich rodzajach fotografii potrzebne jest wysokie iso.

NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  5 sierpnia 2011

to brac czy nie ?:D

:rock:
kndz
kndz
  5 sierpnia 2011

Przecież Ty dobrze wiesz co chcesz kupić, po co pytasz? :o :D

TheDamnedNat
TheDamnedNat
  5 sierpnia 2011

a ja myślę ze ona ma w dupie ISO i po prostu chce lustrzankę. bierz :D

explorator666
explorator666
  5 sierpnia 2011

mozesz też kupić jakąś hybryde.
wiedz ze lustrzanka to prawdziwa skarbonka (jak mi mówili na początku to sam nie wierzyłem - potem sam sie przekonałem) wiec jeśli nie masz kasy to sobie daruj.
Zwłaszacza jak chciałabyć zacząć od systemu Nikona. Tam sprzęt jest dobry ale również b. drogi:)
Najlepiej poczytaj nt. lustrzanek, fotografii, technik itp i zobaczysz czy Cie to kręci czy nie.
a jesli chcesz robic zdjęcia na full auto typu klik i zrzucanie na kompa to sie nie opłaca wydawać tyle kasy na lustrzanke.

danpoz
danpoz
  5 sierpnia 2011

wybór dobry. Możesz też wybrać Canona...Sony...Pentaxa...wybór jak między Audi a BMW...zobacz, który ładniejszy ;)) i bierz. Obiektyw 18-105 pozwoli Ci robić zdjęcia pejzażowe, natomiast na maksymalnej ogniskowej, czyli 105 będzie to dobra portretówka.
http://zasina.art.pl/

danpoz
danpoz
  5 sierpnia 2011

dwa razy się dodało...a niech se jest ;)))
http://zasina.art.pl/

danpoz
danpoz
  5 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dwa razy się dodało...a niech se jest ;))) http://zasina.art.pl/


przed chwilą miałem dwa razy to samo, teraz zniknęło
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  5 sierpnia 2011

oczywiscie ze tylko 18-105 bo ten 55 to dno ;d
a zdj . mi trzeba robic i w domu i krajobraz. wszystko po prostu. ;] . jestem poczatkujaca i narazie nie chce wywdawac za duzo kasy .

:rock:
oscaro
oscaro
  5 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiscie ze tylko 18-105 bo ten 55 to dno ;d

Obiektywy są porównywalne :) Ten 18-105 jest ciut lepszy, ale nie jest super ostry.
18-105 daje CI większy zakres ogniskowej, przez co będziesz mogła zrobić lepszy fragment np element wierzy, lub ptaka na drzewie. W obecnym stanie niezależnie co wybierzesz czy canona czy nikona bo to iso o którym tak wspomniała osoba która nie ma pojęcia nic o fotografowaniu będziesz używać (wyższego) tylko przy słabych warunkach atmosferycznych a róznica pomiędzy aparatami nikon i canon to jakieś max 5% jeśli chodzi o szumy. I to nie na przewagę czyjąś. (chodzi mi o zbliżone modele cenowo)
Chcesz tego Nikona, bierz nikona. Znasz kogoś kto ma canona i ma fajne szkła i Ci użyczy bierz canona. Jedynym plusem jeśli chodzi o canona wobec nikona to ze w body masz silnik do af'a czy jak to się nazywa. Więc i obiektywy są tańsze.
Jacek80
Jacek80
  5 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: raczej to zalezy do czego ona bedzie go uzywać... przeciez nie we wszystkich rodzajach fotografii potrzebne jest wysokie iso.

Konto usunięte
Konto usunięte: a ja myślę ze ona ma w dupie ISO i po prostu chce lustrzankę. bierz :D

oscaro
oscaro: bo to iso o którym tak wspomniała osoba która

mi nie chodziło o sam fakt używani wysokiego ISO, bo to logiczne jest, że kiedy trzeba to się takiego używa, ale o założenie z góry, że nikon szumi...

Co do tematu... lepiej kupić lepszy obiektyw i tańszy korpus, niż odwrotnie.
Każda marka ma swoje zalety, których nie posiada konkurencja... canon ma silnik AF w korpusie, sony ma stabilizację w korpusie przez co obiektywy są tańsze itp itd

wejdź sobie na http://pl.pixel-peeper.com/
Masz tam przykładowe zdjęcia z różych korpusów i różnych obiektywów, które możesz sobie porównać i ocenić.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.