PoCholereMiFotka
PoCholereMiFotka
  8 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam!

Mam w planach zakup lustrzanki cyfrowej dla ciut bardziej wymagającego amatora. Obecnie posiadam Sony H9, ale moje wymagania poszły w górę(chyba już coś o tym wiecie ) i chciałbym zmienić go na lustrzankę cyfrową. W domu mam również Zenita ET, nim również robiłem zdjęcia, kilka klisz zużyłem. Efekty można ocenić na dobry , ale nie opłaca mi się za każdym razem kupować nową kliszę więc decyduję się na stosunkowo prostą lustrzankę. W planach mam fotografowanie krajobrazów, architektury. Z czasem po zaopatrzeniu się w jasną stałkę i obiektyw do makro robić odpowiednio zdjęcia portretowe i makro. Wszystko w swoim czasie.

I tu jest moja prośba do was o doradzenie, który aparat wybrać. Mam na oku dwa modele:
http://www.e-fotojoker.pl/product/sony/sony-alpha-500-z-ob-sony-dt-18-55mm-oraz-sony-dt-55-200mm

oraz
http://www.accord-foto.pl/PENTAX-Kx--1855-L--50200-L-czarny--karta-SDHC-4-GB--torba-PHOTO-TECHNIC-A-4205--adowarka-HAHNEL-i-4xAA_p3013.html

Czytałem wszelkie recenzje obu aparatów. Przeglądałem testy, używałem porównywarek. I dochodzę do wniosku, że obie puszki są do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o osiągi. Skłaniałbym się w stronę sonego ponieważ posiadam dwie karty pamięci MSPD, więc kwestią uzupełnienia początkowego zestawu byłaby torba. Kuszą również dodatkowe bajery typu odchylany wyświetlacz, oraz możliwość podłączenia obiektywów pod M42, a miałbym do nich lepszy dostęp. Trzymałem oba aparaty w dłoni i Alphę lepiej mi się trzyma. Nie wiem również jak to jest z obiektywami do Pentax`a, na Allegro jest ich niewiele, a sklepy internetowe jak zwykle nabijają marżę. Jednak z internetowych wypowiedzi wielu osób wyczytałem, że K-x zaskoczył wszystkich i jest to pucha na dłuższy okres czasu. Dodatkowym atutem jest możliwość zasilania bateriami AAA, można dokupić sobie dwa komplety i nosić zawsze naładowane, ewentualnie dokupić w najbliższym sklepie.

Proszę osoby, które miały styczność z tymi lustrzankami o krótką wypowiedź dlaczego warto/nie warto zakupić danego sprzętu.

stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010

Znalazł się, 6 lat starszy i już wyzywa od dzieciaków.
Zbłaźniłeś się tym postem i przyzna to każdy, kto trochę myśli i przeczytał całość rozmowy. Nie potrafisz podjąć dyskusji na poziomie na forum? Idź przypudrować nosek.

Możesz produkować taki bełkot nt. mojej, wyimaginowanej w Twojej chorej główce, wszechwiedzy, jej braku, czy cokolwiek innego - dopóki nie poprzesz tego argumentami/cytatami, jesteś po prostu pieniaczem, leczącym swoje kompleksy w internecie. Pasuje?

Możesz mieć o mnie opinię jaką chcesz, jakoś mi to powiewa. Tak samo jak to, że robisz z siebie błazna. (za to też dostanę bana?)

stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Udzielilem sie, aby przestrzec osobe ktora zalozyla temat przed wysluchiwaniem twoich, nomen omen, idiotycznych rad z rekawa. Świat jest pelen takich jak Ty, kazdy wujek dobra rada. Gosc jeszcze wejdzie, poczyta Twoje brednie i pojdzie kupic D5000 albo D3000 bo nie ma o tym pojecia, a jak pojecia nabierze z czasem po zakupie, to bedzie sobie pluc w brode ze Cie posluchal. Kapewu? Pewnie nie, bo jestes nieomylny i nie piszesz bredni a niebywale madrosci. Nadal rzucasz hasłąmi typu "bzdury, brednie" a nie masz nic na ich popracie. Bardzo wygodne z Twojej strony. Bardzo dojrzałe. A jak się argumenty kończą, to można wyskoczyć z tym, że ktoś uważa się za nieomylnego. No nie wyszło Ci, tak dla Twojej informacji. I z radością przyznał bym wam rację, gdybyście podali jakikolwiek przekonywujący argument. Jak widać jednak, niestety takiego nie macie. [quote=HandOfFate]2. Nazywaj jak chcesz, plynie to po mnie jak po kaczce, nie bede sie spinal bo jakis szalony nastolatek z bura hormonow nazwie mnie debilem na forum, to swidczy tylko i wylacznie o Tobie, oraz poziomie jaki reprezentujesz, ja sie tym martwic nie bede, nie jestem Twoim rodzicem. Wiec - suma sumarum, mozesz sobie jechac ile wlezie, a dla mnie i tak pozostaniesz chlopcem ktory pozjadal wszystkie rozumy, ostatnio tu takich sporo. Fotograficy i Fotografowie z Bozej Łaski ;]

O wszechwiedzący, oświeć nas, Fotografików i Fotografów z bożej łaski, jako że jesteś taki wielki w temacie. Chętnie się czegoś nauczę.
stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010

Z ubawu aż coś pomieszałem w cytowaniu, poprawka:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Udzielilem sie, aby przestrzec osobe ktora zalozyla temat przed wysluchiwaniem twoich, nomen omen, idiotycznych rad z rekawa. Świat jest pelen takich jak Ty, kazdy wujek dobra rada. Gosc jeszcze wejdzie, poczyta Twoje brednie i pojdzie kupic D5000 albo D3000 bo nie ma o tym pojecia, a jak pojecia nabierze z czasem po zakupie, to bedzie sobie pluc w brode ze Cie posluchal. Kapewu? Pewnie nie, bo jestes nieomylny i nie piszesz bredni a niebywale madrosci.

Nadal rzucasz hasłami typu "bzdury, brednie" a nie masz nic na ich popracie. Bardzo wygodne z Twojej strony. Bardzo dojrzałe. A jak się argumenty kończą, to można wyskoczyć z tym, że ktoś uważa się za nieomylnego. No nie wyszło Ci, tak dla Twojej informacji. I z radością przyznał bym wam rację, gdybyście podali jakikolwiek przekonywujący argument. Jak widać jednak, niestety takiego nie macie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Nazywaj jak chcesz, plynie to po mnie jak po kaczce, nie bede sie spinal bo jakis szalony nastolatek z bura hormonow nazwie mnie debilem na forum, to swidczy tylko i wylacznie o Tobie, oraz poziomie jaki reprezentujesz, ja sie tym martwic nie bede, nie jestem Twoim rodzicem. Wiec - suma sumarum, mozesz sobie jechac ile wlezie, a dla mnie i tak pozostaniesz chlopcem ktory pozjadal wszystkie rozumy, ostatnio tu takich sporo. Fotograficy i Fotografowie z Bozej Łaski ;]

O wszechwiedzący, oświeć nas, Fotografików i Fotografów z bożej łaski, jako że jesteś taki wielki w temacie. Chętnie się czegoś nauczę.
HandOfFate
HandOfFate
  12 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Znalazł się, 6 lat starszy i już wyzywa od dzieciaków. Zbłaźniłeś się tym postem i przyzna to każdy, kto trochę myśli i przeczytał całość rozmowy. Nie potrafisz podjąć dyskusji na poziomie na forum? Idź przypudrować nosek.

tak chlopcze malinowy, patrz na wiek jaki mam w profilu na fotkapeel. brawo :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz produkować taki bełkot nt. mojej, wyimaginowanej w Twojej chorej główce, wszechwiedzy, jej braku, czy cokolwiek innego - dopóki nie poprzesz tego argumentami/cytatami, jesteś po prostu pieniaczem, leczącym swoje kompleksy w internecie. Pasuje?

Jak ktos rozumny przeczyta caly watek, to bedzie widzial co pisales, wiec cytaty sa zbedne, trzeba Ci podawac wszystko na tacy? pisac umiesz, a czytac co napisales juz srednio hę?
Ja sie pienie? Przypominam, to Ty dostales bana za wyzwiska, to Ty wyskoczyles z buźka bo nie spodobalo Ci sie co napisalem...ogarnij sie troche.

Konto usunięte
Konto usunięte: O wszechwiedzący, oświeć nas, Fotografików i Fotografów z bożej łaski, jako że jesteś taki wielki w temacie. Chętnie się czegoś nauczę.

a czy napisalem ze jestem oświecony lub wszechwiedzacy w tej dziedzinie? Nie przypominam sobie, wrecz przeciwnie. Problemy z czytaniem ewidentne. Bywa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nadal rzucasz hasłami typu "bzdury, brednie" a nie masz nic na ich popracie. Bardzo wygodne z Twojej strony. Bardzo dojrzałe. A jak się argumenty kończą, to można wyskoczyć z tym, że ktoś uważa się za nieomylnego. No nie wyszło Ci, tak dla Twojej informacji. I z radością przyznał bym wam rację, gdybyście podali jakikolwiek przekonywujący argument. Jak widać jednak, niestety takiego nie macie.

Nie mamy, jestes najmadrzejszy i masz racje, a D5000 i D3000 to najlepsze puszki ever. Howgh! Wygodne z mojej strony? Ale co ja mam Ci argumentowac, wejdz na forum nikona i napisz te brednie ktore wyglaszasz tutaj to moze znajdzie sie jakis chetny ktory sprowadzi Cie na ziemie, ja nie mam zamiaru, zyj sobie w blogim przekonaniu o racji.

Skonczylem z Toba jakakolwiek dyskusje, Ty masz racje, ja nie mam, joker nie ma. Finito.

Zadowolony? Ego podbudowane?

No, to cieszy mnie Twoje szczescie.
EOT.
stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak chlopcze malinowy, patrz na wiek jaki mam w profilu na fotkapeel. brawo :)

Wygrałeś, nabrałeś mnie na wiek, który masz w proflu. Brawo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak ktos rozumny przeczyta caly watek, to bedzie widzial co pisales, wiec cytaty sa zbedne, trzeba Ci podawac wszystko na tacy? pisac umiesz, a czytac co napisales juz srednio hę?

Przeczytałem wszystko co napisałem, i nie widzę tam nic, co było by nieprawdą lub nadużyciem z mojej strony. Dlatego proszę o przykłądy, ale dla Ciebie to za trudne. Przezyję.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja sie pienie? Przypominam, to Ty dostales bana za wyzwiska, to Ty wyskoczyles z buźka bo nie spodobalo Ci sie co napisalem...ogarnij sie troche.

Nie pieniłęm się, stwierdzałem fakty :crylol: Litości.

Konto usunięte
Konto usunięte: a czy napisalem ze jestem oświecony lub wszechwiedzacy w tej dziedzinie? Nie przypominam sobie, wrecz przeciwnie. Problemy z czytaniem ewidentne. Bywa.

Za takiego widocznie się uważasz. Tak czy inaczej, ja też nigdy nie napisałem że się uważam za guru, a Ty próbujesz mi to wmówić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mamy, jestes najmadrzejszy i masz racje, a D5000 i D3000 to najlepsze puszki ever.

GDZIE napisałem że D3000 i D5000 to najlepsze puszki ever? Znów zmyślasz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale co ja mam Ci argumentowac, wejdz na forum nikona i napisz te brednie ktore wyglaszasz tutaj to moze znajdzie sie jakis chetny ktory sprowadzi Cie na ziemie, ja nie mam zamiaru, zyj sobie w blogim przekonaniu o racji.

Powiedz, które brednie mam tam napisać? O tym, że można rozpatrzeć wybór Nikona/Canona zamiast Pentaxa/Sony? Czy o tym, że VR w obiektywie ma swoje zalety? Czy może, że wcale tak bardzo nie wpływa na cenę obiektywów? Albo że po zastosowaniu konwertera dostajemy manualne szkło (focus i przysłona)? Zmartwię Cię, bo to wszystko prawda.

Konto usunięte
Konto usunięte: Skonczylem z Toba jakakolwiek dyskusje, Ty masz racje, ja nie mam, joker nie ma. Finito.

Najlepiej tak. Niestety nie powiedziałeś nic konkretnego, z czym mógłbym się zgodzić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zadowolony? Ego podbudowane?

Nie podbudowuję sobie ego na internetowych wojenkach, pewnie Cię to zamrtwi.

Konto usunięte
Konto usunięte: No, to cieszy mnie Twoje szczescie.

Dzięki, niepotrzebnie.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze raz mi wytlumacz, co maja informacje o mozliwosciach sprzetu do umiejetnosci? Bo chyba nie doczytalem.

podobno posiadasz dobry sprzet i obiektywy inne niz manualne ktore na dodatek w tandemia z puszka dobieraja odpowiednio parametry ekspozycji ... niestety po razacych przepalach na zdjeciach ktore zamiesciles w watku do oceny nawet takowy sprzet bez umiejetnosci nie ustrzegl Cie przed czym podziekowales(manualom)

Konto usunięte
Konto usunięte: Braklo Ci argumentow o sprzecie, to idziemy w wycieczki personalne, way to go!

o jakim sprzecie... powiem Ci tak ze tym sie rozniumy że Ty wiedze swoja czerpiesz w 90% z internetu a w 10 z wlasnych doswiadczen ... u mnie proporcje sa odwrotne no moze 70 z walasnych 20 z doswiadczen znajomych a 10 z internetu

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wyzej. Nie od razu Rzym zbudowano, tylko co to ma do tematu. To, ze jestem poczatkujacym, to znaczy ze nie mam prawa mieć wiedzy teoretycznej i zabierać głosu w dyskusji? Ogarnij się człowieku.

jak poobserwujesz dluzej portale niektore z recenzjami i zaglebisz sie w temat to dowiesz sie jakie czesto bugi w takowych recenzjach wychodza Duza role ma tu ze np na portalu X wielka reklame wykupil sobie producent Y ale nie tylko...

a ze nie od razu to pewne kazdy kiedys zaczynal i nie od razu z gornej polki tyle że Ty probujesz swoja wiedza ktora uzytkownik moze znalezc sobie sam przez google dyskredytujesz i stawiasz ponad wypowiedz uzytkownika, ktory taki czy inny sprzet mial w rekach i samo mogl ocenic i porownac....zastanow sie troche
Nie wiem jak Ty ale ja najpierw pytamznajomych majacych tam jakies doswiadczenie i porownanie "w praniu" a nie portalom ktore czesto sa jak sprzedawcy w sklepach ktorym o czym nie wiem czy wiesz np organizuje szkolenie firma X ktorej potem produkty polecaja(ta sama zasada dzialania)
stopofan89
stopofan89
  13 sierpnia 2010
joker4444
joker4444: podobno posiadasz dobry sprzet i obiektywy inne niz manualne ktore na dodatek w tandemia z puszka dobieraja odpowiednio parametry ekspozycji ... niestety po razacych przepalach na zdjeciach ktore zamiesciles w watku do oceny nawet takowy sprzet bez umiejetnosci nie ustrzegl Cie przed czym podziekowales(manualom)

No i doskonale zdaję sobie sprawę, że przekroczyłem możliwości tego sprzętu. Na początku się zdarza. Rozpiętość tonalna matrycy jest ograniczona.
Ale chyba nadal łopatologicznie musisz mi wytłumaczyć, w jaki sposób to mogło by powodować, że moja sucha opinia nt. szkieł manualnych jest nieprawdziwa?
Napisałem, że odpada AF i programy które operują przysłoną. Coś się nie zgadza?
Napisałem też że początkujący zdecydowanie bardziej woli AF niż manualne kręcenie. Tutaj też skłamałem?

joker4444
joker4444: o jakim sprzecie... powiem Ci tak ze tym sie rozniumy że Ty wiedze swoja czerpiesz w 90% z internetu a w 10 z wlasnych doswiadczen ... u mnie proporcje sa odwrotne no moze 70 z walasnych 20 z doswiadczen znajomych a 10 z internetu

Wyczytałeś to z magicznej kuli? :)

joker4444
joker4444: jak poobserwujesz dluzej portale niektore z recenzjami i zaglebisz sie w temat to dowiesz sie jakie czesto bugi w takowych recenzjach wychodza Duza role ma tu ze np na portalu X wielka reklame wykupil sobie producent Y ale nie tylko...

Ale ja doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego nie opieram się tylko na racenzjach, ale też na opiniach użytkowników, wypwiedziach z innych for oraz wiedzy własnej.

joker4444
joker4444: a ze nie od razu to pewne kazdy kiedys zaczynal i nie od razu z gornej polki tyle że Ty probujesz swoja wiedza ktora uzytkownik moze znalezc sobie sam przez google dyskredytujesz i stawiasz ponad wypowiedz uzytkownika, ktory taki czy inny sprzet mial w rekach i samo mogl ocenic i porownac....zastanow sie troche

To Ty to tak odbierasz. Jasne, właściwie wszystko można znaleźć w google, ale to nie dotyczy tylko tej dziedziny - dzisiaj w google jest już chyba wszystko. Ja tylko podałem faktyczne cechy sprzętu, które moim zdaniem przeważają na jego korzyść. Nie można? I pokaż mi, gdzie dokładnie postawiłem się ponad wszystkich. To, że Ci pokazałem że stwierdzenie, jakoby szkłą z VR były znacznie droższe od tych bez, jest fałszywe, uważasz ża wywyższanie się z mojej strony? Czy może to, że nie zgodziłem się że manualne szkło to szczyt marzeń i nie powinno być argumentem za przewagą któregoś systemu?

Jeżeli Cię to zadowoli - tak, przyznaję że prawdopodobnie masz większą wiedzę i doświadczenie z zakresu fotografii niż ja. I nie mam zamiaru Ci tego odbierać. Co nie znaczy że nie mogę sięz Tobą nie zgodzić, prawda?

joker4444
joker4444: Nie wiem jak Ty ale ja najpierw pytamznajomych majacych tam jakies doswiadczenie i porownanie "w praniu" a nie portalom ktore czesto sa jak sprzedawcy w sklepach ktorym o czym nie wiem czy wiesz np organizuje szkolenie firma X ktorej potem produkty polecaja(ta sama zasada dzialania)

Otóż zaczerpnąłem również wiedzy znajomych i bardziej doświadczonych.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisałem, że odpada AF i programy które operują przysłoną. Coś się nie zgadza?

no pewnie jesli wezmiesz szklo manualne systemowe z pozycja A na pierscieniu przeslon jedyny brak to w stosunku do szkiel oznaczonych AF to brak właśnie AF
poza tym wszystkie programy sa w pelni użyteczne a takowych szkiel jest całkiem sporo...
Oczywiscie pewnie to wiedziałeś :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Napisałem też że początkujący zdecydowanie bardziej woli AF niż manualne kręcenie. Tutaj też skłamałem?

poczatkujacy , ktory pyta o lustrzanki zapomniales dodać a tu już priorytety sa rożne nie zawsze decydujacym jest możliwosc korzystania z AF

Konto usunięte
Konto usunięte: Wyczytałeś to z magicznej kuli? :)

nie trzeba byc jasnowidzem zeby to zauwazyc po wypowiedziach

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego nie opieram się tylko na racenzjach, ale też na opiniach użytkowników,

czesto anonimowych... ja wole sopytac kogos kogo znam a ze mam taka mozliwosc tym chetniej to robię

Konto usunięte
Konto usunięte: To, że Ci pokazałem że stwierdzenie, jakoby szkłą z VR były znacznie droższe

ile by nie bylo to drozsze sa tak jak szkla oznaczone AF-S beda drozsze od swoich odpowiednikow bez wbudowanego napewdu AF

Konto usunięte
Konto usunięte: Otóż zaczerpnąłem również wiedzy znajomych i bardziej doświadczonych.

jesli tak jest to dobrze w kazdym razie jak dla mnie za duzo przytaczasz wiedzy znalezionej w internecie a nie popartej jakimis wlasnymi doswiadczeniami a kazdy pewnie woli takowe bo skoro ma internet to pozostala wiedze moze znaleźć sam ;)

jako ze watek znacznie juz odbiega od pierwotnego tematu a i autor dokonal wyboru zamykam
Życząc zadowolenie z nowego sprzetu :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.