PoCholereMiFotka
PoCholereMiFotka
  8 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam!

Mam w planach zakup lustrzanki cyfrowej dla ciut bardziej wymagającego amatora. Obecnie posiadam Sony H9, ale moje wymagania poszły w górę(chyba już coś o tym wiecie ) i chciałbym zmienić go na lustrzankę cyfrową. W domu mam również Zenita ET, nim również robiłem zdjęcia, kilka klisz zużyłem. Efekty można ocenić na dobry , ale nie opłaca mi się za każdym razem kupować nową kliszę więc decyduję się na stosunkowo prostą lustrzankę. W planach mam fotografowanie krajobrazów, architektury. Z czasem po zaopatrzeniu się w jasną stałkę i obiektyw do makro robić odpowiednio zdjęcia portretowe i makro. Wszystko w swoim czasie.

I tu jest moja prośba do was o doradzenie, który aparat wybrać. Mam na oku dwa modele:
http://www.e-fotojoker.pl/product/sony/sony-alpha-500-z-ob-sony-dt-18-55mm-oraz-sony-dt-55-200mm

oraz
http://www.accord-foto.pl/PENTAX-Kx--1855-L--50200-L-czarny--karta-SDHC-4-GB--torba-PHOTO-TECHNIC-A-4205--adowarka-HAHNEL-i-4xAA_p3013.html

Czytałem wszelkie recenzje obu aparatów. Przeglądałem testy, używałem porównywarek. I dochodzę do wniosku, że obie puszki są do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o osiągi. Skłaniałbym się w stronę sonego ponieważ posiadam dwie karty pamięci MSPD, więc kwestią uzupełnienia początkowego zestawu byłaby torba. Kuszą również dodatkowe bajery typu odchylany wyświetlacz, oraz możliwość podłączenia obiektywów pod M42, a miałbym do nich lepszy dostęp. Trzymałem oba aparaty w dłoni i Alphę lepiej mi się trzyma. Nie wiem również jak to jest z obiektywami do Pentax`a, na Allegro jest ich niewiele, a sklepy internetowe jak zwykle nabijają marżę. Jednak z internetowych wypowiedzi wielu osób wyczytałem, że K-x zaskoczył wszystkich i jest to pucha na dłuższy okres czasu. Dodatkowym atutem jest możliwość zasilania bateriami AAA, można dokupić sobie dwa komplety i nosić zawsze naładowane, ewentualnie dokupić w najbliższym sklepie.

Proszę osoby, które miały styczność z tymi lustrzankami o krótką wypowiedź dlaczego warto/nie warto zakupić danego sprzętu.

HandOfFate
HandOfFate
  10 sierpnia 2010

@stopofan89:
nie bede argumentowal czegos, co jest oczywiste. amen.

stopofan89
stopofan89
  11 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: @stopofan89: nie bede argumentowal czegos, co jest oczywiste. amen.

Jesteś debilem. To też dla mnie oczywiste. Amen.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Najpierw polecasz komuś konwertery do obiektywu, przec całą stronę udowiadniasz mi że AF jest zupełnie zbędny, po czym wytykasz jego wadę D5000. Trochę śmiech.

smiech ze kupuje sie kastrata ?
dla Ciebie to oczywiscie wielka zaleta systemu ze N takowe puszki robi a i ze softowo tnie mozliwosc pomiaru swiatla w kazdej puszce ponizej DXXX
ogarnij sie :zonk: brak Ci obiektywizmu i tyle

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli banan jest smaczniejszy, to dlaczego nie.

tyle ze on pytajac o cos miedzy zapewne sie zorientowal no ale Ty wiesz lepiej .... EOT

Konto usunięte
Konto usunięte: Do sonego przekonuje mnie glownie LV na oddzielnej matrycy i odchylany wyswietlacz.

bez odchylanego lcd LV traci moim zdaniem z 80% swojej używalności ja takowego nie posiadam i używalem głównie go jak chcialem mieć pewność dobrze ustawionej ostrosci (LV plus powiekszenie centrum kadru... swietnie sie to sprawdza tyle ze utrudnia kadrowanie)

czasem dobre ceny na P maja tez RTVEuroAGD jak nie ma na stanie to zamawiaja
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś debilem. To też dla mnie oczywiste. Amen.

wroc jak dorosniesz
zarzucajac innym wycieczki a sam robiac takowe ponizej jakiegokolwiek poziomu dyskredytujesz sie
KamillM
Posty: 87 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
KamillM
  11 sierpnia 2010

Ostatnio K-X widziałem w MM i EuroAGD za coś koło 1899 zł. Dobra cena.

HandOfFate
HandOfFate
  11 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś debilem. To też dla mnie oczywiste. Amen.

mhm. masz racje, a teraz idz glos swoje brednie na hydepark, tam gdzie pelno tobie rownych :woot:
stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010
joker4444
joker4444: smiech ze kupuje sie kastrata ?

Widzę że masz drobne problemy z wyciąganiem kontekstu z wypowiedzi, nieważne.

joker4444
joker4444: dla Ciebie to oczywiscie wielka zaleta systemu ze N takowe puszki robi a i ze softowo tnie mozliwosc pomiaru swiatla w kazdej puszce ponizej DXXX

Gdzie napisałem że to zaleta? Cytat, albo nie wkładaj mi w usta rzeczy, których nie powiedziałem. Inaczej widzę nie potrafisz dyskutować, bo w momencie kiedy Ci brakuje argumentów, uciekasz do fikcji.

joker4444
joker4444: ogarnij sie brak Ci obiektywizmu i tyle

Powiedział najbardziej obiektywny człowiek na forum, tylko ciekawe dlaczego tak się spinasz gdy ktoś mówi że Nikon/Canon jest lepszym wyborem od Pentaxa.
Przy okazji, ja używam argumentów, a Ty zarzucasz braki obiektywizmu. Kto powinien się ogarnąć?
joker4444
joker4444: tyle ze on pytajac o cos miedzy zapewne sie zorientowal no ale Ty wiesz lepiej .... EOT

Wiesz, gadanie z Tobą, to na prawdę jakby mówić do wielkiej, betonowej, zbrojonej ściany. Nie chce mi się kolejny raz tłumaczyć tego samego, jak to miło z Twojej strony że się wycofujesz z dyskusji.
stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: stopofan89:Jesteś debilem. To też dla mnie oczywiste. Amen. mhm. masz racje, a teraz idz glos swoje brednie na hydepark, tam gdzie pelno tobie rownych

Cieszę się że się przynajmniej z tym zgadzasz. A teraz, wskaż gdzie napisałem jakąkolwiek brednię, albo zamilcz.

Przy okazji, jeżeli Twój wkład w dyskusję zawsze wygląda tak:
- bierz to, bo jest lepsze
- haha, dobry argument
- nie argumentuję czegoś, co jest oczywiste
to mam dwa pytania:
1. Po kiego wała w ogóle się udzielasz, skoro nie masz NIC do powiedzenia?
2. Jak inaczej można Cię nazwać?

joker4444
joker4444: wroc jak dorosniesz zarzucajac innym wycieczki a sam robiac takowe ponizej jakiegokolwiek poziomu dyskredytujesz sie

j.w.
Pozdrawiam fotkowe kółko wzajemnej adoracji :crylol:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę że masz drobne problemy z wyciąganiem kontekstu z wypowiedzi, nieważne.

widac jak sie spinasz kupiles aparat i...?

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie napisałem że to zaleta? Cytat, albo nie wkładaj mi w usta rzeczy, których nie powiedziałem. Inaczej widzę nie potrafisz dyskutować, bo w momencie kiedy Ci brakuje argumentów, uciekasz do fikcji.

sory ja wiem moze z dziedziny fotografi niewiele ale przed Toba do tego poziomu to jeszcze dluga droga chocby po zdjeciach widać

Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedział najbardziej obiektywny człowiek na forum, tylko ciekawe dlaczego tak się spinasz gdy ktoś mówi że Nikon/Canon jest lepszym wyborem od Pentaxa.

kazdy jest dobry jak sie wie czego sie chce i oczekuje od sprzetu a autor nie wybral pierwszych lepszych 2 aparatow

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz, gadanie z Tobą, to na prawdę jakby mówić do wielkiej, betonowej, zbrojonej ściany.

idz lepiej rob dalej zdjecia najlepiej z kims kto ma pojecie bo ja akurat slucham osob majacych wieksze doswiadczenie i to z checia
a po Twoich zdjeciach widac ze czytanie testow aparatow ma sie nijak do tego co potrafisz wycisnac z tak dobrego sprzetu jaki posiadasz niewatpliwie

Konto usunięte
Konto usunięte: j.w. Pozdrawiam fotkowe kółko wzajemnej adoracji

na innych portalach traktujacych o tematyce foto czy to nikoniarze, pentaxorg czy fujiklub ( canonboard nie wiem bo dosc malo bywam) mialbys o wiele dluzsza przerwe od pisania
Tyle ze tam takich od razu w zarodku prosza o pokazanie swoich umiejetnoisci w miejsce sprzetowej masturbacji ;)
stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010
joker4444
joker4444: widac jak sie spinasz kupiles aparat i...?

Co prosze?

joker4444
joker4444: sory ja wiem moze z dziedziny fotografi niewiele ale przed Toba do tego poziomu to jeszcze dluga droga chocby po zdjeciach widać

Braklo Ci argumentow o sprzecie, to idziemy w wycieczki personalne, way to go!

joker4444
joker4444: kazdy jest dobry jak sie wie czego sie chce i oczekuje od sprzetu a autor nie wybral pierwszych lepszych 2 aparatow

Z calym szacunkiem, jestes na prawde tak zamroczony ze do Ciebie nie dociera jak sie tlumaczy?

joker4444
joker4444: idz lepiej rob dalej zdjecia najlepiej z kims kto ma pojecie bo ja akurat slucham osob majacych wieksze doswiadczenie i to z checia a po Twoich zdjeciach widac ze czytanie testow aparatow ma sie nijak do tego co potrafisz wycisnac z tak dobrego sprzetu jaki posiadasz niewatpliwie

Jak wyzej. Nie od razu Rzym zbudowano, tylko co to ma do tematu. To, ze jestem poczatkujacym, to znaczy ze nie mam prawa mieć wiedzy teoretycznej i zabierać głosu w dyskusji? Ogarnij się człowieku.

joker4444
joker4444: na innych portalach traktujacych o tematyce foto czy to nikoniarze, pentaxorg czy fujiklub ( canonboard nie wiem bo dosc malo bywam) mialbys o wiele dluzsza przerwe od pisania

Tak pisza ludzie na poziomie, wiec nie musial bym uzywac takich slow jak tutaj. Nie martw sie o moje bany, panuje nad nimi. Ale dzieki za troske :*

joker4444
joker4444: Tyle ze tam takich od razu w zarodku prosza o pokazanie swoich umiejetnoisci w miejsce sprzetowej masturbacji ;)

Jeszcze raz mi wytlumacz, co maja informacje o mozliwosciach sprzetu do umiejetnosci? Bo chyba nie doczytalem.
stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010
Tak pisza ludzie na poziomie, wiec nie musial bym uzywac takich slow jak tutaj. Nie martw sie o moje bany, panuje nad nimi. Ale dzieki za troske :*
Mialo byc "Tam".
PoCholereMiFotka
PoCholereMiFotka
  12 sierpnia 2010

Witam ponownie!

Zdecydowalem sie na Sonego. Lepiej lezy w dloni, a dla fotoamatora na moim poziomie tak wspaniala matryca jaka podobno dysponuje k-x nie jest jeszcze potrzebna. Jak bede "glodny" lepszej matrycy to kupie sobie inny aparat.

Teraz jednak mam pytanie. Chcąc kupic sobie a500 z dwoma obiektywami, tak jak w aukcji w pierwszym poscie, znalazlem ciekawa oferte, ktora niewatpliwie wyszlaby mi najtaniej. I tu moje pytanie: lepszy bedzie obiektyw

DT 55-200 mm F4-5,6

czy

Tamron AF 55-200mm F/4-5.6 Di II LD Macro

Opcja z Tamronem by mi wyszla najtaniej. Kupilbym wtedy w fotojokerze Alphe z kitem 18-55 a do tego tamrona zamiast Soniakowego 55-200. Beda sie czyms roznily?

stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010

No to życze udanych pstryków, oczywiście pochwal się na forum jak już będzie coś do oglądania :)

Co do obiektywów: http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=obiektyw&ile=2&add0=652&add1=16 - najlepiej poczytać opinie użytkowników.

stopofan89
stopofan89
  12 sierpnia 2010

Tamron ma nawet dobrą recenzję, szkoda że nie ocenili Sonego. Ale w tej cenie żaden nie będzie wyraźnie lepszy od drugiego, tak myślę.
Najlepiej jakbyś miał możliwość oba podpiąć do aparatu, że tak powiem, własnoręcznie pomacać każdy.

HandOfFate
HandOfFate
  12 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A teraz, wskaż gdzie napisałem jakąkolwiek brednię, albo zamilcz.

poczytaj swoje wypowiedzi od strony 1 do konca, tam znajdziesz brednie na bredni dzieciaku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przy okazji, jeżeli Twój wkład w dyskusję zawsze wygląda tak: - bierz to, bo jest lepsze - haha, dobry argument - nie argumentuję czegoś, co jest oczywiste to mam dwa pytania: 1. Po kiego wała w ogóle się udzielasz, skoro nie masz NIC do powiedzenia? 2. Jak inaczej można Cię nazwać?

NIE bede jakiemus dzieciakowi argumentowal moich wypowiedzi, bo jestes tak zaslepiony swoja wszechwiedza na temat fotografii, ze szkoda mojego czasu na rozpisywanie sie na tematy, ktore dla osoby majacej jakies pojecie w dziedzinie sa dosc oczywiste. dotarlo? nie zdziwi mnie ze jak nie dotrze, w sumie jestem przekonany ze nie dotarlo, ale coz zrobic...zycie prawda?

Odpowiadam Ci na pytanie nr:
1. Udzielilem sie, aby przestrzec osobe ktora zalozyla temat przed wysluchiwaniem twoich, nomen omen, idiotycznych rad z rekawa. Świat jest pelen takich jak Ty, kazdy wujek dobra rada. Gosc jeszcze wejdzie, poczyta Twoje brednie i pojdzie kupic D5000 albo D3000 bo nie ma o tym pojecia, a jak pojecia nabierze z czasem po zakupie, to bedzie sobie pluc w brode ze Cie posluchal. Kapewu? Pewnie nie, bo jestes nieomylny i nie piszesz bredni a niebywale madrosci.
2. Nazywaj jak chcesz, plynie to po mnie jak po kaczce, nie bede sie spinal bo jakis szalony nastolatek z bura hormonow nazwie mnie debilem na forum, to swidczy tylko i wylacznie o Tobie, oraz poziomie jaki reprezentujesz, ja sie tym martwic nie bede, nie jestem Twoim rodzicem. Wiec - suma sumarum, mozesz sobie jechac ile wlezie, a dla mnie i tak pozostaniesz chlopcem ktory pozjadal wszystkie rozumy, ostatnio tu takich sporo. Fotograficy i Fotografowie z Bozej Łaski ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.