redeyess
redeyess
  26 lutego 2010 (pierwszy post)

a właściwie.. która lepsza:
canon eos 450d
czy
nikon d3000?
bardziej jestem za tym pierwszym, ale chciałabym kupić ją poniżej 2 tys z kitem, może jakieś sprawdzone strony internetowe mają tańsze aparaty niż w sklepie?

pozdrawiam (;

redeyess
redeyess
  27 lutego 2010
joker4444
joker4444: tak to jest probowac komus cos doradzic jak ktos wie cos "lepiej"

ale Ty nie pomagasz mi w tym, co próbuję osiągnąć.. bo w temacie wyraźnie napisane, a Ty dalej swoje
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale Ty nie pomagasz mi w tym, co próbuję osiągnąć.. bo w temacie wyraźnie napisane, a Ty dalej swoje

doradzam najlepiej jak umiem na podstawie swojego doswiadczenia i jak sam bym zrobil a ze ty juz wiesz co kupic zanim pytanie zadalas lub priorytetem jest napis na pasku czy korpusie ktorym mozna imponowac amatorom raczej to inna sprawa...
Polecilem Ci alternatywe gabarytami zblizona do wymienionych przez Ciebie o wiekszych mozliwosciach imo z mozliwoscia zabawy w tanie szkla(m42) bez dedykowanych akumulatorkow co czasem sie przydaje gdyz aa mozna kupic w kazdej wiosce w kiosku etc a ze tobie nie pasuje ok wiecej nie udzielam sie
A z 2 ktore napisalas napisalem Ci ktory lepszy, a ze czytasz wybiorczo i tylko atakujesz ze polecam dany aparat bo sam go mam etc to nie skomentuje ...
spioch
spioch
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo w temacie wyraźnie napisane, a Ty dalej swoje


To jak już wiesz że weźmiesz Canona to po co temat zakładasz .
Kolega CI doradza a Ty jeszcze jakieś fochy stawiasz ...

Bezczelność ! :zonk:
redeyess
redeyess
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To jak już wiesz że weźmiesz Canona to po co temat zakładasz .

druga część tematu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kolega CI doradza a Ty jeszcze jakieś fochy stawiasz ...

bo jestem teraz jestem zdecydowana i wiem jakiego aparatu chcę, interesuje mnie teraz druga część tematu.
Fieska
Fieska
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: canon eos 450d czy nikon d3000?


Z tych dwóch to eos 450d, ale sama musisz wiedzieć, który aparat lepiej trzyma Ci się w ręku i który potrafisz lepiej obsługiwać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bezczelność !


Nie zonkuj... :mrgreen: Bezczelnością jest to, że zadała pytanie, który z tych dwóch jest lepszy, a wy jej zaraz wciskacie coś o co wcale nie pyta. Tak samo zaczęliście mi wciskać jak was pytałam.
spioch
spioch
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak samo zaczęliście mi wciskać jak was pytałam.


Tobia akurat dobrze doradzaliśmy ale jak chciałaś kastrata to teraz zbieraj 2 lata na jdeno dobre szkło bo to przecież Ty sama tak powiedziałaś że nie chcesz 3 a jedno dobre a jedno dobre kosztuje niż ta Twoja puszka :)

A jej nie wciskamy tylko doradzamy dobry wariant tak samo jak Tobie ale Ty wiesz przecież lepiej , więc nie widzę sensu pytania innych o zdanie.

Proste
spioch
spioch
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kupić ją poniżej 2 tys z kitem, może jakieś sprawdzone strony internetowe mają tańsze aparaty niż w sklepie?


Nie wiem czy dobrze rozumujesz słowa "kitowy obiektyw"

A stronę tal znam allegrosz.pl kupisz prawie nowy prawie na gwarancji z prawie przebiegiem i za prawie 2 kk.
redeyess
redeyess
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Z tych dwóch to eos 450d, ale sama musisz wiedzieć, który aparat lepiej trzyma Ci się w ręku i który potrafisz lepiej obsługiwać.

miałam okazję i nikonem i canonem robić zdjęcia, ale co do umiejętności obsługiwania to z czasem samo przyjdzie, jak wszystko :) od czego w końcu jest instrukcja

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czy dobrze rozumujesz słowa "kitowy obiektyw" A stronę tal znam allegrosz.pl kupisz prawie nowy prawie na gwarancji z prawie przebiegiem i za prawie 2 kk.

ludy, co mi z tego jak kupię samo body - bo tylko na to mi starczy bez obiektywu (nie uwzględniając kitu). z czasem i kupię lepszy obiektyw, ale póki co nie, bo w totka nie wygrałam jakiejś pokaźnej sumy.

a czytać ze zrozumieniem potrafisz? napisałam, że chcę NOWY
spioch
spioch
  27 lutego 2010

A Ty wiesz co to jest IRONIA ? No chyba nie bardzo

Możesz kupić nowe body i używane szkło no chyba, że jesteś uparta oślica i zaraz usłyszę że chcesz nówkę !
Na pytanie czemu powiesz: Bo tak
I za chwilę usłyszę że źle doradzam.

Jeśli zależy Ci na kasie to rozwiązanie jest proste. Nowe Body Canona + używane (lepsze) szkło. Bo jeśli chodzi o Kity NIKONA to mimo że plastik to optycznie są niezłe
Ale jeśli chodzi o Canona to kity są typowo do kitu

(no ale ja na pewno źle doradzam i się nie znam)

redeyess
redeyess
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A Ty wiesz co to jest IRONIA ? No chyba nie bardzo

nie czytam w czyiś głowach, więc skąd mam wiedzieć jaki podtekst był w Twojej odpowiedzi? :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli zależy Ci na kasie to rozwiązanie jest proste. Nowe Body Canona + używane (lepsze) szkło. Bo jeśli chodzi o Kity NIKONA to mimo że plastik to optycznie są niezłe Ale jeśli chodzi o Canona to kity są typowo do kitu

no to powiem tak, kupię albo jedno, albo drugie z kitem, więc wychodzi na to, żeby brać nikona, tak?
spioch
spioch
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: skąd mam wiedzieć jaki podtekst był w Twojej odpowiedzi?

To akurat ewidentnie widać .........

Co do kupna jeśli stawiasz na szali tego Nikona i 450tkę to bierz 450tkę z kitem.
Systemu i tak się będziesz uczyć od zera więc dla Ciebie to bez znaczenia.
Fieska
Fieska
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tobia akurat dobrze doradzaliśmy ale jak chciałaś kastrata to teraz zbieraj 2 lata na jdeno dobre szkło bo to przecież Ty sama tak powiedziałaś że nie chcesz 3 a jedno dobre a jedno dobre kosztuje niż ta Twoja puszka :) A jej nie wciskamy tylko doradzamy dobry wariant tak samo jak Tobie ale Ty wiesz przecież lepiej , więc nie widzę sensu pytania innych o zdanie. Proste


Nie muszę 2 lata zbierać na obiektyw, bo mogę kupić go nawet zaraz. Jeżeli ktoś się kogoś pyta o zdanie to sens w doradzeniu, czy pomocy w wyborze polega na tym aby przedstawić zalety i wady, a nie wciskać teksty: "Ja bym kupił...., bo mi się akurat taki podoba i taki bym teraz kupił!" Trzeba uwzględnić osobę, która kupuje, a nie patrzeć jaki trafiłbyś wybór na swoim miejscu. Nie na tym doradzanie polega!
spioch
spioch
  27 lutego 2010

taaa no i kilka osob doradzalo CI na tym forum d90 a TY olalas porady i kupilas d5000 I na tym zapewne polega pytanie o zakup Skoro juz zaraz mozesz kupic to po kiego wala przy kupnie wspominalas o cenie Trzeba bylo od razu bac high level a nie kita. No ale przeciez jestes bogataa kita kupilas bo pewnie sie uczysz Zaraz napiszesz ze to Twoja sprawa a ja za pewne mam malpke z marketu i nie stac mnie na taki wypasny sprzet jak Twoj. Ja po prostu nie lubie jak ktos pyta o rade i z gory wie co kupi .Potem zmienia swiat i szuka poparcia Jak go nie znajdzie to strzela fochy. A od wad i zalet sa testy recencje opinie i sample. Zachecam do lektury

Flo
Flo
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a właściwie.. która lepsza: canon eos 450d czy nikon d3000?

z tych dwoch canon, chociazby ze wzgledu na silnik.
spioch
spioch
  28 lutego 2010
Flo
Flo: redeyess:a właściwie.. która lepsza: canon eos 450d czy nikon d3000? z tych dwoch canon, chociazby ze wzgledu na silnik.

chociaz TY jedna trzezwo myslisz i liczysz sie ze zdaniem innych :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.