slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009 (pierwszy post)
Chciałem poruszyć temat dość kontrowersyjny i niejednoznaczny.
Mianowicie mam na myśli tutaj sprzęt jakiego używamy do fotografowania.
Wiadomo że ten sam zachód słońca zrobiony kompaktem i lusterkiem z wyższej półki będzie się diametralnie różnił ... Ale często przegląając zdjęcia konkursów , tych bardziej profesjonalnych .. widzę żę jury wybiera prace z pomysłem a nie doskonałe technicznie i jakościowo. Daje się też zauważyć efekt że część osób celowo "pogarsza" swoje prace . Wg mnie sprzęt jest ważny bo daje on duże możliwości i szeroki wahlarz w doborze dla konkretnej sytuacji . Natomist pomysł , sytuacja , moment zawsze wezmą górę nad tym czym zdjęcie było robione ...

Temat nasunął mi się po tym jak na forum konkursowym użytkownik żalił się że nie ma szans wygrać bo inni to mają lusterka za 20 tys złotych a on tylko kompakt za 1000zł ...
Myxo
Myxo
  7 lipca 2009

Ten konkurs to pewnie na fbl? Wydaje mi się, że był na bardzo wysokim poziomie, ale IMO powinny być kategorie wiekowe. Jak dla mnie ważniejszy jest pomysł niż technika. Bardziej mnie zaboli takie bezmyślne zapytanie na forum o "pomysł na sesję" niż zdjęcie złe pod względem technicznym. No chyba, że ktoś ma lustro, a zdjęcie jest totalną porażką techniczną. Najlepiej jak ktoś, komentując moje zdjęcia mówi: twój aparat robi dobre zdjęcia. Może ta osoba nie wyczuwa różnicy, ale ja owszem.

Wiele osób nie dobiera aparatu do swoich potrzeb. Kupują lustra, a potem zastanawiają się "a dlaczego to zdjęcie takie prześwietlone... :woot:" albo "a dlaczego to jest rozmazane..? przecież robiłam na trybie sportowym!". Ja jestem amatorką, a lustro dostałam po roku fotografowania, ale dodatkowo reklamówę książek typu "jak dobrze fotografować".

Martyn8719
Martyn8719: Lustrzanki za 20tys maja ignoranci

Nie zawsze. ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.