slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009 (pierwszy post)
Chciałem poruszyć temat dość kontrowersyjny i niejednoznaczny.
Mianowicie mam na myśli tutaj sprzęt jakiego używamy do fotografowania.
Wiadomo że ten sam zachód słońca zrobiony kompaktem i lusterkiem z wyższej półki będzie się diametralnie różnił ... Ale często przegląając zdjęcia konkursów , tych bardziej profesjonalnych .. widzę żę jury wybiera prace z pomysłem a nie doskonałe technicznie i jakościowo. Daje się też zauważyć efekt że część osób celowo "pogarsza" swoje prace . Wg mnie sprzęt jest ważny bo daje on duże możliwości i szeroki wahlarz w doborze dla konkretnej sytuacji . Natomist pomysł , sytuacja , moment zawsze wezmą górę nad tym czym zdjęcie było robione ...

Temat nasunął mi się po tym jak na forum konkursowym użytkownik żalił się że nie ma szans wygrać bo inni to mają lusterka za 20 tys złotych a on tylko kompakt za 1000zł ...
slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009

literówki ... :O (miało być podgląd nie dodaj) ale za późno

Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo że ten sam zachód słońca zrobiony kompaktem i lusterkiem z wyższej półki będzie się diametralnie różnił ...

Różnie z tym bywa, to zależy też od wprawy samego fotografującego. Jak wsadzisz komuś kompletnie niedoświadczonemu lustro do ręki niekoniecznie zrobi dobre technicznie zdjęcie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Natomist pomysł , sytuacja , moment zawsze wezmą górę nad tym czym zdjęcie było robione ...

Jestem tego samego zdania. Dodałabym do tego zaangażowanie i serce ''włożone'' w zrobienie zdjęcia. Bo co z tego, że dana osoba zrobi setny z kolei portret poprawny pod względem samej jakości jeśli pomysł będzie oklepany do granic możliwości i już zwyczajnie nieciekawy?
ta nienazwana myśl...
:***
slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009
Narie
Narie: Jestem tego samego zdania. Dodałabym do tego zaangażowanie i serce ''włożone'' w zrobienie zdjęcia. Bo co z tego, że dana osoba zrobi setny z kolei portret poprawny pod względem samej jakości jeśli pomysł będzie oklepany do granic możliwości i już zwyczajnie nieciekawy?

Wiesz co mnie najbardziej denerwuje ? Emo dzieciaki biegające z lustrami za grube tysiaki ... Tatuś preze mi kupił na na body Canon EOS napisane od teraz jestem fajny .. Nieważne że do końca życia będzie napier***alał foty na AUTO :)
Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Mnie to nie tyle denerwuje co zwyczajnie śmieszy ;)
ta nienazwana myśl...
:***
slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009
Narie
Narie: Mnie to nie tyle denerwuje co zwyczajnie śmieszy ;)


Mnie również ale i trochę denerwuje ... Są ludzie zdolni utalentowani mają świetne oko i przekaz na zadjęciach .. Ale ich zwyczajnie nie stać ...
Hmm no cóż tak jest ten świat poukładany .. kasa, kasa , kasa
Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm no cóż tak jest ten świat poukładany .. kasa, kasa , kasa

otóż to ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Są ludzie zdolni utalentowani mają świetne oko i przekaz na zadjęciach ..

Poradzą sobie i na kompaktach ;)
Myślę, że dużo łatwiej przejść z kompaktu na lustro mając jakieś zaplecze i opanowane choćby podstawy niż od razu zaczynać od 'wysokopółkowego' sprzętu i nie radzić sobie z opanowaniem manuala ;)
ta nienazwana myśl...
:***
slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009

Hmm manuala Kobieto :) co Ty mówisz dla takich ludzi liczy się to za ile kupili sprzęt jak jest popularny itp

Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Moja wypowiedź odnosiła się do
Konto usunięte
Konto usunięte: ludzie zdolni utalentowani mają świetne oko i przekaz na zadjęciach .. Ale ich zwyczajnie nie stać

;)
ta nienazwana myśl...
:***
slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009

Ojj dobra dobra nie rozdrabniaj się wiadomo o co chodzi :)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  2 lipca 2009

najlepszy sprzet maja na ogol Ci co robia kiczowate ślubniak i(nie dlatego kiczowate czesto ze nie umiaja innych tylko tego wymagaja klienci ) bo to = kasa u nich sprzet zarabia na siebie

GRADEK83
GRADEK83
  2 lipca 2009
joker4444
joker4444: najlepszy sprzet maja na ogol Ci co robia kiczowate ślubniak i(nie dlatego kiczowate czesto ze nie umiaja innych tylko tego wymagaja klienci ) bo to = kasa u nich sprzet zarabia na siebie

no zgadzam się w zupełnosci :) zwłaszcza te studyjne płytkie fotki ze sztucznym tłem
slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no zgadzam się w zupełnosci :) zwłaszcza te studyjne płytkie fotki ze sztucznym tłem


Ale jak Panienki mają wizje "profesjonalnego studia" to sikają po nogach na samą myśl i jeszcze płacą za to grube pieniądze :) ehhh :)
Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jak Panienki mają wizje "profesjonalnego studia" to sikają po nogach na samą myśl i jeszcze płacą za to grube pieniądze :) ehhh :)

nie tylko panienki ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: zwłaszcza te studyjne płytkie fotki ze sztucznym tłem

do tego jeszcze sweet ramka jak na grupowych zdjęciach z przedszkola...
Tak to jest jak zamiast wyczucia i dobrego smaku pan fotograf wolał kupić 'kurs' na płycie za dychę ;) (o taki np. :ssh: )
ta nienazwana myśl...
:***
slodkidran
slodkidran
  2 lipca 2009
Narie
Narie: do tego jeszcze sweet ramka jak na grupowych zdjęciach z przedszkola.

no i kffiatushki i blinki i gfiazdeczki :D shchególnie na pshodzie :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.