Bozar
Bozar
  11 maja 2009 (pierwszy post)

- to banalne pytanie przyszło mi do głowy po półrocznej przerwie, jaką zafundował mi brak weny.

Zastanawialiście się kiedyś co tak was na prawdę ciągnie w fotografii? Wiadomo - większość odpowie, że to ich hobby, a niektórzy, że praca. Ale skoro to hobby, to musi istnieć coś, co Was motywuje żeby je rozwijać, a niekiedy nawet dokonywać poświęceń i wyrzeczeń. Wdzieranie się na teren prywatny albo przeprawianie się przez chaszcze na krańcu cywilizacji to rzeczy, które raczej nie kojarzą się bezpośrednio z fotografią, a jednak czasem są jej nieodłączną częścią.

Dotychczas wgrywałem zdjęcia na deviantART- żeby pokazać je światu i poddać ocenie. Ale rok temu odkryłem serwis Panoramio, który służy do zamieszczania ich w konkretnej lokalizacji na mapie. Potem te wszystkie fotki są widoczne na mapach google i w google earth. Strasznie mnie to wciągnęło i pozwoliło mi postawić sobie konkretny cel - uwiecznianie mniej znanych zakątków mojego miasta i okolicy, tak aby ktoś przeglądając mapę, mógł się nimi zaciekawić i być może odwiedzić.

Wy też macie jakiś konkretny cel, czy fotografia dla Was to sztuka dla sztuki, sposób na zabicie wolnego czasu?

xXxEscapisMxXx
Posty: 95 (po ~63 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
xXxEscapisMxXx
  11 maja 2009

FOtografuje, poniewaz chwila jest rzecza ulotna. niektore sa tak piekne iz warto je uchwycic.. ;d

xRebelYell
xRebelYell
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście, u większości osób obudziła sie 'dusza artysty' jak nastała moda na fotografię, prawda?


nie zauważyłam mody na fotografię, ale zauważyłam w klanach o fotografii takie osoby, które uwielbiają fotografować się [w lustrze] i jest to ich `pasja`... ;/
darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009

a tak sobie... pomyślałem że kupie sobie aparacik i bedzie zaje..iście
pstryknąć zdjęcie i utrwalić je tym bardziej że mogę dzieki temu pokazać to co ja widziałem i nikt inny tego nie zobaczy
takie pokazanie świata moimi oczami co przyciąga moja uwagę :kv3:

htsz
htsz
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zauważyłam mody na fotografię
to się słabo rozglądasz ;)
darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009

na wszystko jest moda w polsce ? w warszawie ?

xXMadziulek89Xx
xXMadziulek89Xx
  12 maja 2009

warto fotografowac chwile by pozniej je wspominac...

razotka
razotka
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wy też macie jakiś konkretny cel, czy fotografia dla Was to sztuka dla sztuki, sposób na zabicie wolnego czasu?

Czasami jak mam nadmiar czasu to chyba rzeczywiście chwytam za aparat z nudy.
Ale ciągnie mnie do fotografii dlatego, że nigdy nie wiadomo co uda nam się uchwycić.
OoCryForYouOo
OoCryForYouOo
  12 maja 2009

dla odstresowania się ale też dla uwiecznienia wyjątkowych chwil i miejsc

intensification
intensification
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Po co" fotografujecie?

to co wyda mi się ciekawe zatrzymuję w szponach fotografii.

robię zdjęcia na pamiątkę, nie wiadomo co zostanie, a czego (już) nie będzie, za lat kilka.
htsz
htsz
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiadomo co zostanie, a czego (już) nie będzie, za lat kilka.
jakiś czas temu robiłem zdjęcie krasnalowi koło renomy we Wrocławiu i już go tam nie ma (ktoś chyba ukradł) - ostał mi się ino na fotce.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.