Bozar
Bozar
  11 maja 2009 (pierwszy post)

- to banalne pytanie przyszło mi do głowy po półrocznej przerwie, jaką zafundował mi brak weny.

Zastanawialiście się kiedyś co tak was na prawdę ciągnie w fotografii? Wiadomo - większość odpowie, że to ich hobby, a niektórzy, że praca. Ale skoro to hobby, to musi istnieć coś, co Was motywuje żeby je rozwijać, a niekiedy nawet dokonywać poświęceń i wyrzeczeń. Wdzieranie się na teren prywatny albo przeprawianie się przez chaszcze na krańcu cywilizacji to rzeczy, które raczej nie kojarzą się bezpośrednio z fotografią, a jednak czasem są jej nieodłączną częścią.

Dotychczas wgrywałem zdjęcia na deviantART- żeby pokazać je światu i poddać ocenie. Ale rok temu odkryłem serwis Panoramio, który służy do zamieszczania ich w konkretnej lokalizacji na mapie. Potem te wszystkie fotki są widoczne na mapach google i w google earth. Strasznie mnie to wciągnęło i pozwoliło mi postawić sobie konkretny cel - uwiecznianie mniej znanych zakątków mojego miasta i okolicy, tak aby ktoś przeglądając mapę, mógł się nimi zaciekawić i być może odwiedzić.

Wy też macie jakiś konkretny cel, czy fotografia dla Was to sztuka dla sztuki, sposób na zabicie wolnego czasu?

Flirtuj
Flirtuj
  11 maja 2009
Jak Dla mnie to Sposób na zabicie wolnego czasu :)) ::pavarotti::
bomigoraco
Posty: 4669 (po ~46 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 82
bomigoraco
  11 maja 2009

Po co? hmm... Bo lubię, uspokaja, pozwala dobrze wypocząć. :)

24.XII.2010 :zakochany:

Flo
Flo
  11 maja 2009

Bo sprawia mi niesamowitą przyjemność pokazywanie ludziom tego co widzę, że mogę patrzeć na to samo, ale w zupełnie inny sposób, a także to, że moje zdjęcia mogą komuś pomóc w lepszym postrzeganiu siebie. To trochę jak uwolnienie tego, co siedzi we mnie, moja pasja. Lubię oglądać jak robię postępy, prawie całą ścianę mam w swoich zdjęciach.

xRebelYell
xRebelYell
  11 maja 2009

fotografia amatorska ma przede wszystkim cieszyć.
po prostu lubię. chciałabym w przyszłości zająć się tym na poważnie, planuję pójść do technikum fotograficznego, a jeśli pójdzie tak jak myślę wybiorę się na studia z tego kierunku.
niektórymi zdjeciami chcę coś przekazać, niektóre to także dokumentacja, czasem opuszczonych miejsc.

FoLLowMe666
FoLLowMe666
  11 maja 2009
a ja lubie uwieczniac chwile ;)
JestemFejkiem
JestemFejkiem
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wy też macie jakiś konkretny cel, czy fotografia dla Was to sztuka dla sztuki, sposób na zabicie wolnego czasu?

Ja pojawiam się głównie na terenach poindustrialnych i zamęczam swojego Nikona robiąc zdjęcia ginącym budynkom przeznaczonym do wyburzenia, wdrapuje się na kondygnacje, chodzę po pordzewiałych belkach, wdrapuje sie po urwanej klatce schodowej... Ciągnie mnie do robienia zdjęć czemuś czego za parę tygodni już w tym miejscu nie będzie :) poza tym poindustrialne tereny mają swój niesamowity klimat, zwłaszcza o wschodzie słońca.
zeznakiemzapytania
zeznakiemzapytania
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wy też macie jakiś konkretny cel, czy fotografia dla Was to sztuka dla sztuki, sposób na zabicie wolnego czasu?

Poprzez fotografię mogę pokazać świat ze swojego punktu widzenia, zapisać na swoich zdjęciach jego cząstkę; i to jest dla mnie najważniejsze.
Medyk
Medyk
  11 maja 2009
Sposób na spędzanie wolnego czasu?
Bozar
Bozar
  11 maja 2009
Flo
Flo: prawie całą ścianę mam w swoich zdjęciach

też o tym myślałem - wywołać te lepsze prace w jakimś nieco większym formacie niż 10x15 i oprawić :) wtedy puste ściany nabiorą takiego osobistego charakteru, prawda?
Flo
Flo
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: też o tym myślałem - wywołać te lepsze prace w jakimś nieco większym formacie niż 10x15 i oprawić :) wtedy puste ściany nabiorą takiego osobistego charakteru, prawda?

zupełnie inaczej jest w pokoju, stał się bardziej 'osobisty', ja akurat od roku planuję malowanie, więc zdjęcia póki co się na taśmie dwustronnej trzymają, mogę pokazać :mrgreen:
bajerka20
bajerka20
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Po co" fotografujecie?

bo mam trzaski i o wielu rzeczach czy wydarzeniach zapominam... :and:
LaNinaMia
LaNinaMia
  11 maja 2009
Jak na razie nie fotografuję bo nie mam warunków do tego.
Czasami pstryknę jakieś zdjęcie ale to zwykłą cyfrówką to efekt jest inny, gorsza jakość, i nie podoba się aż tak.
To mi robią zdjęcia.
Kermen
Kermen
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Po co" fotografujecie

bo uwielbia uwieczniac na zdjęciach osoby ktore kocham i widoki ktore budzą moj zachwyt:tak:

czasem mozna takie fajne foto zrobic ktorego długo potem nie da sie powtórzyć
VEN1963
VEN1963
  11 maja 2009

zatrzymać chwile na później , uwiecznić coś co się już nie wydarzy po raz kolejny, aby móc pokazać innym miejsca w których być nie mogą lub wachają się aby tam się udać

Totalny Amator :-)

PS: może tutaj jak mnie nikt nie wyrzuci uda mi się czegoś nauczyć

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.