Bozar
Bozar
  11 maja 2009 (pierwszy post)

- to banalne pytanie przyszło mi do głowy po półrocznej przerwie, jaką zafundował mi brak weny.

Zastanawialiście się kiedyś co tak was na prawdę ciągnie w fotografii? Wiadomo - większość odpowie, że to ich hobby, a niektórzy, że praca. Ale skoro to hobby, to musi istnieć coś, co Was motywuje żeby je rozwijać, a niekiedy nawet dokonywać poświęceń i wyrzeczeń. Wdzieranie się na teren prywatny albo przeprawianie się przez chaszcze na krańcu cywilizacji to rzeczy, które raczej nie kojarzą się bezpośrednio z fotografią, a jednak czasem są jej nieodłączną częścią.

Dotychczas wgrywałem zdjęcia na deviantART- żeby pokazać je światu i poddać ocenie. Ale rok temu odkryłem serwis Panoramio, który służy do zamieszczania ich w konkretnej lokalizacji na mapie. Potem te wszystkie fotki są widoczne na mapach google i w google earth. Strasznie mnie to wciągnęło i pozwoliło mi postawić sobie konkretny cel - uwiecznianie mniej znanych zakątków mojego miasta i okolicy, tak aby ktoś przeglądając mapę, mógł się nimi zaciekawić i być może odwiedzić.

Wy też macie jakiś konkretny cel, czy fotografia dla Was to sztuka dla sztuki, sposób na zabicie wolnego czasu?

JeTAimeComa
JeTAimeComa
  11 maja 2009

Kocham czarno biale zdjecia
Kocham fotkować ludzi
Ustawiac ich
i robic rozne ujecia

Narazie wychodzi mi to przecietnie ale widze postepy :D
Chcialabym miec swoje studio...

I w ogóle super ze jest ten dział :D

Holigula
Holigula
  11 maja 2009

Lubię uwieczniać pewne elementy, uczucia, krajobraz na zdjęciu. Ta pasja rozpoczeła się, gdy dostałam cyfrówkę. Nie jest ona najleosza, za marne 400 stówy, ale zawsze to coś;)

Najczęściej fotografuję krajobraz. Tutaj skupiam się głównie nad śwoatłem i padaniem cienia. Gdy robię zdjęcia znajomym, staram się, by nie były one takie, jak inne. Proszę, by pomysleli o czymś [ złym, dobrym, pięknym itp].... Żadko robię zdjęcia, gdy ktoś patrzy na obiektyw. Wolę, gdy się nad czymś zamyśli, pokazu coś itp;)

A dalczego to robię? Sama do końca nie wiem. Uwielbiam uwieczniać coś, co jest tylko chwilowe i zaraz może tego już nie być...

Uzi
Uzi
  11 maja 2009

Uwielbiam robić zdjęcia. Uwalnia mnie to w jakiś sposób. To mój sposób na nudę, smutek i zmartwienia. Odreagowuję także przy tym emocje. Lubię czarno-białe zdjęcia.. mają swoją duszę.
Wolę fotografować naturę i stare budynki. Ludzie często "przeszkadzają" mi na zdjęciach ;]

Suzi
Suzi
  11 maja 2009
zatrzymuje chwile , w ten sposob ;)
LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: - to banalne pytanie przyszło mi do głowy po półrocznej przerwie, jaką zafundował mi brak weny. Zastanawialiście się kiedyś co tak was na prawdę ciągnie w fotografii? Wiadomo - większość odpowie, że to ich hobby, a niektórzy, że praca. Ale skoro to hobby, to musi istnieć coś, co Was motywuje żeby je rozwijać, a niekiedy nawet dokonywać poświęceń i wyrzeczeń. Wdzieranie się na teren prywatny albo przeprawianie się przez chaszcze na krańcu cywilizacji to rzeczy, które raczej nie kojarzą się bezpośrednio z fotografią, a jednak czasem są jej nieodłączną częścią. Dotychczas wgrywałem zdjęcia na deviantART- żeby pokazać je światu i poddać ocenie. Ale rok temu odkryłem serwis Panoramio, który służy do zamieszczania ich w konkretnej lokalizacji na mapie. Potem te wszystkie fotki są widoczne na mapach google i w google earth. Strasznie mnie to wciągnęło i pozwoliło mi postawić sobie konkretny cel - uwiecznianie mniej znanych zakątków mojego miasta i okolicy, tak aby ktoś przeglądając mapę, mógł się nimi zaciekawić i być może odwiedzić. Wy też macie jakiś konkretny cel, czy fotografia dla Was to sztuka dla sztuki, sposób na zabicie wolnego czasu?

Kocham to, robię to od 7 roku życia ;-)
5ylwik
5ylwik
  11 maja 2009

fotografie pozwalaja stworzyc calkiem nowy punkt widzenia - dlatego. w obiektywie tworzy sie calkiem nowa historia ze tak to ujme;)

ale nie "uwieczniam chwil", nie fotografuje ludzi.

uwielbiam robic zdjecia wbrew regulom;)

bo sprawia mi to przyjemnosc;)

pattmi
Posty: 9331 (po ~91 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
pattmi
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Po co" fotografujecie?

żeby uwiecznić wszystko to, co niedługo pewnie odejdzie
...żyj po cichutku, głośno niech to robią inni
najszybciej odchodzą ci tak sztucznie silni...
KostrzewskA
Posty: 923 (po ~162 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 20
KostrzewskA
  11 maja 2009

Dla mnie to twórczy sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a ponadto sposób na pokazanie niektórych spraw i rzeczy inaczej, w nowym świetle. Niektóre zdjęcia uwydatniają piękno rzeczy, których w rzeczywistości się nie widzi.

"W każdym razie gdybym zmarł, każcie mnie pochować głową w dół, bo świat niewątpliwie musi się przewrócić do góry nogami. Taki, jaki jest, pozostać nie może."
Karol Bunsch - Olimpias
olunia18
olunia18
  11 maja 2009
UWIELBIAM :)
Fotografowanie, jest ujęciem chwili często takiej która nigdy w życiu już się nie powtórzy. Praktycznie nie wyobrażam sobie żeby gdzieś wyjść i nie wziąć ze sobą aparatu. Większość prac zostawiam sama dla siebie, bądź też tylko dla wglądu osoby która wywołuje mi zdjęcia :mrgreen:
Czas spędzony z aparatem to relax, przyjemność, bogobojność...
Jak dla mnie :)
amphetamine
amphetamine
  11 maja 2009

fotografia, przede wszystkim dla pokazania piękna świata. dopiero gdy zaczęłam fotografować, różnice dla mnie stanowiły barwy nieba, rośliny itp.

htsz
htsz
  11 maja 2009

no jak to po co ? bo to LANS kupić sobie lustrzankę i pstrykać fotki od lustra ;) i nie ważne, że ustawia się tryb auto a zdjęcia są poruszone, ważne, że 'naciągnęłam' mamę na nowego Nikona D90 i się mogę pochwalić, że mnie stać ;)

Katarzynka25l
Katarzynka25l
  11 maja 2009

fotografia to uwidocznienie piękna

AlexandraS1990
AlexandraS1990
  11 maja 2009

Po co? to chyba oczywiste, to chyba jedyna rzecz dla której potrafie wstac o 5 rano by wyjśc z aparatem z domu , oprócz dobrych ksiązek nic mnie nie potrafi tak zrelaksowac , pomaga pokazac własne spojrzenie na świat za pomocą kliknięcia :) kiedyś ktos mądry powiedział "nic dwa razy sie nie zdarza, nie ma dwóch tych samych wschodów" i to chyba dlatego chce fotografowac:) uwieczniając chwile po prostu, nie mam zamiaru zajmowac sie tym bardziej profesjonalnie dla potrzeb rynku i dla zarobku..to ma cieszyc:)

Darunia511
Darunia511
  11 maja 2009
Jedynie pozuję, a robiąc to zwyczajnie czuje sie spełniona.
Olkieee
Olkieee
  11 maja 2009

Oczywiście, u większości osób obudziła sie 'dusza artysty' jak nastała moda na fotografię, prawda?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.