Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Tuning - moje życie

Tuning - moje życie

konto usunięte

Tuning klasycznego VW
D7 KENDY
Zdjęcia i opis pojazdu ściągnięte ze stronywłaściciela
garbomania.com - największy serwis garbusowy w Polsce
1302, 1972 r. kupiony 21.08.1995 roku. Na dziś stan jest taki:

Z zewnątrz:
- brak klamek ;p
- faltdach
- pełne szyby
- zawiasy schowane do wewnątrz
- tylne lampy - pomysł własny


W środku:
- zmodyfikowana deska rozdzielcza
- sportowa kierownica
- fotele Golf3
- obrotomierz "Autogage"
- lewarek "SCAT"
- akcelerometr


Zawieszenie:

Przód:
- obniżony o 4 cm
- elementy metalowo-gumowe zamienione na uretany
- amortyzatory gazowo-olejowe KYB
- hamulce przednie - tarczowe (wentylowane na etapie końcowego projektu iwykonania)
- przekładnia listwowa (Audi 100 - zupełnie inna jazda)

Tył:
- hamulce tarczowe z ręcznym
- amortyzatory gazowo-olejowe KYB
- elementy gumowe zamienione na uretany
- stabilizator osi tylnej 15mm

Skrzynia biegów:
- szybka AT
- spięta z kastą klamrami (każde dodanie gazu czuć na plombach ;p)
- poduszki wymienione na elementy uretanowe

Silnik:
- blok wiercony i szlifowany pod wał 78,8mm
- wał SCAT 78,8 mm
- korbowody Chevrolet 5500
- powiększone otwory pod cylindry
- uzyskana pojemność: 2028 ccm
- wałek W125 + aluminiowe kolo
- odciążone szklanki popychaczy
- popychacze stalowe
- głowice G04 + podwójne sprężyny
- gaźniki Weber IDF40
- odciążone koło zamachowe
- docisk Kennedy Stage I 1700 LBS
- tarcza sprzęgłowa stalowa (bez sprężyn)
- wydech 4in1
- aparat Mallory + Pertronix + Flame Thrower II
- napinacz paska klinowego SCAT + płaski pasek (mniejsze nagrzewanie + mniejszezużycie łożysk alternatora)
- sprężanie 9,3:1

Układ chłodzenia oleju:
- układ typu full flow
- pompa oleju Melling 26 mm
- filtr oleju FRAM HP1
- termostat
- chłodnica oleju na przedzie auta (idealnie pasowała ta od M S 600)

Osiągi:
- Vmax - jechałem 180 i z górki jeszcze by się rozpędził ;)
- moc około 150 KM
- przyspieszenie 0-100: 7,8 s.

Konto usunięte
no jest peneerrr!!:)
12 maja 2010
Konto usunięte
niefajny to samochod niedlamnie :D
17 maja 2008
Konto usunięte
nie najgorszy ten garb, na pewno ładniejszy od tego różowedo:))ale widziałem wieli innych ciekawszych projektów:D Pozdro :P
17 marca 2008
więcej komentarzy ( 4)
konto usunięte

VW garbus Hot Rod


Tuning Klasycznego VW
GARBUS HOT ROD

Gdziekolwiek się pojawi, już samym wyglądem wzbudza ciekawość.Kiedy tylko jego kierowca obudzi drzemiący w nim silnik, z lśniącychrur wydechowych dobiega prawdziwie basowa symfonia dźwięków. Ten Garbusto auto, jakiego dawno na polskiej scenie VW nie widziano!


Każdy jego element zdaje się manifestować gotowość do szybkiejjazdy. Potężne koła, monstrualne nadkola, bardzo nisko poprowadzonalinia dachu, no i ten silnik generujący salwy basowych pomruków. Zseryjnego Garbusa pozostało tu bardzo niewiele, a jednak auto na każdymzlocie przyjmowane jest brawami. Nic w tym dziwnego, aby zbudować takisamochód, potrzebna jest odpowiednia dawka wiedzy, silnej woli i żywejgotówki! To, że jest samochodem w stu procentach ekstremalnym, dostrzecmoże bez problemu nawet kompletny laik. Natomiast że to Hot Rod, któryzostał profesjonalnie przygotowany, wykażemy w tym artykule.
Jeszcze kilka lat temu prezentowany Garbus był kompletnie seryjnymsamochodem, który zdecydowana większość z Was prawdopodobnie minęłabyobojętnie. Jednak sprawy nabrały tempa w chwili, kiedy Garbi zmieniłwłaściciela i trafił w ręce Krystiana. Prace nad tym autem rozpoczętoprzed dwoma laty. Bazą do wszelkich modyfikacji nadwozia była seryjnakaroseria auta wyprodukowanego w Wolfsburgu w 1968 roku. Jak bezwątpienia zdążyliście już zauważyć, została ona znacząco zmieniona. Dlapełnego uświadomienia zakresu najbardziej widocznych zmian należy podaćw liczbach szczegóły transformacji tego samochodu. Otóż z przodunadkola "napompowano" o 7 centymetrów z każdej strony, z tyłu natomiastautko przytyło łącznie o 30 centymetrów. Jak przystało na rasowego HotRoda, linia dachu również uległa zmianie. Obniżono ją aż o 15centymetrów. Seryjne szyby można było więc jedynie oddać znajomymgarbusiarzom, a nowe boczne oraz przednia zostały odlane na zamówienie.Równolegle z walką toczoną z blachami składano nowe podwozie dlaprzyszłego sprintera. Oryginalna pozostała podłoga auta. Oczywiścietakże w należyty sposób wzmocniona, aby bez zastrzeżeń znosić trudyprzyszłej eksploatacji. Przy czym - chociaż poddano ją dodatkowemupiaskowaniu, spawaniu i polakierowano na krwistoczerwony kolor -pozostała jednym z nielicznych w tym samochodzie oryginalnychelementów. Nieco inaczej mają się sprawy z zawieszeniem. Tutajpoczyniono ważne i szeroko zakrojone modyfikacje. Zamontowanocałkowicie nowe przednie zawieszenie rurowe typu PUMA (obniżone jużfabrycznie) oraz zastosowano zwrotnice, które pozwalają na dodatkoweobniżenie pojazdu przy zachowaniu możliwie prawidłowego komfortu jazdyi trakcji. Również tylne zawieszenie zostało solidnie obniżone, aelementy normalnie wykonane z gumy zastąpiono uretanowymiodpowiednikami.
Kiedy już blacharz uporał się z cięciem, gięciem i spawaniemGarbusa, do dzieła przystąpili pracownicy z zaprzyjaźnionego zakładulakierniczego. Podczas tworzenia tego projektu Krystian kierował sięswoistym patriotyzmem, zlecając wszystkie prace wyłącznie polskimspecjalistom pracującym w jego rodzinnych stronach.Z lakierni Garbus wyjechał odmieniony - niebiesko-białe barwy dodałykaroserii błysku i wyrazu. Perłowy lakier został przygotowany nazamówienie. Nie mogło jednak zabraknąć kilku koniecznych elementów.Wstawiono więc polakierowane w kolorach nadwozia tylną klapę, maskęoraz niską tylną szybę - wszystkie elementy pochodzą z Ovala. Dodanotakże kontrowersyjne w tym przypadku przednie reflektory typu AngelEyes z chromowanymi oprawami. Tuż obok lewej lampy założono zewnętrznąchłodnicę oleju. Z tyłu zamontowano pasujące idealnie do charakterutego auta czerwone lampy w wersji amerykańskiej.Teraz nadszedł czas chyba najważniejszego w tym projekcie etapu -kompletowania i składania serca auta - całkiem nowego silnika z dwomagaźnikami.
Za plecami kierowcy i pasażerów grzmi prawdziwe dzieło sztuki.Motor typu T1 z blokiem lakierowanym również na czerwono wygląda niczymsilnik dopieszczonych modeli. Pod tylną klapą mamy więc w tym przypadkustuprocentowy Show & Shine, w dodatku z godną uznania dawką mocy.Rozpocznę od seryjnych elementów tego silnika, których jest niewiele:wał i korbowody. Tłoki i cylindry mają 94 milimetry. Głowica Magnum ma44 x 38 i podwójną sprężynę, klawiatura natomiast 1:1,25. Uzyskanapojemność wynosi 1915 ccm. Założono wałek Engle 120, stalowe popychaczez lekkimi szklankami oraz pompę Mellinga, która potrafi sprostaćapetytowi tego Garbusa na paliwo. Każdy fan mechanicznych modyfikacjizwrócił na pewno uwagę na dwa wspaniale lśniące gaźniki Weber IDF 48.Jest także odchudzone o dwa kilogramy koło zamachowe. Zewnętrznachłodnica oleju RACIMEX oraz dodatkowa miska olejowa poprawiływydajność układu chłodzenia w zmodyfikowanym motorze. Zastanawia niecofakt pozostawienia bez modyfikacji układu wału i korbowodów, ale w tymwypadku przyjęto takie właśnie rozwiązanie. Cała moc przenoszona jestna tylne koła za pośrednictwem skrzyni SCAT-a z dociskiem Kennedy Stagei sprzęgłem bez sprężyn. To wszystko współdziała z "mokrymi"wzmacnianymi półosiami. Garbus lubi sobie porządnie zagrzmieć niczymwiosenna burza, bowiem na drodze wydobywających się z silnika spalinnie stoją żadne przegrody. Układ wydechowy ze stali nierdzewnejAhnendrop Tuning jest konstrukcją w pełni przelotową. Niebiesko-białyKäfer może więc donośnie i bez najmniejszego skrępowania palić potężnekapcie i ryczeć pełną gębą! A tutaj silnik ma czym kręcić. Z tyłuzałożono polerowane felgi Mangelsa, mierzące 15Jx10 cali (255/60/15),natomiast z przodu są to koła o wymiarach 15Jx8J (195/50/15). Podbłyszczącymi obręczami z lekkich stopów kryją się adekwatne do nowejmocy hamulce. Z przodu założono nawiercane tarczowe hamulce oraz klockiBrembo, z tyłu pozostawiając jednak bębny.
Uzbrojonemu w słusznych rozmiarów nadwozie, porządny motor i układwydechowy Garbusowi czegoś jednak brakowało - wnętrza. Do pracyprzystąpił więc zakład tapicerski. Przednie seryjne fotele zastąpionokubłami Sparco. Całe wnętrze, bez wyjątku, z podsufitką i dywanikamiwłącznie jest skórzane. Nowa skórzana biała tapicerka jest terazwszędzie - nawet na fragmentach podłogi! W fabrycznej descerozdzielczej zagnieździło się małe stadko wskaźników i licznikówAutometer serii Ultra Light. Jest tam obrotomierz zastępujący zwykleosadzony w tym miejscu prędkościomierz, są także trzy wskaźnikiciśnienia i temperatury oleju oraz poziomu paliwa. Klimatu dopełniająskórzana kierownica Grand, aluminiowe pedały oraz chromowana dźwigniazmiany biegów SCAT. Rolę najlepszego soundtracku w tego rodzaju autachspełniają odgłosy silnika i wydechu! Mamy nadzieję, że tak pozostanie iw tym przypadku.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny projekt Krystiana i jego kolegów. Podobno jest już w trakcie realizacji...

Mikołaj Urbański
Fot. autor
Volkswagen TRENDS

www.trends.com.pl

przygotował garb1300

Konto usunięte
boskie wnetrze bez kitu
12 maja 2010
Konto usunięte
aha dzieki za link
17 maja 2008
Konto usunięte
http:// www.mapet-tuning.com /wasze /garbusHot /index.htm - tutaj znajdziecie pełną galerię tego autka
12 lutego 2008
więcej komentarzy ( 0)
konto usunięte

Ford Mustang Obsidian

Ford Mustang - Obsidian SG-One

Miłość do Mustangów i hot rodów pochłania Cię do końca? Co byś zbudował nie mając finansowych ograniczeń? Zapomnij to o czym wiesz i co myślisz o klasycznych mustangach? taki mustang jeszcze nie istniał! Do teraz - ?Mustang Obsidian SG-One?. Obsydian to skała magmowa, kwaśna, wylewna, złożona niemal wyłącznie ze szkliwa wulkanicznego. Naturalne szkło powstaje w wyniku natychmiastowego stygnięcia magmy, prawdopodobnie pod wodą. Podejrzewamy, że ten mroczny projekt powstawał w równie tajemniczych okolicznościach.

Klasyczny styl zmieszany z najnowszą technologią. Obsidian SG-One posiada podwójny charger i więcej mocy niż jakikolwiek fabryczny Mustang Shelby, nowa Corvetta ZR-1 lub nowy Dodge Viper.

Potężny huk silnika zwraca uwagę, Obsidian ma ponad 800 koni, które można zwiększyć po tuningu do 1000 KM. Mustang może i wygląda na klasyczną bestię, ale jest bardziej zaawansowany technologicznie niż najnowszy Mercedes. Skrzynia biegów rodem z Formuły 1 zapewnia błyskawiczną zmianę biegów. Hamulce to ogromny zestaw Brembo umożliwiający gładkie i szybkie hamowanie. Felgi 18 cali z przodu i 20 cali z tyłu na oponach BF Goodrich KDW.

W środku wszystko zautomatyzowane, super zimna klimatyzacja, system stereo najlepszej jakości (3,000 watt z Dolby 5.1 surround), nawigacja, DVD, MP3, iPod oraz twardy dysk 60GB do filmów i muzyki. Cała tapicerka jest obita skórą aby zapewnić komfort pasażerów.

Statystyki:

  • moc: 800+ KM
  • 0-100 km/h w 4 sekundy
  • Waga: 1360 kg
  • Cena : $ 1 300 000 http://www.mojeauto.net/wp-content/uploads/2008/01/ford_mustang_obsidian_601.jpg

  • http://www.mojeauto.net/wp-content/uploads/2008/01/ford_mustang_obsidian_605.jpgopracował xxAju92xx

Konto usunięte
zajebista furka uuu kazdy spoglada na taki samochod :D
17 maja 2008
Konto usunięte
Trzeba przyznać, że ten samochód przyciąga uwagę nawet najwybredniejszych fanów motoryzacji. Samochód poezja. Jak w przyszłości byłaby możliwość to by sobie taki samochodzik sprawił:))
11 marca 2008
Konto usunięte
normalnie cudo cudenko:)pozdrawiam
3 marca 2008
więcej komentarzy ( 16)
konto usunięte

Niemiecka firma tuningowa Gemballa konsekwentnie prezentuje własne wizje kolejnych samochodów Porsche.

Najnowszym produktem tego tunera jest gemballa roadster GTR600, czyli wzmocnione 911 turbo w wersji cabrio. Seryjnie takie auto jest napędzane silnikiem boxer o mocy 480 KMi momencie 600 Nm. Kuracja wzmacniająca zaowocowała mocą 600 KM (stądnazwa) i momentem 840 Nm. To wystarcza do tego, by gemballaprzyspieszała do 100 km/h w 3.5 s, czyli o 0.4 s szybciej od oryginału.Niewiele, bo tylko o 10 km/h (do 320 km/h) wzrosła prędkość maksymalna.http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/Szersze_porsche_foto0_2278917.jpg
http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/Szersze_porsche_foto0_2278919.jpgcalkiem ciężka broń :D

A tak poważnie jak dla mnie, stylistyczna bomba! Mechanicznie bombonierka! :)pozdrawiam rysa

Konto usunięte
Samochód jest przepiękny, ale w jego wyglądzie bym troche pozmieniał:)), ale każdwmu się może co innego podobać. D Szkoda tylko że cena nie jest na każdą kieszeń:))
11 marca 2008
Konto usunięte
profanacja, jak dla mnie powinni za to zamykać :P
11 lutego 2008
Konto usunięte
A ja powiem cos innego. Jak dla mnie takich samochodow sie nie przerabia. Wygladaja bosko odrazu po wyjechaniu z fabryki to niech tak zostanie. Szczegolnie ze 911 to klasyk...
5 lutego 2008
więcej komentarzy ( 5)
konto usunięte

NOWE CAMARO

http://e.autokrata.pl/a338/7be8f3f20005a7f4478de2ed
Przynajmniej jeśli chodzi o tylną i boczną część nadwozia, wygląd nowego Chevroleta Camaro nie jest żadną tajemnicą. To decyzja szefa General Motors, który najwyraźniej miał dość dyskusji na temat tego, w jak dużym stopniu następca legendarnego Chevy'ego odbiega od prototypu zaprezentowanego dwa lata temu w Detroit.Nie dość że firma zdecydowała się na opublikowanie pierwszego zdjęcia,to jeszcze zapowiedziała, że od teraz drogowe testy nowego modelu będąodbywały się bez kamuflażu (na takie rozwiązanie decyduje się większośćproducentów, a do tego niektórzy sami wykonują im "zdjęciaszpiegowskie". Nowe Camaro będzie testowane w USA i w Australii
http://e.autokrata.pl/a194/0e5612ed0011df4e4787268d

źródło: autokrata.pl

Moim zdaniem jest pięęęękny!!! Przód jest idealny, kładnie mnie na kolana.....

pozdrawiam RYSA

Konto usunięte
caramo do pipy totalnie a zdanie ''Przód jest idealny, kładnie mnie na kolana...'' mnie spieprzylo z fotela smiejac sie do lez:D KLADNIE:d:d:d:d:d
1 lipca 2010
Konto usunięte
oryginał lepszy:]
3 września 2008
Konto usunięte
Camaro mowi same za siebie
9 lutego 2008
więcej komentarzy ( 29)
konto usunięte

Llifting Mazdy RX-8

Odświeżono jedyne auto z silnikiem Wankla produkowane seryjnie.


http://e.autokrata.pl/a1876/e6626e87001396c8478f7027

Mazda RX-8 zadebiutowała 5 lat temu. Była następczynią modelu RX-7, który zyskał sobie miano jednego z najbardziej sportowych aut tej japońskiej marki. Cechą szczególną Mazd oznaczonych symbolami RX jest silnik Wankla. A raczej dwa silniki o łącznej pojemności 1,3 l,w których wiruje tłok (więcej informacji na ten temat zawiera film,niestety po japońsku). Ta unikatowa, choć nie jakoś szczególnienowoczesna, technologia, pozwala rozwijać dużą moc przy zaskakująconiewielkiej pojemności silnika. Nowa RX-8 dostępna jest z silnikiem 1,3 l o mocach 192 KM i 231 KM, czyli z tymi samymi wolnossącymi motorami co oferowany od pięciu lat model.

http://e.autokrata.pl/a1087/d9029a570009aa13478f703a

Choć ten nietuzinkowy silnik stanowi o wyjątkowości prezentowanegosamochodu, trzeba jednak powiedzieć, że ma on swoje wady. Chodzi oprzebieg momentu obrotowego, który nie jest wzorem do naśladowania dlaeuropejskich producentów chcących uzyskać jak najwyższy moment obrotowyw jak najszerszym zakresie obrotów. Niepokojące jest w nim takżespalanie, które nie odpowiada pojemności i wynosi sporo ponad 15 l na 100 km.

http://e.autokrata.pl/a1942/9405757f001e0a83478f7049

Skoro już wiemy, co w tym aucie pozostało niezmienione, warto wspomniećtakże o tych elementach, które są inne w porównaniu z ichpoprzednikami. Na pierwszy ogień, tradycyjnie już, poszły lampy. Zprzodu zamontowano nowe klosze, a te z tyłu dorobiły się ciekawszegoobrysu. Oczywiście nie mogło zabraknąć nowego zderzaka z większymiwlotami powietrza, tylnego spojlera i nowego kompletu felg.

http://e.autokrata.pl/a169/abf26b7700230bae478f7051

Do tego znacznie przemodelowano wnętrze, w którym, jak zapewniaproducent, znalazły się materiały wykończeniowe lepszej jakości.Fotele, które do tej pory miały w zagłówku wycięcie nawiązujące docharakterystycznego tłoka w silniku Wankla, zostały zastąpione siedzeniami firmy Recaro.

http://e.autokrata.pl/a183/b8498dbc0011f0c4478f705e

Prezentowana na zdjęciach wersja to usportowiona odmiana RX-8, która będzie dostępna już wkrótce w Japonii. Ale bardzo prawdopodobne, że ten samochód trafi również do Europy.


żródło: www.autokrata.pl


Znam tekst że "o gustach się nie dyskutuje", a my właśnie to zrobimy, jestem ciekaw co o tym liftingu sądzicie, powiem szczerze że dla mnie jest on taki sobie, oczywiście ma wyraz i charakter
a zderzak przedni nawet bardzo przypadł mi do gustu, ale moim zdaniem jakoś to body nie do końca mi się widzi, a co wy o tym sądzicie?

PS. Jednak da się z silnika 1,3 kręcić ciężką stajnie :)

pozdrawiam RYSA
Konto usunięte
jest na stałej liście moich samochodów marzeń:D
3 września 2008
Konto usunięte
Piękny samochód!!! Brawa dla konstruktorów:)) ale ta prezentowana mazdeczka nie jest zbyt atrakcyjna jeśli chodzi o stylizacje:))ale to kwestia gustu
11 marca 2008
Konto usunięte
piekny i szybki ale ze stylizacja i tak bym sie pobawil :D
9 lutego 2008
więcej komentarzy ( 19)
konto usunięte
Witam, jestem ciekaw waszej opinii czy Shelby Mustang GT500 to auto "seryjne" czy już nie?

http://www.dreams-cars.net/images/Galerie/Shelby/Shelby_GT500_Eleanor_1967/Shelby_GT500_Eleanor_1967_01.jpg

ghashaltar
Shelby Mustang GT500 to samochód zaprojektowany w latach 60. XX wieku wstylu muscle car. Była to seria samochodów, które były modyfikowaneprzez Carrolla Shelby'ego i sprzedawane jako seria". Niestety ludziemylnie kojarzą właściwe Shelby z tym, z filmu "60 sekund", a właśnie wtym filmie była ukazana wersja zmodyfikowana wizualnie i pod względemsilnika...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jestem ciekaw waszego zdania... ja na tą chwile jestem za tym że jestto auto "seryjne", to słowo nie do końca pasuje przy liście modówale.....
- auto jest po modyfikacjach ale można je kupić normalnie w salonie, i jest w ofercie katalogowej (za ocenaem oczywiscie)
i jest na to calkowita gwarancja... wiec na chlopski rozum jest to auto bądź co bądź "seryjnie" produkowane choc z modami

- nie jest to auto zmodyfikowane w stylu np Audi przez ABT, tylko cos w stylu jak w Mercedesie z AMG

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam rysa

Konto usunięte
w ameryce kochają tą furę. ja osobiście wolę niemieckie samochody z tych roczników:]
3 września 2008
Konto usunięte
supcio auto jest piekne
9 lutego 2008
Konto usunięte
To auto to istna legenda i coś wobec czego niektórzy tracą głowę...To jest moje wymarzone auto :) Najlepsze takie z pierwszych lat produkcji :)
24 stycznia 2008
więcej komentarzy ( 34)