MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

"W przyszłym sezonie będę jeszcze lepszy"

Dla Wayne'a Rooneya zeszły sezon był lekko mówiąc dziwny. Anglik zaczął rozgrywki będąc kompletnie bez formy, a zakończył je jako triumfator Premier League i finalista Champions League.

Na dyspozycje piłkarza, wpłynęła afera wywołana przez angielskie brukowce, a także ciężka kontuzja, która spowodowała, iż Wazza udał się na leczenie do Stanów Zjednoczonych. W między czasie, pod naciskiem swojego agenta, Rooney zażądał wystawienia na listę transferową, ponieważ Manchester United nie spełniał jego ambicji sportowych.

Po kilku dniach, 25-letni snajper zmienił zdanie i zadeklarował, że chce zostać na Old Trafford. Napastnik reprezentacji Anglii po powrocie zza Oceanu, spisywał się z meczu na mecz co raz lepiej. Za symboliczny moment, powrotu wielkiego Rooneya, uznaje się występ przeciwko City, w którym to Anglik strzelił piękną bramkę w stylu Marco van Bastena. Wazza zaczął zeszły sezon bardzo słabo, ale pokonał swoje słabości i został na koniec jednym z bohaterów drużyny.

- Jestem człowiekiem, który bardzo dużo od siebie wymaga i cały czas nad sobą pracuje - powiedział Rooney.

- Każdego dnia bardzo ciężko pracuję, chcę dojść do perfekcji w tym co robię.

Były gracz Evertonu pochwalił również Barcelonę i Messiego.

- Argentyńczyk zasłużył na Złotą Piłkę. Jest najlepszy na świecie, dla każdego z nas powinien być kimś, kogo należy naśladować.

- Katalończycy mają swój styl gry, ale my mamy inny. Nie każdy może grać tak jak oni. Indywidualności Barcy, mają trochę inne predyspozycje niż nasze.

- Fakt, w zeszłym roku byli od nas lepsi, ale skupiamy się nad tym co będzie. Wierzymy, że jesteśmy w stanie ich pokonać. Oczywiście to nie zmienia faktu, iż porażka w każdym finale jest rozczarowująca.

Wayne Rooney podobnie jak jego koledzy, ma ambitne plany na przyszły sezon.

- Chcemy obronić mistrzostwo Anglii, a także postawić krok do przodu w Champions League.

Sir Alex Ferguson stwierdził, iż Manchester City w przyszłym sezonie będzie walczył o pierwszą lokatę w Premier League. Wazza zgadza się ze swoim menedżerem. Mimo to, Anglik oczekuje triumfu w tych rozgrywkach.

- City cały czas się wzmacnia, mają dobrych piłkarzy.

- W czołówce będą: Chelsea, Arsenal, Liverpool i właśnie The Citizens.

- Myślę, że The Reds sprawią nam dużo problemów. Mają dobrego trenera, jakim jest Dalglish, poza tym wzmocnili się brytyjskimi piłkarzami, których umiejętności są, wierzcie mi nieprzeciętne.

Rooney opowiedział o swoich wrażeniach związanych ze wspólną grą w ataku z Chicharito.

- W przyszłym sezonie będziemy tworzyć bardziej zgrany i lepszy duet. To jest jeszcze młody chłopak, całe lato grał w Pucharze CONCACAF, więc musi jeszcze odpocząć. Trochę czasu zajmie mu dojście do wysokiej dyspozycji.

- Bardzo mnie cieszy fakt, iż w ataku mamy tylu fantastycznych zawodników. Rywalizacja może nam tylko pomóc.

- Chcę grać w każdym meczu od początku do końca. Cieszę się, że zostaje u nas Berbatow. To świetny zawodnik, który wciąż odgrywa kluczową rolę. Nie zapominajmy, że w zeszłym sezonie to właśnie on został królem strzelców - zakończył Rooney.