MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Park podpisał nowy kontrakt z United!


Park Ji-sung przedłużył o rok kontrakt z Manchesterem United, dzięki czemu pozostanie na Old Trafford przynajmniej do końca sezonu 2012/13.

Koreańczyk w bardzo krótkim czasie stał się ważnym elementem układanki sir Alexa Fergusona, chociaż gdy przechodził do Czerwonych Diabłów z PSV Eindhoven w 2005 roku wiele osób wątpiło w powodzenie tego transferu.

Od chwili trafienia na Old Trafford Park zaliczył 117 ligowych występów w barwach United, zdobywając przy tym 24 bramki. Z klubem z Manchesteru świętował triumfy w Klubowych Mistrzostwach Świata i Lidze Mistrzów, a także zdobył cztery mistrzostwa Anglii.

- Ji na przestrzeni ostatnich lat stał się dla nas bardzo ważnym zawodnikiem - wyznał Ferguson. - Posiada niesamowite zdolności i niespożyte zapasy energii, a w ubiegłym sezonie zdobył dla nas wiele bramek w arcyważnych spotkaniach. Jest bardzo ważnym członkiem naszej drużyny, a jego doświadczenie jest bezcenne dla młodszych piłkarzy - zakończył Szkot.

- Cieszę się z każdej minuty spędzonej w United - wyjawił Park. - Jestem szczęśliwy mogą być częścią tak wspaniałego klubu zwłaszcza w okresie, gdy wchodzi on w kolejny etap swojej świetności. Nie mogę się już doczekać, aby znów grać w meczach o najwyższą stawkę w czerwonym trykocie - zakończył Koreańczyk.