MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Ferguson spodziewał się większych zakupów


Sir Alex Ferguson jest zaskoczony niską aktywnością Arsenalu i Chelsea w letnim oknie transferowym.

Skład Arsenalu przed nowym sezonem zasilił Gervinho z Lille oraz młody gracz Charltonu Carl Jenkinson. Do Chelsea dołączył natomiast tylko Thibaut Courtois, który następnie został wypożyczony.

? Spodziewałem się więcej transferów, szczególnie ze strony takich klubów jak Arsenal. Myślałem, że kupią kilku zawodników ? mówi sir Alex Ferguson w rozmowie z Inside United.

? Do 31 sierpnia jest jednak jeszcze dużo czasu i sporo się może wydarzyć. Chelsea również nie była zapracowana podczas tegorocznego okienka, z wyjątkiem sprowadzenia nowego menadżera, który będzie potrzebował czasu na poznanie składu.

? Manchester City kupił Gaela Clichy'ego i Sergio Aguero. Te oba kluby będą dla nas w przyszłym sezonie dużym wyzwaniem.

? Liverpool też kupił kilku zawodników, ale najważniejsze jest oglądanie się na siebie. Mamy doświadczenie i piłkarzy, których stać na grę do samego końca we wszystkich rozgrywkach.

Sir Alex Ferguson wypowiedział się również na temat początku sezonu Premier League, który dla Manchesteru United będzie bardzo trudny.

? To jeden z najtrudniejszych startów dla nas. Gramy z Chelsea, Arsenalem, Tottenhamem i Liverpoolem. Jeśli podejdziemy do każdego meczu indywidualnie, to damy sobie radę. Mamy piłkarzy, których na to stać ? stwierdza Ferguson.