MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

De Gea błyszczy na treningach

Chris Smalling jest przekonany, że David de Gea już wkrótce zacznie prezentować w meczach wysoką formę, tak jak ma to miejsce na treningach Manchesteru United.

? Na zajęciach spisuje się bardzo dobrze. W tym tygodniu mieliśmy kilka gierek i dało się zauważyć jego zwinność i dobre wprowadzanie piłki do gry. De Gea każdego dnia pokazuje swoje umiejętności i kwestią czasu jest, kiedy wszyscy zobaczą je podczas meczu ? mówi Smalling w rozmowie z ManUtd.com, oficjalną stroną Manchesteru United.

Dwa ostatnie mecze De Gei w barwach Czerwonych Diabłów nie były dla niego wyjątkowo udane. Zarówno w spotkaniu z Manchesterem City o Tarczę Wspólnoty, jak i meczu z West Bromwich Albion w Premie League, 20-letni Hiszpan popełniał błędy, które szybko wytknęli mu dziennikarze i futbolowi eksperci.

? David de Gea dopiero się uczy życia tutaj i uważam, że podobnie jak wielu chłopaków z innych krajów, potrzebuje czasu. Myślę, że jego aklimatyzacja przebiega całkiem nieźle. W drużynie jest kilka osób, które mówią po hiszpańsku, ale David uczy się też angielskiego, co z pewnością mu pomoże.

? Media w swojej ocenie w ostatnim tygodniu były wobec niego zbyt krytyczne. David zagrał dopiero kilka meczów dla Manchesteru United. W Atletico Madryt rozgrywał wspaniałe spotkania, wliczając w to finał Ligi Europejskiej.

? Menadżer obdarzył go sporym zaufaniem, dając mu bluzę z numerem jeden. Myślę, że De Gea będzie dla nas świetnym bramkarzem ? dodaje Smalling.