Grinch
Grinch
  15 stycznia 2012 (pierwszy post)


Odbędzie się w dniach 16-29 stycznia, tradycyjnie na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.
Będzie to 100. edycja rozgrywek.

Obrońcami tytułów w grze pojedynczej są
Belgijka Kim Clijsters i Serb Novak Đoković.

Agnieszka Radwańska ( 8) w pierwszej rundzie zagra z amerykanką Bethanie Mattek-Sands
( która słynie zwłaszcza z "dziwnych" strojów i barw wojennych na twarzy )
po raz pierwszy to Agnieszka jest najwyżej rozstawiona w swojej ćwiartce

potencjalne rywalki Agnieszki w następnych rundach
Simona Halep, Yanina Wickmayer (28), Francesca Schiavone (10)

Urszula Radwańska również pierwszy mecz stoczy z amerykanką ( po kwalifikacjach ) Alison Riske
potencjalne i ewentualne rywalki Urszuli
Samantha Stosur (6), Nadieżda Pietrowa (29), Marion Bartoli (9)

Łukasz Kubot pierwsze spotkanie rozegra z Hiszpanem Nicolásem Almagro (10)
potencjalni i ewentualnie przeciwnicy Łukasza w dalszych rundach
Jérémy Chardy/Grigor Dimitrow, Stanislas Wawrinka(21), Tomáš Berdych(7)

Pytania wprowadzające

Jakie szanse są dla naszych reprezentantów ?
Kto jest waszym faworytem ?


Temat do ogólnej dyskusji
kzyhu
kzyhu
  16 stycznia 2012

Agnieszka wygrała 6-7 6-4 6-2

Kubot odpadł :and:

Grinch
Grinch: Simona Halep


przegrała w 1 rundzie
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  16 stycznia 2012
Grinch
Grinch: Jakie szanse są dla naszych reprezentantów ? Kto jest waszym faworytem ?

Kubot out
Agnieszka out w 4 rundzie.
Faworyt to Roger, mimo, ze dzisiaj grał w kratkę ale to pierwsze spotkanie, więc w trakcie, może być tylko lepiej.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Agnieszka wygrała 6-7 6-4 6-2

to spotkanie to horror
w pierwszym secie Agnieszka przegrywała już 5:2 , doprowadziła do 5:5 później 6:6 , w między czasie obroniła kilka piłek setowych , w time breaku Aga już prowadziła 5:1 i ostatecznie przegrała - chyba 11:9
drugi set dość zacięty ale o jedno przełamanie Agnieszka była lepsza a trzeci już dość spokojnie chociaż przegrywała 0:2
ogólnie spotkanie trwało 3h i 10 min , Amerykanka prowadziła grę i taktyka prosta - napieprzać ile się da ( dużo wygranych piłek i sporo niewymuszonych strat) plus do irytacji stosowała skróty
duży udział w grze miał też dośc silnie wiejący wiatr ale ogólnie to nie był dzień Agi i ciesze sie że wymęczyła to zwycięstwo
w drugiej rundzie zagra z Argentynką Ormaechea - która awansowała do turnieju po kwalifikacjach i w pierwszej rundzie też nie bez problemów pokonała Rumunkę Haleb

============

Meczy Kubota odbywał się jednocześnie ze spotkaniem Agnieszki więc relacja była tyle co z informacji komentatorów
spotkanie w sumie wyrównane , pierwszy set dość łatwo wygrany , w drugim euforia Hiszpana po zwycięstwie a pozostałe gem za gem - i wygrana Almagro
trochę szkoda Kubota - no ale tym razem nie dał rady pokonać czołowego tenisisty a i sam nie jest do końca w formie

====

dziś/jutro o 3.00 swój mecz ma Urszula Radwańska

==
po pierwszym dniu już odpadło kilka rozstawionych tenisistów
wśród mężczyzn odpadł - Fernando Verdasco (22) , Juan Monaco (25), Jurgen Melzer (31), Ivan Ljubicic (28)
wśród pań - Yanina Wickmayer (28) - potencjalna rywalka Agnieszki w III Rundzie , Flavia Pennetta (19), Lucie Safarova (24)

plus moja miss - Arantxa Rus :and:
...Ignorance is bliss...
kzyhu
kzyhu
  16 stycznia 2012
RexMundi
RexMundi: plus moja miss


RexMundi
RexMundi: Flavia Pennetta


:smutny:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  16 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Agnieszka wygrała 6-7 6-4 6-2

A miało być gładko i przyjemnie - na szczęście awansowała. Nie ma co trzeba walczyć o każdą piłkę.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: RexMundi:plus moja miss RexMundi:Flavia Pennetta

2:0 dla mojej :ninja:
...Ignorance is bliss...
kzyhu
kzyhu
  16 stycznia 2012
RexMundi
RexMundi: 2:0 dla mojej


Rex bo się pogniewamy :ziober2:

kuba92762
kuba92762
  16 stycznia 2012

Liczę, że Agnieszka dośc szybko odpadnie, a jest to możliwe z tą grą.
Kubota szkoda bo mógł to wygrać, a rywal był dobry.
Najważniejsze, żeby Roger wygrał.

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  16 stycznia 2012

Kubot przegrał, bo był zbyt słaby, tyle podwójnych błędów przy serwisie chyba jeszcze nie widziałem. Celność uderzeń też nie najlepsza, no i czesto w nieodpowiednich momentach szedł do siatki. Rywal słabo grał ale Kubot jeszcze słabiej.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Liczę, że Agnieszka dośc szybko odpadnie,

czemu jej źle życzysz ?

============

Urszula (ranking 99) wygrała swoje spotkanie z Alison Riske 6:4, 1:6, 6:2 i awansowała do drugiej rundy w której zmierzy się z Rumunką Sorana Cirstea ( w rankingu 59) która sensacyjnie pokonała Samanthe Stosur (6) 7:6, 6:3
pojedynków nie widziałem ale może obejrzę powtórki

Odpadniecie Stosur to w dzisiejszym dniu chyba największa niespodzianka

===
wśród kolejnych rozstawionych odpadli jeszcze
Radek Stepanek (29)
...Ignorance is bliss...
kuba92762
kuba92762
  17 stycznia 2012
RexMundi
RexMundi: czemu jej źle życzysz ?

Nie lubię jej.Rozpieszczona, chamska, wredna.
Nie potrafi się zachować, jak gra i cos jej nie idzie to szuka winnych wszędzie tylko na siebie nie patrzy.
Była kilka turniejów temu konferencja jak przegrała i mówiła, że przeciwniczka miała fart, że normalnie jest słaba tylko jej sie dzień konia trafił...i jak tu ją lubić?:)
Niech się uczy zachowania od Monfilsa.

RexMundi
RexMundi: Urszula (ranking 99) wygrała swoje spotkanie z Alison Riske 6:4, 1:6, 6:2 i awansowała do drugiej rundy w której zmierzy się z Rumunką Sorana Cirstea ( w rankingu 59) która sensacyjnie pokonała Samanthe Stosur (6) 7:6, 6:3 pojedynków nie widziałem ale może obejrzę powtórki

Jej o wiele lepiej życzę:)
kzyhu
kzyhu
  17 stycznia 2012
RexMundi
RexMundi: Odpadniecie Stosur to w dzisiejszym dniu chyba największa niespodzianka


powiedziałbym nawet , że spora sensacja

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubię jej.Rozpieszczona, chamska, wredna. Nie potrafi się zachować, jak gra i cos jej nie idzie to szuka winnych wszędzie tylko na siebie nie patrzy. Była kilka turniejów temu konferencja jak przegrała i mówiła, że przeciwniczka miała fart, że normalnie jest słaba tylko jej sie dzień konia trafił...i jak tu ją lubić?:) Niech się uczy zachowania od Monfilsa.

to się u niej zmienia
kiedyś potrafiła klnąc na korcie :lol:
teraz jest dośc spokojna , tylko czasami tam coś se mruknie.. "no nieee"

ale jak to się mówi
Jak się nie ma, co się lubi - to się lubi, co się ma
wśród polskich tenisistek w czołówce nie ma co wybierać :)
...Ignorance is bliss...
kuba92762
kuba92762
  18 stycznia 2012
RexMundi
RexMundi: to się u niej zmienia

No ja tego nie zauważam, widzę jedynie, że jak gra slabo to ma do wszystkiego pretensje i tylko sie panoszy po korcie jakby jakąś królową była.
Ale Schiavone odpadła więc ma szanse zajść daleko chociaż jak przyjdą mecze z Azarenką czy Kvitova, nie wiem jak tam drabinka jest rozstawiona to i tak zbierze baty.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.