WueRZet
WueRZet
  13 maja 2009 (pierwszy post)

W weekend zostaną rozegrane spotkania 28 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Do końca pozostały jeszcze 3 kolejki, więc emocję coraz większe :)

Cracovia - GKS Bełchatów
Górnik Zabrze - Odra Wodzisław Śląski
Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Polonia Bytom
Łódzki KS - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Arka Gdynia - Ruch Chorzów

Tradycyjny zestaw pytań :P

Q. Hit kolejki ?
Q. Najmniej emocjonujące spotkanie ?
Q. Która z drużyn walczących o MP ma najtrudniejszego rywala, może zgubić punkty ?
Q. Czy Górnik wreszcie wygra ? Czy Cravovia sprawi niespodziankę ?

Proszę o kulturalną dyskusję. Posty sprzeczne z regulaminem będą odpowiednio nagradzane, plus dodatek w postaci przerażającej czarnej listy :piwo:

wyrafinowany
wyrafinowany
  17 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Pytanie jest proste kiedy ktos wrecza czy przed czy po, jesli przed jest to oczywista łapówka.


w takim razie każdy sponsor, który zaoferuje premie za zwycięstwo swojemu klubowi mógłby być posądzony o łapówkę.

czasem zawodnicy przecież dostają premię za wygranie konkretnego meczu (np. finału jakiegoś pucharu) i co to nie jest łapówka?
Przecież drużyna przeciwna mogłaby się bulwersować, że za pokonanie jej są gratyfikacje finansowe, a za pokonanie wcześniejszych nie było.
Freddie2007
Freddie2007
  17 maja 2009
wyrafinowany
wyrafinowany: zasem zawodnicy przecież dostają premię za wygranie konkretnego meczu (np. finału jakiegoś pucharu) i co to nie jest łapówka? Przecież drużyna przeciwna mogłaby się bulwersować, że za pokonanie jej są gratyfikacje finansowe, a za pokonanie wcześniejszych nie było.

Dokładnie, piękny przykład kolego W.:brawo:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  17 maja 2009
wyrafinowany
wyrafinowany: w takim razie każdy sponsor, który zaoferuje premie za zwycięstwo swojemu klubowi mógłby być posądzony o łapówkę.

Tylko ze sponsor nie placi przed meczem kasy za zwyciestwo :) (Jak sama nazwa mówi - "premia za zwycięstwo" )
tylko gdy wygraja, wiec rzecz jasna jest to nagroda za wyniki
więc nijak to sie ma to pojęcia łapówkarstwa

wyrafinowany
wyrafinowany: czasem zawodnicy przecież dostają premię za wygranie konkretnego meczu (np. finału jakiegoś pucharu) i co to nie jest łapówka?

NIE

to jest nagroda za uzyskane wyniki
mowa jest ze przed meczem ktos daje kase by lepiej zagral
i tak jak podalem przyklady w zyciu z urzedów czy osrodkow zdrowia, takze gdyby wyszlo ze Reiss otrzymal pieniadze dajmy od Polkowic zeby zmobilizowal sie w meczu przeciwko Łęcznej czy z kim tam grali... wtedy jest to łamanie prawa. Inaczej by sie miało gdyby mu dali po meczu, choć i to byloby tez podejrzane dla wielu...
Ja osobiście podpiąłbym to pod nagrode ot co.
Freddie2007
Freddie2007
  17 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Tylko ze sponsor nie placi przed meczem kasy za zwyciestwo :) (Jak sama nazwa mówi - "premia za zwycięstwo" ) tylko gdy wygraja, wiec rzecz jasna jest to nagroda za wyniki więc nijak to sie ma to pojęcia łapówkarstwa

Ale nie wiesz, czy Reiss też nie dostał pieniędzy po meczu, a przed meczem może mu tylko obiecali:ninja:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie wiesz, czy Reiss też nie dostał pieniędzy po meczu, a przed meczem może mu tylko obiecali


Dlatego tak jak napisalem wczesniej traktuje go jak podejrzanego
Freddie2007
Freddie2007
  17 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Dlatego tak jak napisalem wczesniej traktuje go jak podejrzanego

A bo mi sie wydawało że tu już Go oskarżyłeś i wręcz skazałeś:and:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A bo mi sie wydawało że tu już Go oskarżyłeś i wręcz skazałeś

Pokaz mi gdzie ?

:)

czekam na orzeczenie sądu, na finał tej sprawy.
Freddie2007
Freddie2007
  17 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Pokaz mi gdzie ?

Dlatego napisałem, że tak mi się wydawało, może niesłusznie:tak:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego napisałem, że tak mi się wydawało, może niesłusznie

Wyjścia są dwa

albo zostanie uniewinniony albo skazany :mrgreen:

tylko kiedy to będzie, jak sprawa ta starsznie sie wlecze, i jakoś nie słyszalem o procesach duzo wczesniej zatrzymywanych pilkarzy...
Freddie2007
Freddie2007
  17 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Wyjścia są dwa albo zostanie uniewinniony albo skazany

Albo będzie takie zawieszenie, że nic nie wiadomo tak jak teraz jest , a to jest najgorsze co może byc:ninja:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Albo będzie takie zawieszenie, że nic nie wiadomo tak jak teraz jest , a to jest najgorsze co może byc


Bo nie bylo jeszcze sprawy :ziober2:

ale wkoncu musi zapasc jakis wyrok tudziez oczysczenie z zarzutow

: >

siedziec pewnie i tak nie pojdzie GDYBY zostal winny, conajwyzej zawiasy
Freddie2007
Freddie2007
  17 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: siedziec pewnie i tak nie pojdzie GDYBY zostal winny, conajwyzej zawiasy

No tak, ale jak zapadnie wyrok skazujący to koniec jego kariery, a tak by jeszcze pograł:tak:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to koniec jego kariery, a tak by jeszcze pograł

E tam, ile by pogral ? i na jakim poziomie bo to najwazniejsze

moze gora 2 sezony, nie oszukujmy sie i tak by juz myslal o zakonczeniu kariery
Freddie2007
Freddie2007
  17 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: E tam, ile by pogral ? i na jakim poziomie bo to najwazniejsze moze gora 2 sezony, nie oszukujmy sie i tak by juz myslal o zakonczeniu kariery

No ale wiesz, inaczej jest kończyć karierę na boisku a inaczej siedząc w domu będąc skazanym wyrokiem:ninja:
WueRZet
WueRZet
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, ale jak zapadnie wyrok skazujący to koniec jego kariery, a tak by jeszcze pograł

Przecież smród tej sprawy będzie się ciągnął jeszcze latami :and: Piotrek aż taki długowieczny nie jest.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.