FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011 (pierwszy post)

LIGA MISTRZÓW

-----------------------------------------------------------------------------------------------


Do boju o Champions League staje po raz kolejny Wisła Kraków która zdobyła po raz 13. Mistrzostwo Polski.

Wisła Kraków
Współczynnik: 10,183pkt

Wisła zacznie swoją przygodę od II fazy eliminacji - będzie w niej ROZSTAWIONA.
Losowanie par odbędzie się 20 czerwca a spotkania 12/13 i 19/20 lipca.
Potencjalni rywale w II rundzie eliminacji:

Dacia Kiszyniów (Mołdawia), Mogren Budva (Czarnogóra), Pjunik Erywań (Armenia), Skonto Ryga (Łotwa), Videoton FC Fehervar (Węgry), Bangor City (Walia), HB Torshavn (Wyspy Owcze), Linfield Belfast (Irlandia Północna), Toboł Kostanaj (Kazachstan), Flora Tallin (Estonia), Breidablik (Islandia), Neftczi Baku (Azerbejdżan), Skenderbeu Korcza (Albania), FK Skendija (Macedonia), F91 Dudelange (Luksemburg), FC Valletta (Malta), FC Santa Coloma (Andora), Tre Fiori (San Marino).

Jeśli Wisła przebrnie II rundę czeka ją III runda eliminacji CL - w niej też będzie ROZSTAWIONA.
Losowanie par odbędzie się 15 lipca, a spotkania 26/27 lipca i 2/3 sierpnia.
Potencjalni rywale w III rundzie eliminacji:

Racing Genk (Belgia), Litex Łowecz (Bułgaria), Slovan Bratysława (Słowacja), Viktoria Pilzno (Czechy), NK Maribor (Słowenia), FF Malmoe (Szwecja), HJK Helsinki (Finlandia), Ekranas Poniewież (Litwa), FC Zestafoni (Gruzja) oraz Shamrock Rovers (Irlandia).

Jeśli i tym razem Wisła przebrnie eliminacje (wow!) to czeka ją IV runda w której będzie NIEROZSTAWIONA.
Losowanie par odbędzie się 5 sierpnia, a spotkania 16/17 i 23/24 sierpnia.
Potencjalni rywale w IV rundzie eliminacji:

Glasgow Rangers (Szkocja), FC Kopenhaga (Dania), BATE Borysów (Białoruś), Maccabi Hajfa (Izrael) oraz Dynamo Zagrzeb (Chorwacja).


---------------------------------------------------------------------



LIGA EUROPEJSKA

-----------------------------------------------------------------


Jagiellonia Białystok

Zespół Michała Probierza zacznie przygodę z pucharami od I rundy eliminacji. (52 drużyny). Jaga będzie zespołem ROZSTAWIONYM.
Losowanie par odbędzie się 20 czerwca, a spotkania 30 czerwca i 7 lipca.
Potencjalni rywale w I rundzie eliminacji (wybrałem te ciekawsze zespoły):

FK Mińsk (Białoruś), New Saints FC (Walia), FK Rad Belgrad (Serbia), Szachtar Soligorsk (Białoruś), FH Hafnarfjardar (Islandia), FK Ventspils (Litwa), Ulisses Erewań (Armenia), Irtysz Pawłodar (Kazachstan), NK Olimpija Ljubljana (Słowenia), Qarabağ Ağdam :ziober2: (Azerbejdżan)

------------------------------------------------------------------


WKS Śląsk Wrocław

Rewelacja wiosny zaczyna przygodę od II rundy eliminacji LE (80 drużyn -> 54 drużyny rozpoczynających grę od II rundy eliminacyjnej (w tym druga drużyna Ekstraklasy) + 26 zwycięzców I rundy eliminacyjnej.), Śląsk będzie zespołem NIEROZSTAWIONYM.
Losowanie par odbędzie się 20 czerwca, a spotkania 14 i 21 lipca.
Potencjalni rywale w II rundzie eliminacji:

Fulham Londyn (Anglia), Dynamo Bukareszt (Rumunia), austriackie FC Salzburg i Austria Wiedeń, Anorthosis Famagusta (Cypr) oraz MSK Zilina (Słowacja).

---------------------------------------------------------


Legia Warszawa

Zwyciężca Pucharu Polski rozpocznie przygodę z pucharami od III rundy eliminacji. 70 drużyn -> 30 drużyn rozpoczynających grę od III rundy eliminacyjnej (w tym zdobywca Pucharu Polski - Legia Warszawa) + 40 zwycięzców II rundy eliminacyjnej. Niestety legioniści będą NIEROZSTAWIENI.
Losowanie par odbędzie się 15 lipca, a spotkania 28 lipca i 4 sierpnia.
Potencjalni rywale w III rundzie eliminacji:

Atletico Madryt (Hiszpania), AZ Alkmaar (Holandia), Happoel Tel-Awiw (Izrael), Club Brugge (Belgia), Sparta Praga (Czechy).

----------------------------------------------------------------------

Jeśli któryś z naszych zespołów dojdzie do IV rundy eliminacji LE (74 drużyny -> 24 drużyny rozpoczynające grę od IV rundy eliminacyjnej + 35 zwycięzców III rundy eliminacyjnej + 15 drużyn wyeliminowanych w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.) to:
Losowanie par odbędzie się 5 sierpnia, a spotkania 18 i 25 sierpnia.
Potencjalni rywale w IV rundzie eliminacji:

Tottenham Londyn (Anglia), FC Sevilla (Hiszpania), Schalke 04 Gelsenkirchen (Niemcy), Paris Saint-Germain (Francja), Spartak Moskwa (Rosja), PSV Eindhoven (Holandia), Celtic Glasgow (Szkocja).

---------------------------------------------------------------------------------------------

Powodzenia!

---------------------------------------------------------------------------------------------

W tym temacie postujemy wszystko nt. polskich drużyn w pucharach.
W miarę możliwości prosiłbym o podwieszenie tematu.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  25 czerwca 2011

Transmisje z najbliższych meczów Wisły Kraków w eliminacjach Ligi Mistrzów ze Skonto Ryga będzie można obejrzeć tylko na Polsacie Sport oraz Polsacie Futbol.

Początkowo informowano, że spotkania będą pokazywane na otwartej antenie Polsatu, ale ostatecznie z tego zrezygnowano.

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  25 czerwca 2011

btw. nie wiedziałem że Nieciecza została założona w tym samym roku co Lech Poznań :ziober2:

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  25 czerwca 2011

w pierwszym sparingu przed zmaganiami w LM Wisła Kraków pokonała mistrza Bułgarii, Litex Łowecz 2:1 (1:1). Oba gole strzelił Cwetan Genkov. Litex również zagra w II rundzie eliminacji LM.

Kombatant
Kombatant
  25 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w pierwszym sparingu przed zmaganiami w LM Wisła Kraków pokonała mistrza Bułgarii, Litex Łowecz 2:1 (1:1). Oba gole strzelił Cwetan Genkov. Litex również zagra w II rundzie eliminacji LM.


No... przyznam że taki Litex w el. LM gralby z Wisła conajwyzej w ost rundzie, także wynik rokuje cos milego pomimo ze jest to tylko sparing... ale patrzac na sklad Wisly w tym meczu

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Kew Jaliens, Marko Jovanović (60 Gordan Bunoza), Dragan Paljić - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Cezary Wilk (46 Gervasio Nunez), Maor Melikson (46 Andraž Kirm), Ivica Iliev (67 Łukasz Garguła) - Cwetan Genkow (67 Rafał Boguski).

To ten Holender buduje ciekawy zespol : ) kazdy z rezerwowych w innych druzynach polskich mialby pewne miejsce w podstawowym skladzie.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  26 czerwca 2011

Jaga - Irtysz
Polsat (1 mecz)

Wisła - Skonto
Polsat Sport (2 mecze)

Śląsk - Dundee
Polsat (2 mecze)

wojna Solorza z Krakowem? Dlaczego pokażą taka Jagiellonie w otwartym Polsacie a Wisły nie? A mówili że transmisja musi im się zwrócić - sugerowanie że mecz Jagi będzie oglądać więcej osób :rotfl:
mnie to tam rybka bo mam pakiet Polsat Sport a na drugi mecz wybieram się osobiście ale to durna argumentacja.

WueRZet
WueRZet
  26 czerwca 2011

E tam. Mistrzostwa w Korei też były w większości na Polsacie Sport :ninja:

BTW. A czy "Szpilki na Giewoncie" były bardziej elektryzujące niż mecze Lecha z Juventusem, czy City ? :ziober2:

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BTW. A czy "Szpilki na Giewoncie" były bardziej elektryzujące niż mecze Lecha z Juventusem, czy City ?

szpilki na giewoncie miały na pewno wieksza ogladalnosc niz przypuszczalnie miałby mecz, niestety fanów tandetnych seriali mamy w Polsce wiecej niz fanów futbolu.
natomiast takiego podziału nie moge zrozumiec, ja wiem ze Solorz pokaze wszystkie mecze Śląska, ale wybór jagiellonii kosztem Wisły jest co najmniej zastanawiający.

Ale tak jak mówiłem, mam Polsat Sport wiec mnie to rybka, gorzej z innymi.
Renifer
Renifer
  28 czerwca 2011

Kadra Legii na pierwsze zgrupowanie :

Konto usunięte
Konto usunięte: Bramkarze: Marijan Antolović, Kostiantyn Machnowśkyj, Wojciech Skaba, Jakub Szumski. Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Jakub Wawrzyniak, Srđa Knežević, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kiełbowicz, Marcin Komorowski, Michał Żewłakow, Dickson Choto, Iñaki Astiz, Dejan Kelhar, Damian Zbozień. Pomocnicy: Miroslav Radović, Manú, Michał Żyro, Rafał Wolski, Maciej Rybus, Ariel Borysiuk, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Daniel Łukasik. Napastnicy: Michal Hubník, Michał Kucharczyk, Danijel Ljuboja.


Obrona imponująca jak na polskie warunki, bramkarze raczej firanki pomoc średnia atak wielka niewiadoma.

Konto usunięte
Konto usunięte: Irtysz Pawłodar, który jest przeciwnikiem Jagiellonii Białystok w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy, w ostatnich dniach przeprowadził kilka transferów. Kazachowie pozyskali Aleksieja Danajewa (Toboł Kostanaj) i Słoweńca Marko Balažicia (NK Nafta (Lendava)). Z Irtyszem rozstali się natomiast Anatolie Doroș i Maksim Żałmagambietow (FK Astana), Witalij Gołowioszkin (Kajsar Kyzyłorda), Azamat Aubakirow (Sunkar Kaskelen) oraz Aleksiej Szakin (Kajrat Ałmaty).
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  28 czerwca 2011

W meczu sparingowym w drodze do Chorwacji na drugie tego lata zgrupowanie piłkarze Śląska zasłużenie pokonali w Bratysławie mistrza Słowacji, Slovana (1:0). Zwycięską bramkę uzyskał Waldemar Sobota popisując się efektownym strzałem zz linii pola karnego.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 czerwca 2011

Wisła Kraków pokonała 1:0 (0:0) Rot-Weiss Oberhausen w rozegranym w niemieckiej miejscowości Bocholt spotkaniu spraingowym.
Bramkę zdobył Patryk Małecki z rzutu karnego.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Renifer
Renifer
  29 czerwca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Rot-Weiss Oberhausen

Czasem nie spadkowicz z II Bundesligi ??:D
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 czerwca 2011
Renifer
Renifer: Czasem nie spadkowicz z II Bundesligi ??:D

Kurdę nie kojarzę czy spadli :woot:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Renifer
Renifer
  29 czerwca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Kurdę nie kojarzę czy spadli

Sprawdziłem spadło .
Nie no spoko widzę że Wisła przewiduje scenariusz że trafi na kogoś w eliminacjach z II/III Bundesligi :D
Mocny sparing partner ;)
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 czerwca 2011
Renifer
Renifer: Sprawdziłem spadło . Nie no spoko widzę że Wisła przewiduje scenariusz że trafi na kogoś w eliminacjach z II/III Bundesligi :D Mocny sparing partner ;)

To rzeczywiście wygrać 1:0 po karnym to trochę mizernie wygląda.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Renifer
Renifer
  29 czerwca 2011

Jakoś Śląsk może zorganizować sobie sparingi z Jagiellonią która gra w el.LE czy mistrza Słowacji.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.