RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 marca 2011 (pierwszy post)


Przegląd wydarzeń z europejskich lig
...Ignorance is bliss...
egze
egze
  30 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ... jedne z niewielu zagrań jakie mi się wczoraj spodobało ,to własnie podanie Rogera do Grosika ......


wynikało to tylko z tego, że Grecy kompletnie odpuścili presing. Roger to gracz o inklinacjach typowo ofensywnych, dobry technik, ale kompletnie nieprzydatny w defensywie. jasne, że jest w stanie zagrać jedno, dwa podania w trakcie 90 minut, które będzie pokazywać jego klasę, ale to nie jest piłkarz, który sprawdzi się przy dzisiejszym ustawieniu Polaków. No bo niby gdzie mamy go wsadzić? Na skrzydło? Tam potrzeba kogoś szybszego, z dobrym dośrodkowaniem. W środku pola musi grać ktoś kto potrafi odbierać piłki. Na EURO będziemy grali z zespołami lepszymi od nas i Roger nie będzie mógł sobie pozwolić na taką grę jak z mającymi wszystko w dupie Grekami.

Nie rozumiem stawiania Dudki na defensywnym pomocniku. Chłopak już nie raz, nie dwa udowodnił, że na tę pozycję się nie nadaje, już wolałbym go widzieć na tej nieszczęsnej lewej obronie (Sadlok się wyrabia, ale on prosto piłki kopnąć lewą nogą nie potrafi, już nie mówiąc o dośrodkowaniu), chociaż oczywiście Dudka to urodzony środkowy obrońca.

O Kaźmierczaku wiele zostało już powiedziane. Nie wiem czy Smuda zdaje sobie sprawę, że to nie jest facet znikąd, że grał już swego czasu w reprezentacji, że był jedną z rewelacji ligi portugalskiej. W Boaviscie był najlepszym obok Linza zawodnikiem drużyny, dostał się do Porto, a tam przecież nie biorą byle kogo. Jak na piłkarza polskiej ligi z polskim paszportem, ma bardzo dobre cv. W ekstraklasie prezentuje się z bardzo dobrej strony, strzela gola za golem. Tymczasem Smuda powołuje Cezarego Wilka, który w Wiśle gra tylko wtedy kiedy Radek Sobolewski nie może albo Janusza Gola, najmłodszego 25-latka w naszym kraju. No paranoja.

Dlaczego na lewej obronie nie sprawdzi grającego regularnie w Trabzonsporze Piotra Brożka? Ja wiem, że to piłkarz o bardzo ciężkim charakterze, piłkarz, który w Wiśle miał problemy z grą, ale w obliczu katastrofy na tej pozycji, wolałbym jego niż Sadloka. Ba, nawet Kuba Wawrzyniak byłby lepszy.

Szymon Pawłowski? Po co nam on w kadrze. Chłopak może i ma talent, ale za sam talent nie można kogoś powoływać. Jeśli nie jesteś w formie, nie jesteś zawodnikiem, który wiele dla reprezentacji zrobił, nie jesteś pozaboiskowym liderem drużyny, to po prostu nie powinieneś dostawać miejsca w drużynie narodowej. Chore jest to, że powołuje się jakiegoś Pawłowskiego, a nie Małeckiego, który może i jest prostakiem jakich mało, ale grać w piłkę też potrafi jak mało kto w tym kraju.

Boruc?
Boruc jest skreślony i ja nawet Smudę rozumiem, że go nie powołuje, każdy - lub prawie każdy - by nie powoływał faceta, który publicznie odważyłby się go skrytykować i - co tu dużo gadać - wyśmiać go.
Nie mniej cała sytuacja z wyrzuceniem Boruca i Żewłakowa z kadry to w 99 procentach wina naszego trenera, który nie potrafił jasno sprecyzować czego od nich oczekuje. Smuda myślał, że z bramkarzami i tak da sobie jakoś radę, ale naprawdę strach pomyśleć co by było, gdyby jeszcze Sandomierski złapał kontuzję.
Renifer
Renifer
  30 marca 2011
egze
egze: Dlaczego na lewej obronie nie sprawdzi grającego regularnie w Trabzonsporze Piotra Brożka?

Brożek to pół biedy , mi tam żal Mirosława Sznaucera który gra tyle lat w porządnym klubie.

egze
egze: Ba, nawet Kuba Wawrzyniak byłby lepszy.

Bez przesady, Wawrzyniak tak jak Bronowicki stał się ligowym średniakiem.

egze
egze: Chore jest to, że powołuje się jakiegoś Pawłowskiego, a nie Małeckiego

Pewnie z tego samego powodu co Boruca.
egze
egze
  30 marca 2011
Renifer
Renifer: Pewnie z tego samego powodu co Boruca.


No, ale ja tego nie rozumiem, bo Smuda twierdził przed meczami z Litwą, że jeździł na mecze Wisły oglądać Wilka i Małeckiego, a nie Meliksona. To sugeruje, że bierze Małeckiego pod uwagę. A skoro go bierze, to nie rozumiem, dlaczego go nie powołał, a na jego pozycji grywa jakiś klasę gorszy grajek Zagłębia Lubin.

Małecki nie zrobił niczego, co mogłoby cieniem kłaść się na jego reprezentacyjnej karierze, to że jest jaki jest wszyscy wiemy, ale to nie powinno przekreślać jego szans w kadrze, tym bardziej, że wielkiego urodzaju to my w niej nie mamy.

Renifer
Renifer: Bez przesady, Wawrzyniak tak jak Bronowicki stał się ligowym średniakiem.


Dzisiaj ligowy średniak zagrałby lepiej na lewej obronie niż Sadlok, który po prostu na tej pozycji grać nie potrafi w ogóle.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  30 marca 2011

Ciekawi mnie kto bedzie bronil na Euro...

tibauld
tibauld
  30 marca 2011
LeonGrande
LeonGrande: Ciekawi mnie kto bedzie bronil na Euro...

Fabiański zapewne, chyba że do Arsenalu przyjdzie bramkarz Ajaksu i go wygryzie. :ziober2: Nie ma miejsca w kadrze dla Boruca, więc kto ma na bramce stać? A ja w sumie nie dziwię się Smudzie, że go tam nie widzi. Choć bramkarzem jest całkiem dobrym.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  30 marca 2011
LeonGrande
LeonGrande: Ciekawi mnie kto bedzie bronil na Euro...

Zobaczycie, że Szczęsny. Bo ma plecy :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  30 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Fabiański zapewne,

NuTiiiiii
NuTiiiiii: że Szczęsny


Z tych dwóch wolalbym tego drugiego
tibauld
tibauld
  30 marca 2011
LeonGrande
LeonGrande: Z tych dwóch wolalbym tego drugiego

Akurat bramkarz w naszej reprezentacji to nie problem, gorzej jest z formacją defensywną. :) A Szczęsny ma zadatki na klasowego bramkarza.
Renifer
Renifer
  30 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Akurat bramkarz w naszej reprezentacji to nie problem

Konto usunięte
Konto usunięte: Kotorowski


Barcelona obserwuje pomocnika Standardu Liège Axela Witsela.
tibauld
tibauld
  30 marca 2011
Renifer
Renifer: Kołtoń: Kotorowski

A co mnie obchodzi, poznański Kotorowski, który na reprezentacje się nie nadaje? :ziober2:
Renifer
Renifer
  30 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A co mnie obchodzi, poznański Kotorowski, który na reprezentacje się nie nadaje?

I tu Cię zmartwię bo ponoć Kotor był na liście rezerwowych do powołania w razie W. :ziober2:
tibauld
tibauld
  30 marca 2011
Renifer
Renifer: I tu Cię zmartwię bo ponoć Kotor był na liście rezerwowych do powołania w razie W.

Na liście rezerwowych, to może być i nie grający Jerzy Dudek, tak samo mnie ta lista będzie obchodzić :ziober2:
Renifer
Renifer
  30 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na liście rezerwowych, to może być i nie grający Jerzy Dudek, tak samo mnie ta lista będzie obchodzić

Co jak co ale jest w formie :]
A jeszcze jest Załuska , Pawełek :zonk: .
Ale chciałbym żeby zadebiutował w końcu :D
tibauld
tibauld
  30 marca 2011
Renifer
Renifer: Co jak co ale jest w formie :] A jeszcze jest Załuska , Pawełek . Ale chciałbym żeby zadebiutował w końcu :D

I tak sie nie nadaje na reprezentację ; P

To już lepszy byłby powrót Boruca, jakby nie było grać komu. Jednak z powrotami nie będzie problemu. Wrócą bramkarze Arsenalu, Tytoń a i Sandomierski nie jest zły. ; P
Renifer
Renifer
  30 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To już lepszy byłby powrót Boruca, jakby nie było grać komu. Jednak z powrotami nie będzie problemu. Wrócą bramkarze Arsenalu, Tytoń a i Sandomierski nie jest zły. ; P

Sandomierski jedyny piłkarz po Skerli którego znoszę ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Grupa amerykańskich finansistów z Bostonu, reprezentowana przez biznesmena Thomasa Richarda DiBenedetto, chce w nadchodzących trzech tygodniach całkowicie sfinalizować kupno zespołu włoskiej piłkarskiej Serie A - AS Roma.

Roma ponoć jest zainteresowana Borubarem bo Lobont , Doni i Júlio Sérgio się nie sprawdzają...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.