Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  30 stycznia 2011 (pierwszy post)


WITAM :)

Po prawie 2 miesięcznej przerwie zimowej zapraszam do kolejnej edycji naszej zabawy :)

Zapisujemy się podając kolejny numer na liście i nick.

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz i nie wiesz czym jest Fototyper oto krótka informacja dla Ciebie

- użytkownicy Fotka.pl którzy zgłoszą swój udział w zabawie będą oddawać typy (wyniki spotkań ligowych i europejskich pucharów)
- do typowania upoważnieni są tylko Ci których nick będzie widniał w temacie (lista graczy)
- do typowania w tym sezonie będzie 20 spotkań w każdej kolejce
- odbędzie się 10 kolejek fazy zasadniczej (typują wszyscy)
- punktacja: 3 pkt trafiony wynik, 1pkt trafiony zwycięzca lub remis, 0pkt nie trafienie wyniku, zwycięscy lub remisu
- wszystkie pkt są podliczane i ich suma jest wynikiem w danej kolejce
- wyniki poszczególnych kolejek są do siebie dodawane
- NIE oddanie 2 typowań - dyskwalifikacja z dalszej zabawy
- NIE biorę pod uwagę typowań w których będzie jakiś błąd
(nie wpisanie wyniku, litera zamiast cyfry, znak -- dane spotkanie nie jest brane pod uwagę)
- NIE uwzględniam typów oddanych po wyznaczonym czasie
- formuła Fototypera – z racji tego, że ostatnio wiele osób było za jedną grupą ta edycja odbędzie się w ten właśnie sposób
- do fazy pucharowej przechodzi najlepsza „16” fazy zasadniczej (spotkania systemem mecz -rewanż - liczą się pkt zdobyte na "wyjeździe")

UWAGA

W poście z numerem i nickiem proszę o odpowiedź na małą innowację, którą chciałbym wprowadzić w tej edycji. A mianowicie chodzi mi o możliwość wyboru przez typującego w każdej kolejce 1 spotkania, które byłoby podwójnie punktowane, tzw. Joker. Wówczas za to spotkanie zamiast 3 pkt byłoby ich 6, a zamiast jednego – dwa.

DRABINKA FOTOTYPERA


CZAS TRWANIA ZAPISÓW: SOBOTA, 12.02.2011, godz. 12!!!

Nagrody – dla 3 pierwszych miejsc reklama na stronie głównej Fototypera

ZAPRASZAM DO ZABAWY I POWODZENIA
Elliott19 :rock:

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

WlasnaMelodia
WlasnaMelodia
  5 lutego 2011
LeonGrande
LeonGrande: Fakt, są tak trudne

Teraz się przyznaj małpo wstrętna przed wsyzstkimi, że to Ty chciałeś mnie zbłaźnić przed wszystkimi, stąd mój udział. :mrgreen:

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Nie wiem bo nigdy to nie miało miejsca

Zawsze wszystko ok? Łeee!

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Będziemy uważnie śledzić Twoje poczynania.

Będzie zalamka, nigdy z niczego tak szybko nie odpadłam. :and:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zawsze wszystko ok? Łeee!

No, my nie mam okresów :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Będzie zalamka, nigdy z niczego tak szybko nie odpadłam.

Na starcie masz równe szanse więc wiesz :)

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz się przyznaj małpo wstrętna przed wsyzstkimi, że to Ty chciałeś mnie zbłaźnić przed wszystkimi, stąd mój udział.

Wierze ze awansujesz do 16stki, nie zrob mi wstydu :rotfl:

osatnio jak Olke namówiłem na tą zabawe, zaszła aż do finału :rotfl:
WlasnaMelodia
WlasnaMelodia
  5 lutego 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: No, my nie mam okresów

O, widzisz! Dzięki, już wiem, dlaczego przegram. :-D

LeonGrande
LeonGrande: Wierze ze awansujesz do 16stki, nie zrob mi wstydu osatnio jak Olke namówiłem na tą zabawe, zaszła aż do finału

Miałabym z tym pewnie problem nawet gdyby brało udział 15 osób. :ziober2:
:-o
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: O, widzisz! Dzięki, już wiem, dlaczego przegram. :-D

Walcz a nie szykuj sobie wymówkę :)
Poza tym to nie jest wstyd przegrać z taką elitą :swir:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

WlasnaMelodia
WlasnaMelodia
  5 lutego 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Walcz a nie szykuj sobie wymówkę :) Poza tym to nie jest wstyd przegrać z taką elitą

Właśnie trenuję. :ziober2:
każda porażka boli.
WueRZet
WueRZet
  5 lutego 2011

Przegłosowane. Drabinka zostaje zmieniona :ninja:

Renifer
Renifer
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przegłosowane. Drabinka zostaje zmieniona

5 osób ma jakieś ale reszta ma to gdzieś .
smencikk
smencikk
  5 lutego 2011

Widzę, że ładna dyktatura tu się robi. Jak organizator nie wykazuje na tyle profesjonalizmu, by posłuchać ewentualnych uczestników i panoszy się jakby miał monopol na prowadzenie tej zabawy, to ja serdecznie dziękuję. Bawimy się w typera ładnych parę lat, ale nikt z prowadzących żadnych szopek nie robił.

WueRZet
WueRZet
  5 lutego 2011
Renifer
Renifer: 5 osób ma jakieś ale reszta ma to gdzieś .

Czyżby ?

NuTiiiiii
LeonGrande
krzychu
Gutek
RexMundi
egze
Darek
WueRZet
MisterKulka
smencikk

Wystarczy przeczytać opinie n/t tej przekombinowanej drabinki. I nie są to osoby, które są jakimiś nołnejmami, o których nic nie można powiedzieć. Większość z nich będzie mieć przed sobą kolejną tego typu zabawę, więc wszelkie uwagi powinny być brane pod uwagę.

Poza tym. Czy to typera prowadził Krzychu, Ewa, czy któryś z Kamilów wszelkie reguły były zawsze uzgadniane przed ich opublikowaniem. Elliott sam się zadeklarował, że poprowadzi typera (nie pamiętam, aby ktoś go na klęczkach o to błagał), robi to pro publico bono. I dobrze, takie decyzje się chwali. Ale to nie jest jego zabawa i nie powinien ustalać zasad ponad wszystkimi, oraz uciekać od rzeczowej dyskusji (argument "Ja prowadzę typera, czy Ty").

Taka drabinka, jaką narzucił prowadzący nie jest ani sprawiedliwa, ani nie sprawia, że chce się zacisnąć pośladki i walczyć od początku o jak najlepszy wynik, bo w tej sytuacji lepiej jest zająć miejsca 5-8, niż 1-3 :zonk:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 lutego 2011

Propsuję i skazuję Eliota na biczowanie. Drabinka starym systemem :rock:

A tak naprawdę myślę, że jak wpadnie prowadzący to przybije nam pionę i zmieni ten układ.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  5 lutego 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: że jak wpadnie prowadzący to przybije nam pionę i zmieni ten układ.

Bo jak to pisze ogrnizator - "Chciałbyś jako 16 trafić od razu na najlepszego?! Nie sądzę"

Także ciężko będzie go złamać, bo przecież to niesprawiedliwe by 16sty zmierzył sie odrazu z 1szym w kolejnej rundzie.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 lutego 2011
LeonGrande
LeonGrande: Bo jak to pisze ogrnizator - "Chciałbyś jako 16 trafić od razu na najlepszego?! Nie sądzę"

Ciężko będzie pobić ten tekst w tym roku :rotfl:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

krzychu7818
krzychu7818
  5 lutego 2011
LeonGrande
LeonGrande: Także ciężko będzie go złamać, bo przecież to niesprawiedliwe by 16sty zmierzył sie odrazu z 1szym w kolejnej rundzie.


no właśnie , kompletnie nie rozumiem tego myslenia , przecież to #1 w fazie zasadniczej powinien miec bonus teoretycznie najłatwiejszej drogi do finału z racji tego , że był najlepszy a zreszta nie chce mi się o tym pisać po raz enty
Renifer
Renifer
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Darek


Darek
Darek: Pomysł z Jokerem dobry i będzie więcej emocji dzięki temu, ale drabinka powinna być tradycyjna, chociaż w sumie to detal.


Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym. Czy to typera prowadził Krzychu, Ewa, czy któryś z Kamilów wszelkie reguły były zawsze uzgadniane przed ich opublikowaniem. Elliott sam się zadeklarował, że poprowadzi typera (nie pamiętam, aby ktoś go na klęczkach o to błagał), robi to pro publico bono.

5 osób pieje o drabinkę reszta ma to gdzieś.

LeonGrande
LeonGrande: Także ciężko będzie go złamać, bo przecież to niesprawiedliwe by 16sty zmierzył sie odrazu z 1szym w kolejnej rundzie.

Powiedział jak przynajmniej 12 osób będzie za zmianą drabinki to ją zmieni.

Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie , kompletnie nie rozumiem tego myslenia , przecież to #1 w fazie zasadniczej powinien miec bonus teoretycznie najłatwiejszej drogi do finału z racji tego , że był najlepszy a zreszta nie chce mi się o tym pisać po raz enty

Teoretycznie z jednej ligi powinno być losowanie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.