GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  20 kwietnia 2009 (pierwszy post)
Witam :)

Nie zauważyłam tutaj żadnego tematu o polskiej koszykówce, więc zakładam. Od wczoraj trwa walka o finał. Pierwszy mecz wygrała Energa Czarni, co jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, ale jakże miłym. Otóż drużyna ze Słupska miała małe szanse na wygraną w Zgorzelcu. PGE Turów jest niepokorną i zdyscyplinowaną drużyną. I wydawałoby się, że ta drużyna znajdzie się w finale. Ale jednak Czarni nie powiedzieli ostatniego słowa. Sądzę, że wygrają 2 decydujące mecze u siebie.

Dzisiaj odbędzie się drugi mecz półfinałowy : Asseco Prokom - Anwil. 2 lata temu te drużyny zagrały ze sobą, ale ze zwycięskiej potyczki wyszli koszykarze Prokomu. Może teraz bedzie odwrotnie. Bo ile razy można przeczekać dominację Prokomu....

Śledzicie przebieg meczów półfinałowych ?
Komu kibicujecie i dlaczego ? Z jakich powodów ?
Jak Waszym zdaniem będzie wyglądał finał ? Kto zdobędzie mistrzostwo kraju ?
Najlepsi koszykarze na każdej pozycji ? Wymieńcie z Prokomu, Anwilu, Energi i Turowa.

Tutaj wypowiadajcie się na temat PLK.
PokazCyckiKotq
PokazCyckiKotq
  24 kwietnia 2009

turow bedzie gral dalej:D

thomas893
thomas893
  25 kwietnia 2009

Czarni - Turów 65:80 (1:2)
Anwil - Prokom 88:76 (1:2)

meczów nie widziałem, więc się nie wypowiadam.

GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: meczów nie widziałem, więc się nie wypowiadam.

A ja tak. Bardzo mocno mnie bolała głowa, więc z wielkim trudem skupiłam się na przebiegu meczu. Ale jedno powiem, Czarni nigdy nie grali tak masakrycznie. Brak pomysłów na grę. Fakt, że Benett został częściowo przytrzymywany przez pana J. Inaczej by trafiał do kosza co chwila. Pomimo tego meczu, jestem pełna nadziei. Bo nie może być już gorzej/

Fajna była ta awaria z tablicą wyników.
thomas893
thomas893
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo nie może być już gorzej/

porażka 15 punktami, więc niestety może być gorzej :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Fajna była ta awaria z tablicą wyników.

u nas w tym sezonie jeszcze lepiej było. W drugim meczu Pre-PO z Polonią akurat śnieżyca nad Ostrowem przychodziła i nie było prądu xD Cała hala w ciemnościach xD Mecz w sumie ze 3 godziny trwał. Fajnie było :]
boleslawianin
boleslawianin
  25 kwietnia 2009

Tak trzymac Turów :rock:

jeszcze jedno zwyciestwo w Słupsku a pozniej u siebie i final jest :)

Czyli tak jak przewidzialem. Porazka w 2 meczu - czysty przypadek.

WueRZet
WueRZet
  25 kwietnia 2009

Taki leciutki offtop dla tych bardziej kumatych w koszu :ziober2:

Czy ten Thomas Kelati, co chce grać dla Nas, to dobry grajek jest ? :P

thomas893
thomas893
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ten Thomas Kelati, co chce grać dla Nas, to dobry grajek jest ? :P

dobry :tak:
w Turowie obok Logana najlepszy, teraz gra w Hiszpani, gdzie dobrze sobie radzi, w Eurolidze wyrównał rekord trafionych rzutów za 3 pkt w meczu, dostał zaproszenie od San Antonio Spurs na prywatny trening... ogólnie gracz praktycznie kompletny ;]

nie zapomnę jak ten porąbaniec trafiał 3 w meczach ze Stalą w PO 2 lata temu ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: Porazka w 2 meczu - czysty przypadek.

w 1 ;] po prostu zabrakło koncentracji do końca. Skończy się 4:1
WueRZet
WueRZet
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dobry w Turowie obok Logana najlepszy, teraz gra w Hiszpani, gdzie dobrze sobie radzi, w Eurolidze wyrównał rekord trafionych rzutów za 3 pkt w meczu, dostał zaproszenie od San Antonio Spurs na prywatny trening... ogólnie gracz praktycznie kompletny ;] nie zapomnę jak ten porąbaniec trafiał 3 w meczach ze Stalą w PO 2 lata temu ;P

Ale na ME nie zdąży raczej nie ? :woot:

Ogólnie to ilu takich "malowanych" reprezentantów Polski owija się wokół kadry. Bo tych nazwisk trochę było, ale nie orientuje się kto w końcu paszport dostał, a kto nie :nie:
boleslawianin
boleslawianin
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w 1 ;] po prostu zabrakło koncentracji do końca. Skończy się 4:1

Sorrrki oczywiscie ze w 1 :) moj blad : D

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ten Thomas Kelati

W turowie wymiatal

ale i tak Logan lepszy byl
thomas893
thomas893
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale na ME nie zdąży raczej nie ?

nie chce grać na tych ME, bo jak powiedział chce się zająć rodziną

Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie to ilu takich "malowanych" reprezentantów Polski owija się wokół kadry. Bo tych nazwisk trochę było, ale nie orientuje się kto w końcu paszport dostał, a kto nie

Paszportu jeszcze nikt nie dostał. 3 lub 4 nazwiska się pojawiają: Logan, Wisniewski, Kelati i jeszcze o kimś mowa była, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwiska :P A jakiś rok temu coś było mówione o Dickau (nie wiem jak odmienić jego nazwisko ;P), ale sprawa ucichła
basketmagic
Posty: 2 (po ~67 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
basketmagic
  25 kwietnia 2009

niewierze w to ze prokom przegrał :cry:

PokazCyckiKotq
PokazCyckiKotq
  26 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Taki leciutki offtop dla tych bardziej kumatych w koszu Czy ten Thomas Kelati, co chce grać dla Nas, to dobry grajek jest ? :P

dobry jest ostatnio bral slub u mnie w miescie wiec to moze go podbuduje do jeszcze lepszej gry
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  26 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: więc niestety może być gorzej :P

Już nie :) Strata 22 pkt jest gorsza ;D

Dzisiaj Czarni po dobrej grze wygrali 93:71. Nie da się ukryć, że do zwycięstwa doprowadził Sroka. Minus dla Leończyka. Prawie 10 min na parkiecie, a niczego wielkiego nie pokazał. Do szału mnie doprowadzili niektóre błędy sędziów. Ciekawie było przed końcem meczu, kiedy doszło do sprowokowania bójki ze strony koszykarza Turowa. Nie pamiętam, kto to był. To taki malutki szczegół. Miło mnie zaskoczył Drobnjak. Mocny punkt Turowa. Nadal uważam go za jednych z najlepszych środkowych.

Teraz zostały tylko 2 mecze, ewentualnie 3. Mam nadzieję, że Czarni wygrają ważny mecz w Zgorzelcu.
thomas893
thomas893
  26 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzisiaj Czarni po dobrej grze wygrali 93:71.

no cóż, jest 2:2... coś mi się wydaje, że wszystko się skończy w Zgorzelcu

Konto usunięte
Konto usunięte: Do szału mnie doprowadzili niektóre błędy sędziów.

czyli sędziowanie tradycyjne xD
koraspl
koraspl
  27 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po meczach we Wloclawku bedzie remis 2:2

...a slowo stalo sie cialem...:mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.