WueRZet
WueRZet
  12 lipca 2010 (pierwszy post)

Mundial zakończony, czas powrócić trochę do naszego piekiełka ;)

Sezon piłkarski dla polskich drużyn już się rozpoczął. W I rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej Ruch Chorzów okazał się lepszy w dwumeczu od kazachskiego Szachtiora Karaganda (3:1).

Już w najbliższych dniach zostaną rozegrane kolejne spotkania polskich drużyn w europejskich pucharach.

W wtorek (13 lipca) w II rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów UEFA swoją przygodę rozpocznie Lech Poznań, który na wyjeździe zmierzy się z Interem Baku.

VS.


W czwartek (15 lipca) w II rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy UEFA swoje spotkania rozegrają Wisła Kraków, oraz Ruch Chorzów.

Wisła Kraków zmierzy się na wyjeździe z litewskim FK Szawle

VS.


W kolejnym spotkaniu Ruch Chorzów , również na wyjeździe, zmierzy się z maltańskim Valletta FC.

VS.


Jagiellonia Białystok swój pierwszy mecz rozegra w III rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy UEFA.

Temat do ogólnej dyskusji o postawie polskich drużyn w europejskich pucharach.
Oby miał rację bytu minimum do wiosny przyszłego roku ;)
WueRZet
WueRZet
  16 lipca 2010

Podsumowując. Ruch, jeśli awansuje będzie miał trudne zadanie z kimkolwiek się nie zmierzy. Lepszym przeciwnikiem zapewne są Bośniacy, a nie prześladująca polskie zespoły Austria.

O Wiśle wspomniałem wyżej. Jeśli trafią na Irlandczyków następna runda jest pewna, Kazachowie to mogą nie być takie ogórki (czy mi się wydaję, czy polskie zespoły mogą wyeliminować wszystkie kazachskie z europejskich pucharów ? :ziober2: )

Jagiellonia mogła trafić gorzej, mogła lepiej. Zobaczymy jak to będzie, na pewno nie stoi na straconej pozycji.

Pechowo się ułożyło, że wszystkie rewanże polskie zespoły zagrają na wyjazdach.

WueRZet
WueRZet
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak się nie mylę to ci Azerowie rok temu doszli do 4 rundy eliminacji LE

Pokonując po drodze Rosenborg i fińskie FC Honka. W 4 rundzie 1-3 z Twente to jak dla mnie całkiem dobre rezultaty.
krzychu7818
krzychu7818
  16 lipca 2010

Austria Wiedeń to ma szczęscie do polskich drużyn :crylol: choć wpierw muszą przejść Bośniaków , wczoraj było 2-2 w Wiedniu , no i Ruch musie się uporać z Maltańczykami żeby kolejny raz doszło do polsko- austriackiej potyczki

krzychu7818
krzychu7818
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli trafią na Irlandczyków następna runda jest pewna


przegrali u siebie w pierwszym meczu 1-2 , wątpie by odrobili straty w rewanżu

Konto usunięte
Konto usunięte: Kazachowie


Azerowie :ssh:
egze
egze
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jagiellonia w swoim debiucie w europejskich pucharach zmierzy się Arisem Saloniki. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Polsce.


chyba to był najłagodniejszy wymiar kary co :woot:
egze
egze
  16 lipca 2010

Generalnie Górny Karabach jest terenem dosyć ciekawym kulturowo i etnicznie, ale nigdy bym tam nie chciał w piłkę grać :O

krzychu7818
krzychu7818
  16 lipca 2010
egze
egze: chyba to był najłagodniejszy wymiar kary co


mogli na Galatę trafić

w tym Arisie grają jacyś znani zawodnicy ? bo w greckiej lidze nie siedzę za bardzo :)
WueRZet
WueRZet
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Azerowie

:zonk: Skąd mi się ten Kazachstan wziął :nie:

To jak już być dokładnym to lepiej mówić Azerbejdżanie. Azerowie to lud z którego się wywodzą, ale zostali oni wybici setki lat temu :p

egze
egze: chyba to był najłagodniejszy wymiar kary co

Chyba APOEL byłby trochę łatwiejszym przeciwnikiem.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ruch Chorzów jeśli przejdzie drużynę z Malty zagra ze zwycięzcą z pary Austria Wiedeń - NK Široki Brijeg. Pierwszy mecz w Polsce.

Znowu Austria na ziemiach polskich.
Na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności będzie musiał wejść Ruch żeby ich pokonać w dwumeczu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jagiellonia w swoim debiucie w europejskich pucharach zmierzy się Arisem Saloniki. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Polsce.

Będzie ciekawie.
Szczególnie zapadli mi w pamięć kibice Arisu z meczu finału Pucharu Grecji
http://www.youtube.com/watch?v=pnI--BqTakI&feature=related
Miazga !!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

egze
egze
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym Arisie grają jacyś znani zawodnicy ? bo w greckiej lidze nie siedzę za bardzo :)


paru Hiszpanów tam gra, znany w miarę Tunezyjczyk Mehdi Nafti i pełno Greków :O
WueRZet
WueRZet
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym Arisie grają jacyś znani zawodnicy ?

Trener Hector Raul Cuper :ninja:

A tak patrząc na skład to solidni piłkarze, ale nie jakieś wielkie gwiazdy. Chyba najgłośniejsze nazwiska to Tunezyjczyk Mehdi Nafti i na upartego Hiszpan Koke.
krzychu7818
krzychu7818
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To jak już być dokładnym to lepiej mówić Azerbejdżanie. Azerowie to lud z którego się wywodzą, ale zostali oni wybici setki lat temu :p


już tak się nie chwal tą wiedzą historyczną :zly:

żartuje :piwo:

a czemu Liverpool i Juventus już teraz zaczynają kwalifikacje ?
WueRZet
WueRZet
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: już tak się nie chwal tą wiedzą historyczną żartuje

Akurat tego sam się dowiedziałem niedawno przy piwie :crylol: Aż tak zboczony nie jestem, żeby zagłębiać historię państwa Azerbejdżan :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: a czemu Liverpool i Juventus już teraz zaczynają kwalifikacje ?

Żaden zespół nie zaczyna eliminacji od rundy play-off, czy to w LE , czy CL. Jak dla mnie nawet sprawiedliwy system :)
WueRZet
WueRZet
  16 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Żaden zespół nie zaczyna eliminacji od rundy play-off, czy to w LE , czy CL.

Chociaż nie. Teraz spojrzałem, że w fazie play-off CL dla niemistrzów 5 zespołów zaczyna dopiero od tej fazy zmagania, więc ma koncepcja jest błędna :ninja:
WueRZet
WueRZet
  16 lipca 2010

Ale nie ma co narzekać :D Dzisiaj losowanie dla polskich zespołów szczęśliwe. Każdy zespół z dużymi szansami na awans.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.