BigSmoke
BigSmoke
  8 marca 2010 (pierwszy post)

Witam wszystkich .

Chciałem zapytać o zasięg ramion .. otóż moja ręka mierzona od barku do końca zaciśniętej pięści wynosi 66cm mam parę pytań odnośnie tego ..

1. Czy długi zasięg ramion w boksie daje same plusy ?
2. Czy mój zasięg ramion jest duży czy mały .. ?

kompletnie się na tym nie znam a na google.pl jakoś nie potrafię znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania .. z góry dzięki za pomoc ;-)

Sztajmex
Sztajmex
  9 marca 2010
BigSmoke
BigSmoke: 1. Czy długi zasięg ramion w boksie daje same plusy ?


Nigdy nie są to same plusy, bo dużo zależy od umiejętności boksera i jego dalszych predyspozycji. Jeśli nauczysz się walczyć na dystans, to unikniesz sporej części szarpaniny, klinczów i potyczek w półdystansie (które dee facto są domeną krępaków), długa ręka to również dłuższa dźwignia, a więc ciosy sierpowe, lub "cepy" będą miały większą siłę niż z krótkiej ręki (biorąc pod uwagę osobniki o identycznej sile i różnej długości rąk). Zasięg ramion jest ważny, ale nie najważniejszy, ja bym się skupił raczej na ćwiczeniu balansu, szybkości, gibkości, równoważenia koordynacji obu rąk.
BigSmoke
BigSmoke
  9 marca 2010

dziękuję wszystkim za takie zainteresowaniee .. : D

na pewno wyniosę wnioski z tego co tutaj napisaliście . ;-)

jeszcze raz dzięki . ;P

:piwo: dla każdego kto pomógł ;D

pastorantl
pastorantl
  10 marca 2010

Twój zasięg ramion zalicza się do długich i pewnie ze jest to plus w tylko nie każdy potrafi to wykorzystać bo jak wiadomo na sukces wpływa wiele innych aspektów i tylko połączone dają pożądane efekty

Patryk30p
Patryk30p
  11 marca 2010

to podstawa

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.