Miwik88
Posty: 140 (po ~222 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Miwik88
  28 grudnia 2009 (pierwszy post)

Kogo uważacie za najlepszego piłkarza Polskiego tylko tych co dawniej grali bo obecnych niema co porównywać:P Był Lubański,Smolarek,Gorgoń,Boniek,Lato a ja uważam że Kaziu Deyna był najlepszy..on był genialny,w jego życiu było wszystko wzloty,upadki,kobiety,alkohol,zdrada i Legia:) na śląsku go nienawidzili nawet gdy strzelał bramke Portugali dającom nam awans wygwizdali go:( miał charakter,dla mnie lepszego piłkarza polskiego niebyło i niebędzie jak narazie.. e(L)o

HardcoreProject
HardcoreProject
  29 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w pierwszej 3 w wyborach laureta Złotej Piłki.


tylko dlatego ich wybrales
Miwik88
Posty: 140 (po ~222 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Miwik88
  29 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko, że ten temat z samego założenia polega na porównaniu zawodników i wybraniu tego który w subiektywnym odczuciu jest "naj" ;)


He niechce porównywać ich pod względem zwodów,podania,strzłów itp:D ale Kaka i tak miał najlepsze rogale. Szczególnie ten ze ST.etiene co go francuziki nazwali "la generale"

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak samo jak o Szarmachu, Gorgoniu, czy Domarskim, którzy też byli członkami tamtej ekipy. Nie ma się co oszukiwać. Nazwiska medalistów z 1974 czy 1982 roku będą pamiętane dopóki żyją świadkowie tamtych wydarzeń.

Tylko Deyna to martwa legenda:( a Domarski za co ?(za pramke pewnie na wembley bo ważna)

Wstyd mi tylko że żyjemy wspomnieniami teraz nawet na MŚ niejedziemy i dostajemy baty ze Słowenią:( gdzie to Ku...rw..a jest wogóle:XD a jak jedziemy to baty....:(

"Deyna Kazimierz nie rusz Kazika bo zginiesz"
egze
egze
  29 grudnia 2009
Miwik88
Miwik88:


możesz mówić co chcesz, ale taki Szarmach to o wiele większa legenda europejskiej piłki niż Deyna (wicekról strzelców MŚ, najlepszy strzelec w historii Auxerre) od Deyny, który Legię nie doprowadził do żadnego większego sukcesu. Dwa mistrzostwa Polski? Puchar? Cóż to jest przy dokonaniach Lubańskiego ;)

Mam wrażenie, że Deyna jest dzisiaj tak gloryfikowany głównie z dwóch powodów:
a) grał w Legii
b) nie żyje
to sprawia, że ludzie pamiętają go jako świetnego zawodnika.

Kto wie czy gdyby zamiast Deyny zginął Lato czy Tomaszewski dziś nie byliby jeszcze bardziej chwaleni (zatrzymał Anglików/został królem strzelców mundialu), a patrząc na to co wyczyniają dzisiaj, opinia publiczna nie ma o nich raczej dobrego zdania, ich sukcesy są często deprecjonowane.
Czemu mało kto w mediach odważy się na stwierdzenie, że Deyna to samobójca?
WueRZet
WueRZet
  29 grudnia 2009
egze
egze: Mam wrażenie, że Deyna jest dzisiaj tak gloryfikowany głównie z dwóch powodów:

Jednak mimo wszystko nie można też mu umniejszać. Piłkarzem wybitnym był i basta. Najlepszym w historii ? Jak dla mnie nie. Byli lepsi. Ale każdy ma swoje zdanie.

egze
egze: Czemu mało kto w mediach odważy się na stwierdzenie, że Deyna to samobójca?

Bo ciężko znaleźć dowód, że Deyna chciałby się zabić mimo wszystko.
Miwik88
Posty: 140 (po ~222 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Miwik88
  29 grudnia 2009
egze
egze: możesz mówić co chcesz, ale taki Szarmach to o wiele większa legenda europejskiej piłki niż Deyna (wicekról strzelców MŚ, najlepszy strzelec w historii Auxerre) od Deyny, który Legię nie doprowadził do żadnego większego sukcesu. Dwa mistrzostwa Polski? Puchar? Cóż to jest przy dokonaniach Lubańskiego ;) Mam wrażenie, że Deyna jest dzisiaj tak gloryfikowany głównie z dwóch powodów: a) grał w Legii b) nie żyje to sprawia, że ludzie pamiętają go jako świetnego zawodnika.


Drużynowe

- mistrz olimpijski z Monachium - 1972 r.;
- wicemistrz olimpijski z Montrealu - 1976 r.;
- zdobywca trzeciego miejsca na X Mistrzostwach Świata w RFN - 1974 r.;
- uczestnik XI Mistrzostw Świata w Argentynie - 1978 r.;
- król strzelców turnieju olimpijskiego w Monachium '72 - 9 goli w siedmiu meczach;
- mistrz Polski w 1969 r. i 1970 r. w barwach Legii Warszawa;
- zdobywca Pucharu Polski w 1973 r. w barwach Legii Warszawa;
- grał w półfinale Pucharu Europy w sezonie 1969/70;
- grał w ćwierćfinale Pucharu Europy w sezonie 1970/71;
- mistrzostwo ligi MISL (USA) w 1983, 1985, 1986 r.;
- wybrany do All Star ligi NASL w sezonie 1983/84;
- wybrany do All Star ligi MISL w sezonie 1982/83;
- dnia 12.08.1983 r. ustanowił rekord w lidze NASL pod względem liczby punktów zdobytych w jednym meczu; - sockers Most Valuable Midfielder - 1982/83 (MISL);
- najszybciej strzelone trzy gole - w 15,53 min. w meczu przeciw Edmonton 03.01.1982.

chcesz to dam ci i inwidualne osiągi:>

egze
egze: Kto wie czy gdyby zamiast Deyny zginął Lato czy Tomaszewski dziś nie byliby jeszcze bardziej chwaleni

ale żyja i chała im za to:)
egze
egze
  29 grudnia 2009
Miwik88
Miwik88: Drużynowe - mistrz olimpijski z Monachium - 1972 r.; - wicemistrz olimpijski z Montrealu - 1976 r.; - zdobywca trzeciego miejsca na X Mistrzostwach Świata w RFN - 1974 r.; - uczestnik XI Mistrzostw Świata w Argentynie - 1978 r.; - król strzelców turnieju olimpijskiego w Monachium '72 - 9 goli w siedmiu meczach; - mistrz Polski w 1969 r. i 1970 r. w barwach Legii Warszawa; - zdobywca Pucharu Polski w 1973 r. w barwach Legii Warszawa; - grał w półfinale Pucharu Europy w sezonie 1969/70; - grał w ćwierćfinale Pucharu Europy w sezonie 1970/71; - mistrzostwo ligi MISL (USA) w 1983, 1985, 1986 r.; - wybrany do All Star ligi NASL w sezonie 1983/84; - wybrany do All Star ligi MISL w sezonie 1982/83; - dnia 12.08.1983 r. ustanowił rekord w lidze NASL pod względem liczby punktów zdobytych w jednym meczu; - sockers Most Valuable Midfielder - 1982/83 (MISL); - najszybciej strzelone trzy gole - w 15,53 min. w meczu przeciw Edmonton 03.01.1982. chcesz to dam ci i inwidualne osiągi:>


z całym szacunkiem, ale jak to się ma do osiągnięć Lubańskiego (7 mistrzostw Polski), Laty (król strzelców MŚ, dwa razy 3 miejsce MŚ,) czy Bońka (Puchar i Superpuchar Europy)
Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  30 grudnia 2009

Dla mnie zdecydowanie Boniek

Miwik88
Posty: 140 (po ~222 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Miwik88
  30 grudnia 2009
Radomatu11
Radomatu11: Dla mnie zdecydowanie Boniek

rude to wredne
Miwik88
Posty: 140 (po ~222 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Miwik88
  30 grudnia 2009
Radomatu11
Radomatu11: z całym szacunkiem, ale jak to się ma do osiągnięć Lubańskiego (7 mistrzostw Polski), Laty (król strzelców MŚ, dwa razy 3 miejsce MŚ,) czy Bońka (Puchar i Superpuchar Europy)

niebęde porównywał osiągów ich.. a Deyna wzbudzał u każdego różne emocje ja go traktuje jako "najlepszego" "wybrańca bogów" a inni by go chętnie okopali jak to na śląsku przeważnie było,przypomnij sobie co było na meczu z Portugalią chociażby:( to była żenada:( dał nam bramke na awans i to z rogu a dostał gwizdy,bluzgi,niektórzy w twarz mu pluli a on nic,od nas polaków. Takiej osoby jak on niema jak narazie i niebędzie przez jeszcze długi czas....
Carlsb
Carlsb
  30 grudnia 2009

hmm ciekawy temat :)

jak dla mnie wielu było wyśmienitych ...

Deyna

Lato (tak, to jest przykład osoby która była świetnym piłkarzem .. i karierę powinna skończyć na tym etapie, czyli etapie piłkarza)

Brychczy (jak to Kowalczyk powiedział: "jeżeli usłyszę, że w Legii nie ma dobrego trenera od bramkarzy to nie wiem co zrobie. Wystarczy wtedy wziąć Pana Lucjana Brychczego ..jeżeli bramkarz nauczy się bronić strzały Brychczego to znaczy że jest bramkarzem na miarę Europy").

Wilimowski

Pohl

Boniek

to tylko tak na szybko..

wiadomo że dla kibiców Legii największy był Deyna i Brychczy, dla Ślązaków Wilimowski i Pohl, dla Widzewiaków Boniek itd itd

Jedni będą mówili że Deyna to pijak, Wilimowski to zdrajca, który podpisał volkslistę, Boniek to osoba która ustawiała całą Polską ligę, gdy w niej grał ... na każdego coś się znajdzie ...

piłkarskich umiejętności nikt im nie zabierze ..

Miwik88
Posty: 140 (po ~222 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Miwik88
  30 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: piłkarskich umiejętności nikt im nie zabierze ..

... i tego co zdobyli:) a życie owszem :
egze
egze
  30 grudnia 2009
Miwik88
Miwik88: niebęde porównywał osiągów ich.. a Deyna wzbudzał u każdego różne emocje ja go traktuje jako "najlepszego" "wybrańca bogów" a inni by go chętnie okopali jak to na śląsku przeważnie było,przypomnij sobie co było na meczu z Portugalią chociażby:( to była żenada:( dał nam bramke na awans i to z rogu a dostał gwizdy,bluzgi,niektórzy w twarz mu pluli a on nic,od nas polaków. Takiej osoby jak on niema jak narazie i niebędzie przez jeszcze długi czas....


może "inni" mieli dużo racji? i nie w tym, że na niego gwizdali, a że nie traktowali go jak boga.

Na śląsku go nie lubili, bo zajął miejsce w kadrze piłkarzowi Ruchu, świetnemu zresztą, Bronisławowi Buli. Ale to już temat na oddzielną dyskusję.

W każdym razie Deyna był jednym z wielu, ale raczej nie najwybitniejszym polskim piłkarzem w historii.
DarekLosu
DarekLosu
  30 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko dlatego ich wybrales

Nie tylko, sle podałem to jako przykład których nie osiągnął żaden inny piłkarz, bo nie będę wymieniał przecież innych ich osiągnięć, bo każdy mniej więcej wie co Ci piłkarze osiągnęli.
Miwik88
Posty: 140 (po ~222 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Miwik88
  30 grudnia 2009
egze
egze: Na śląsku go nie lubili, bo zajął miejsce w kadrze piłkarzowi Ruchu, świetnemu zresztą, Bronisławowi Buli. Ale to już temat na oddzielną dyskusję.


I tylko dlatego wygwizdali go,jak grał z orzełkiem na pierski,w reprezentacji? żenada,w Legii grał niech wygwizdują ALE NIE w reprezentacji bo reprezentuje barwy kraju nie klubu...:(
jonassteur
jonassteur
  4 stycznia 2010

Może nie najlepsi, ale na pewno jedni z lepszych. Doceniam takich zawodników jak: Henryk Reyman, Ryszard Tarasiewicz, Waldemar Żmuda, Jasiu Sybis no i Boniek, chyba najbardziej popularny polski piłkarz wszechczasów.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.