SlyStallone
Posty: 1 (po ~396 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
SlyStallone
  8 lutego 2017 (pierwszy post)

Witam, zastanawiam się dlaczego samochody marki BMW skupiają tak na sobie wzrok kobiet, nawet jeśli to stary model w LPG. Co takiego mają te samochody lub czym się kierują kobiety, że tak przyciąga ich ta "magia" tej marki. Pytanie nie ma żadnych podtekstów ani nie ma na celu nikogo obrazić. Jestem tylko po prostu ciekaw. Może są tu osoby, które znają odpowiedź na moje pytanie?

silentiumuniversi
silentiumuniversi
  28 marca 2017

@Panthera
tak te literki i cyferki mają konkretne znaczenie i biorą sie od wyrazów najczęściej określających segment lub parametry danego samochodu.
w przypadku mercedesa to kiedyś było tylko e-benzyna d-diesel s-sport +numerek czyli pojemność skokowa obecnie jest literka zależnie od segmentu oczywiście chronologicznie od A do E plus S na wypasie i G dla terenowych :P
AMG to nie mocniejsza/usportowiona wersja mercedesa tylko nadworny tuner tej firmy, więc porównanie z M dla BMW czy S/SR dla Audi jest błędne.
A po co one komu potrzebne? Większości ludzi do masturbacji nad tym jaką mają wypasioną furę. No i do zgrywania znafcy. Mam audi b3 brzmi lepiej i bardziej fachowo niż stara osiemdziesiątka ;) Poza tym jak to fajnie brzmi:
-co masz?
-nismo GT-R JGTC
I już człowiek sprawia wrażenie, że ma jakąś wypasioną furę, a to tylko skatowany 20 letni anglik po przekładce kierownicy :lol:
Najłatwiej jest w przypadku większości BMW będzie podana tylko seria, pojemność i rodzaj paliwa, np 120i - benzyna, seria 1, około 2 litrów pojemności, 330d - seria 3, ropniak, około 3 litrów pojemności itd itp ;) chyba że będzie samo M z cyferką lub X z cyferką wtedy to wersje usportowione(M) lub uterenowione(X) plus segment rynkowy ;)
Japońce kiedyś lubiały udziwniać np GLX to silnik 12 zaworowy 1,3 - GLXI to silnik 16 zaworowy 1,6 + klima na wyposażeniu ;) ot po prostu musieli czasem coś udziwnić jak to mają w zwyczaju :P

@up to KRAZ musi być szybszy niż SLS ;)

CichyBob18
Posty: 134 (po ~131 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 34
CichyBob18
  30 marca 2017

W tej chwili z tym bmw juz nie jest tak prosto kolego przyklad bmw serii 7 model f01 740d czyli mozna by się było spodziewać 4 litrowego diesla a w rzeczywistości siedzi tylko 3 litry. Kiedyś bylo tak jak piszesz teraz już nie zawsze d83dde09

Panthera
Panthera
  30 marca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Panthera tak te literki i cyferki mają konkretne znaczenie i biorą sie od wyrazów najczęściej określających segment lub parametry danego samochodu. w przypadku mercedesa to kiedyś było tylko e-benzyna d-diesel s-sport +numerek czyli pojemność skokowa obecnie jest literka zależnie od segmentu oczywiście chronologicznie od A do E plus S na wypasie i G dla terenowych :P AMG to nie mocniejsza/usportowiona wersja mercedesa tylko nadworny tuner tej firmy, więc porównanie z M dla BMW czy S/SR dla Audi jest błędne. A po co one komu potrzebne? Większości ludzi do masturbacji nad tym jaką mają wypasioną furę. No i do zgrywania znafcy. Mam audi b3 brzmi lepiej i bardziej fachowo niż stara osiemdziesiątka ;) Poza tym jak to fajnie brzmi: -co masz? -nismo GT-R JGTC I już człowiek sprawia wrażenie, że ma jakąś wypasioną furę, a to tylko skatowany 20 letni anglik po przekładce kierownicy Najłatwiej jest w przypadku większości BMW będzie podana tylko seria, pojemność i rodzaj paliwa, np 120i - benzyna, seria 1, około 2 litrów pojemności, 330d - seria 3, ropniak, około 3 litrów pojemności itd itp ;) chyba że będzie samo M z cyferką lub X z cyferką wtedy to wersje usportowione(M) lub uterenowione(X) plus segment rynkowy ;) Japońce kiedyś lubiały udziwniać np GLX to silnik 12 zaworowy 1,3 - GLXI to silnik 16 zaworowy 1,6 + klima na wyposażeniu ;) ot po prostu musieli czasem coś udziwnić jak to mają w zwyczaju :P @up to KRAZ musi b


tylko dlaczego akurat takie litery? Np benzyna zaczuna sie na b a ma symbol e, sport to s a daja x... Z dupy...
silentiumuniversi
silentiumuniversi
  6 kwietnia 2017

E - Einspritzung :P przecież nie będą dawać na rynek polski literki b jak benzyna czy w jak wtrysk :lol:
X występuje w wielu markach jako oznaczenie wersji z lepszym zawieszeniem, wyższym prześwitem lub napędem 4x4 chociaż by volvo XC70

@up up
740 rzadko miała dokładnie 4 litry dla tego napisałem około. W tym modelu jest całkiem pokaźna paleta silników.
Zgadzam się jednak, iż obecnie nie jest już to wszystko tak czytelne jak w latach 80/90.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  9 kwietnia 2017

Kobiety nie lubią BMW.
Kobiety kochają japońską motoryzację :ziober2:.

:ziober2:
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  9 kwietnia 2017
SlyStallone
SlyStallone: BMW skupiają tak na sobie wzrok kobiet,

Kiedyś z czasów raichu BMW był statusem zamożności w Polsce jak pod koniec lat 90 auta te staniały zaczęto je nagminnie sprowadzać z przebiegiem z kosmosu przeciętnego Sebeks który pracował przez 3 miechach w Holandii po powrocie było go stać na takie auto aby podrywać Karyny na potańcówce w remizie . Niestety na temat tej marki narodziły się głupie mity ale w moich oczach BMW to zawsze będzie świetną marką jeżeli chodzi o wykończenie jak i frajdę z jazdy.
silentiumuniversi
silentiumuniversi
  13 kwietnia 2017

Oj tam bez filozofii poproszę, BMW Mercedes czy VW są tak popularne w pewnej grupie społecznej, ponieważ ze względu na jakość wykonania są w stanie przetrwać te 30 lat, ażeby zejść cenowo do poziomu możliwości przeciętnego wiejskiego Jolero. :lol:

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  13 kwietnia 2017
MaqdaIena
MaqdaIena: Kobiety kochają japońską motoryzację

Ta jasne a ty czym jeździsz ????
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 kwietnia 2017
LockOn
LockOn: Ta jasne a ty czym jeździsz ????

Celicą VII obecnie :zakochany:.

I co "ta jasne"? ;D.
:ziober2:
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  13 kwietnia 2017
MaqdaIena
MaqdaIena: Celicą VII

U fajne autko tylko trochę podatne na rdze jak każdy Japończyk.
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 kwietnia 2017
LockOn
LockOn: U fajne autko tylko trochę podatne na rdze jak każdy Japończyk


No właśnie, że nie.
Stare Hondy owszem, trudno zdobyć taką która nie ma zjedzonych tylnych błotników, a szukałam również Hondy, del sol mi się marzyła, ale żeby znaleźć fajny egzemplarz to graniczy z cudem obecnie.

Celica zawsze mi się podobała, więc zaczęłam szukać jej chcąc już odejść od mojej ukochanej niegdyś MX3 i znalazłam. IDEALNĄ po każdym względem Tojkę. No minusem jedynym jest to, że brakuje jej mocy jak na mój styl jazdy, ale nadrabia wszystkim innym.

No popatrz jaka cudna

:zakochany:
:ziober2:
silentiumuniversi
silentiumuniversi
  13 kwietnia 2017

Paskudna mydelniczka.
Celica skończyła się na GT Four

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Paskudna mydelniczka.


Nie rań mojego serduszka, co?

Konto usunięte
Konto usunięte: Celica skończyła się na GT Four

Okrągłe światła, fuj. Niczym w Matizie.
:ziober2:
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  13 kwietnia 2017
MaqdaIena
MaqdaIena: No popatrz jaka cudna

No ładne autko a myślałaś o Mazda RX8
silentiumuniversi
silentiumuniversi
  13 kwietnia 2017

@MaqdaIena
Oj tam światła, linia, styl i trójkolorowe malowanie Castrola :serce:
@LockOn
Taaaa silnik rotacyjny i kierownica po pedalskiej stronie... ew padlina zza Atlantyku...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.