szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  27 czerwca 2015 (pierwszy post)

Witam. Zakupiłem sobie takie oto głośniki:
50 Watt RFT Średnica 20 cm przekątna 25 cm


4 sztuki

Chciałem sobie je zamontować z przodu w drzwiach, lecz tam nie ma na nie miejsca:


:/

Zapewne potrzebuję takie:



Ale może da się to jakoś amatorsko przerobić by tam się zmieściły i grały dobrze???
Znajomy mechanik radził bym je tam przymocował jakąś siatką do drzwi. Ale czy to się na coś zda? I co na to na przeglądzie mi powiedzą? Samemu to chyba lepiej nie modyfikować. Dużo roboty i nie będzie to dobrze wyglądało :/ To może da się kupić taki "wsad - obudowę" do drzwi? Ale ktoś mi mówił że wtedy na szrocie będą chcieli mi dać całe drzwi od razu, a nie tylko ten środek z mocowaniem na głośnik :/

Znalazłem gdzieś w internecie coś takiego (najlepiej tak bym chciał mieć) :



lecz to z BMW....

KajoZG
KajoZG
  19 lipca 2015

A nie pomyślałeś o najprostszym wyjściu? Nie dość że lepiej by grały, to jeszcze o wiele lepiej wyglądały, jak byś je przymocował w oryginalnych obudowach do tylnych zagłówków, albo nawet wsadził do bagażnika. Przecież to jest malutkie auto, bagażnik masz metr za drzwiami, dźwięk bez problemu dotrze do przednich foteli i będzie dużo lepszy, gdy głośniki będą w oryginalnych obudowach, bo głośnik bez skrzyni gra jak gitara akustyczna beż pudła rezonansowego. Do tego nie musisz ciąć drzwi, nie będzie to wyglądać tak tragicznie jak teraz i będzie lepiej grać. Po co wszystko komplikujesz, utrudniasz, próbujesz robić coś bez sensu, zwłaszcza jak Ci to nie idzie? Po prostu połóż je gdziekolwiek, gdzie nie będą Ci przeszkadzać i przymocuj żeby nie latały. Najprostsze i najlepsze wyjście, które nic nie kosztuje. Pozdro.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.