szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  27 czerwca 2015 (pierwszy post)

Witam. Zakupiłem sobie takie oto głośniki:
50 Watt RFT Średnica 20 cm przekątna 25 cm


4 sztuki

Chciałem sobie je zamontować z przodu w drzwiach, lecz tam nie ma na nie miejsca:


:/

Zapewne potrzebuję takie:



Ale może da się to jakoś amatorsko przerobić by tam się zmieściły i grały dobrze???
Znajomy mechanik radził bym je tam przymocował jakąś siatką do drzwi. Ale czy to się na coś zda? I co na to na przeglądzie mi powiedzą? Samemu to chyba lepiej nie modyfikować. Dużo roboty i nie będzie to dobrze wyglądało :/ To może da się kupić taki "wsad - obudowę" do drzwi? Ale ktoś mi mówił że wtedy na szrocie będą chcieli mi dać całe drzwi od razu, a nie tylko ten środek z mocowaniem na głośnik :/

Znalazłem gdzieś w internecie coś takiego (najlepiej tak bym chciał mieć) :



lecz to z BMW....

WujekBeton
WujekBeton
  28 czerwca 2015

Poszukaj tu: http://taschki.pl/ albo zbuduj sam, ale skoro pytasz tutaj to raczej sam nie dasz rady zbudować. Najprościej kup na allegro boczek z miejscem na głośnik i po problemie.

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  28 czerwca 2015

Rewelacyjna strona! Nawet nie wiedziałem, że taka jest! Ale już widzę problem :/ Ja mam głośniki 200 mm a tu oferują tylko na otwory do głośnika 165 mm. Czyli co, mam zakupić takowe i kombinować czy coś da radę czy może jednak da się coś innego jeszcze wymyślić? Już nie wiem :/

WujekBeton
WujekBeton
  28 czerwca 2015

Dokładnie to Ci nie powiem, ale możliwe, że te Twoje 20stki fizycznie się nie mieszczą w boczek.

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  29 czerwca 2015

Napisałem do nich e-maila. Zobaczę kiedy i czy w ogóle odpiszą. Napisałem że ja posiadam 20 stki. Jak odpiszą to dam znać. Jak nie to także tu jeszcze zobaczę czy nie pojawiły się jakieś propozycje montażu.

xkruk
xkruk
  2 lipca 2015

Znajdź na olx kogoś kto ma polo na części i kup boczki. Tak czy siak dam sobie rękę uciąć, że Twoje głośniki tam nie podpasują łatwo, (albo wcale)

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  6 lipca 2015

Próbowałem sam przerobić te boki, lecz one są z tak słabego (cienkiego) materiału, że już mi się prawie połamały i ledwo głośniki trzymają! A te oryginalne mają mniejszą średnicę :/ Niedługo mam przegląd. Mam nadzieję, że to nie sprawi kłopotów z "przejściem" przeglądu...

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  6 lipca 2015

Jednak zaryzykowałem i sam przerobiłem. Wygląda to teraz tak:





Dużo było zabawy z poprowadzeniem kabli na nowo. Więc jak, na przeglądzie to będzie miało duży wpływ? Jeszcze przydały by mi się maskownice. Chociażby jakaś siatka by przypadkiem nie uderzyć np. nogą a i jednocześnie coś co je w razie czego przytrzyma by nie wypadły (chociaż przykręciłem po 2 wkręty do tej obudowy. Co wy na to? Jestem ciekawy jak to będzie z akustyką. Gdyż to wszystko nie jest tak idealnie szczelne jak w obudowach. Ale te tuż przy szybie przedniej wcale nie były tak idealnie skrojone a jakoś grały. Czekam na opinie, uwagi i spostrzeżenia...

xkruk
xkruk
  7 lipca 2015

ujnia straszna o przegląd chyba nie ma co się martwić, ale wygląda bardzo źle

Sebastian1984men
Sebastian1984men
  8 lipca 2015

co oczekujesz od posiadacza vw :D

Konto usunięte
Konto usunięte: ujnia straszna o przegląd chyba nie ma co się martwić, ale wygląda bardzo źle
szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  8 lipca 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: ujnia straszna

No w końcu to samoróbka i to bez użycia jakichś specjalnych narzędzi. Nie ma co porównywać do oryginalnej taschki wykonywanej na zamówienie car audio...

Konto usunięte
Konto usunięte: co oczekujesz od posiadacza vw :D

Skoro podobno takie polo można już kupić od 1600 zł....

Ale i tak skontaktowałem się już z pewnym szrotem gdzie mają wszelakie auta to coś się kupi u nich pewnie jeszcze.
Tym bardziej, że auto już mam do poprawek blacharskich, gdyż zjada go korozja powoli :/

A ile się na dzwoniłem za takimi chociażby drzwiami i nagle nigdzie nie ma ..... (blisko mnie) a pół Polski gnał nie będę :P

Ktoś mi kazał już nawet kupić takie polo na części nawet.
szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  8 lipca 2015

A, nie wspomniałem jeszcze że przez nie małe magnesy głośnika mam minimalny problem z opuszczaniem szyb! Czego nie wziąłem pod uwagę! Wszystko tkwi w tym, że nie mogę znaleźć oryginalnych drzwi z miejscem na głośnik.... :/ Niby takie popularne auto!

xkruk
xkruk
  9 lipca 2015
szymontir
szymontir: nie mogę znaleźć oryginalnych drzwi z miejscem na głośnik


szukałeś?
http://olx.pl/oferta/czesci-vw-polo-6n-tanio-1-0-1-3-1-4-wysylka-CID5-ID3eLsp.html#2000a5f1bf;promoted
WujekBeton
WujekBeton
  11 lipca 2015
szymontir
szymontir: jak to będzie z akustyką


Wcale jej nie będzie. Podstawą dobrego grania jest porządny montaż, montaż taki jak u Ciebie w ogóle mijał się z celem, bo ani to grać nie będzie, ani wyglądać, a głośniki tak przykręcone będą odpadać co jakiś czas.

A wystarczyło poszukać na allegro czy szrocie, przecież to dodge viper...
szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  17 lipca 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: szymontir: nie mogę znaleźć oryginalnych drzwi z miejscem na głośnikszukałeś?http://olx.pl/oferta/czesci-vw-polo-6n-tanio-1-0-1-3-1-4-wysylka-CID5-ID3eLsp.html#2000a5f1bf;promoted


"szukałeś?" Tyle że to: Oświęcim, oświęcimski, Małopolskie - a ja szukałem z mojego, tj. lubuskiego

Dziś znalazłem i zakupiłem, ale do 3 drzwiowego. Może i coś podpasuje. póki co czekam, aż może będą mieli coś jeszcze. Tzn. do 5 drzwiowego Polo. póki co muszę czekać aż może coś będą mieli - 5 drzwiowe. Albo może i zamówię z
http://olx.pl/oferta/czesci-vw-polo-6n-tanio-1-0-1-3-1-4-wysylka-CID5-ID3eLsp.html#2000a5f1bf;promoted
Tak czy inaczej nie pasują moje, gdyż mają szerokość 20 cm, a średnicę 25 cm. Musiałbym zakupić oryginalne bądź mniejsze.
Szkoda.
Chociaż z tyłu dobrze grają w półce :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.