BeMoreHappyMyLife
BeMoreHappyMyLife
  27 stycznia 2014 (pierwszy post)

Renault Megane 1 czy Golf 3 ????
Oceniajcie zalety i wady tych aut...i które auto waszym zdaniem jest lepsze????

WujekBeton
WujekBeton
  4 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Koniecznie musi to być pasek od rozrządu?

Przecież o to pytałem
Konto usunięte
Konto usunięte: Co za młoty
:lol:.
ZacnyUser
ZacnyUser
  4 lutego 2014

Już widzę zębaty pas rozrządu, który piszczy w megance. Ciekawe co wtryski i głowica ma na ten temat do powiedzenia. xD

Wiem, Beton, widziałem. Nie mogłem się powstrzymać.

WujekBeton
WujekBeton
  5 lutego 2014

Ja się powstrzymywałem, oj słaba istotko :lol:.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  5 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Już widzę zębaty pas rozrządu, który piszczy w megance. Ciekawe co wtryski i głowica ma na ten temat do powiedzenia. xD

pewnie zawory dały buzi tłokom :rotfl:
adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  7 lutego 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak to jest pasek od rozrządu trzeba naciągnąc

zabawne
BeMoreHappyMyLife
Sebastian1984men
Sebastian1984men
  18 lutego 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

pomysl o civicu 1,6 lub corolla 1,6 to sa wieczne auta ciesza z dynamiki oszczedneej jazdy i bezawaryjjnosci :D bardziej cieszy z jazdy i sie nie sypie jak vw czy renault:D

kmwtw110
kmwtw110
  23 lutego 2014

golf tanszy
w czesciach czlowieku

Slugancko7
Slugancko7
  5 marca 2014

O golfie wady to:
- Mocowanie pompy wspomagania z napinaczem paska alternatora.
- Podatna na awarie pompa wody.
- Łożyska w kołach.
- Gibające się koło pasowe na wale korbowym.
O megance:
- Nagminne awarie cewek, szczególnie w silnikach 16V.
- Słabe silniki krotka żywotnosc 1.4 8v i 1.68v.
- Tylne amortyzatory.
- Sonda Lambda.
- Korozja karoserii.

longer31
Posty: 1 (po ~530 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
longer31
  7 marca 2014

Nie no na uszczelke paytzrycie na dzien dobry? pod głowica ile kosztuje, nooo niezle hehehehe, klocki jesli nie do Golfa, to powiesz ze chcesz do Seata Toledo 1 i bedziesz miała taniej i to o ile, aaaa jest to samo Seat czy Golf.., popatrz na Golfa z rocznika np 93 aaa na jak kolega pisze ze Punto czy seicento, kiedy dojezdzi tyle km co Golf..? nigdy wystarczy wymiana do wymiany oleju, pasek rolki płyny tarcze o ile trzymac bedziesz non stp pedał hamulca, i klocki, tyle w Golfie 1.9 D..... tylko i wyłacznie Diesel ....

WujekBeton
WujekBeton
  8 marca 2014

Chyba już nieaktualne od miesiąca. Te samochody kosztują w granicach tysiąca-dwóch i co spodziewacie się ,,niemieckiej super technologii'' za takie pieniądze? To się kupuje, żeby stosunkowo tanio dobić złoma do końca.

rafalpierzchala1
rafalpierzchala1
  11 marca 2014

Renault Megane 1 polecam , auto dobre --- sam posiadam meganke w kabrio zakupiłem 8 lat temu w 2006 roku od II właściciela , co jedynie wymieniam , rozrząd+pompa wody koszt ok 300 zł , płyny , klocki hamulcowe , tarcze , ostatni o też szczęki , jeżdżę nim do dziś , w 2008 zmieniłem troche jego wyglad ... teraz ten samochód słuzy mi na zloty , i na wyjazdy po zakupy albo spotkac sie ze znajomymi , chętnie go sprzedam , oddam w dobre ręce ,
Rok 1998
Przebieg 167890
Moc o 200KM - silnik z młodszej wersji reno megane III o pojemności 1,9 TDI wymieniony w 2009 roku
Silnik 1920cm3
Typ Kabriolet
Liczba Drzwi 2/3
Kolor Czerwony
Paliwo Dissel - spalanie ok 4,5 po trasie - ok 5-6 miasto
Skrzynia Manualna

ABS, ASR ESP, Wspomaganie kierownicy , autoalarm , alufelgi 17 cali(ChromowanE), El.szyby , El.lusterka , C.zamek , odpalanie z pilota , klimatyzacja , skurzana tapicerka kolor kremowy , immobilizer, 4 poduszki powietrzne , komputer pokładowy , Radio DVD/MP3 -SONY z ekranem dotykowym + pilot - car audio , w drzwiach 500 Vat + bagarznik tuba 1000 Vat , do tego 2 wzmacniacze , Dach składany elektrycznie materiał pod kolor samochodu , suterka M3 , Lotka na klapie bagarznika , BODY _ KID , obniżony i ciut poszezony ,
w 2011 przyjazd do polski na kołach , i urzywany w polsce ,,
zawieszenie nowe wymienione , firma KONI , Spręzyny nowe wymiana zawieszenia 2013 rok , zawieszenie prawie nowe , tłumnik bass sport firma REMUS , Kierownica sportowa ,
Moja cena za samochód 11 tys do negocjacji czekam na propozycje ....na PRIV



Sprzedam chetnie bo zakupilem kolejne auto troszke młodsze

WujekBeton
WujekBeton
  12 marca 2014

Ktoś kupuje TAKIE samochody?

deblinfoto
deblinfoto
  21 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: O golfie wady to: - Mocowanie pompy wspomagania z napinaczem paska alternatora. - Podatna na awarie pompa wody. - Łożyska w kołach. - Gibające się koło pasowe na wale korbowym.


jedyne z tych przytoczonych "wad" to gibające się koło pasowe... z tym że tylko w dieslu ;) benzynówki są bezawaryjne, jazdę na lpg znoszą równie dobrze co na pb, a że w VAGu robię od dłuższego czasu to mogę co nie co powiedzieć ;)

Wady:
- niestety blacha, newralgiczne miejsca to dół błotników (zbiera się tam błoto), tylna klapa pod szybą (rowek w którym zbiera się syf) oraz czasami podłoga (wypadają gumowe zaślepki otworów montażowych i rdzewieje dookoła)
- czasem lubi paść sobie cewka zapłonowa, koszt znikomy, w mocniejszych wersjach czasami czujnik halla odmawia posłuszeństwa. Czasami zdarzają się awarie regulatora obrotów biegu jałowego (banalna wymiana na inny lub wyczyszczenie)
- jeżeli jeździ się na krótkich dystansach trzeba przed zimą czyścić odmę - zbiera się tam wilgoć która lubi sobie zamarznąć - skutkuje to wywaleniem najsłabszego uszczelnienia i wyciekiem oleju
-

Chociaż tak naprawdę należy się bać tylko korozji i ew tej odmy, poza tym nie ma specjalnych wad które na pewno wystąpią w każdym samochodzie. Ważne żeby kupować markowe części a nie najtańszy badziew z allegro, wtedy posłuży dłuuuuugo
andrzej19043
andrzej19043
  22 marca 2014

cześć

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.