Elly
Elly
  16 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Jak w temacie, niedługo będę rozglądać sie za swoim pierwszy autem.
Autko głównie do jazdy w mieście z maluszkiem, jakieś zakupy, czasem wypad poza miasto. Musi być w miare wygodne i ekonomiczne, 5 drzwiowe [nie chcę sie męczyć z fotelikiem], kombi na pewno nie :) i jak wcześniej napisałam coś dla początkującego kierowcy.
Nie znam się na samochodach, dlatego liczę na dobrą radę.

Jedno auto, które mi się zawsze podobało to Honda Civic :)

Kwota max 10 tyś, ew. 12.

mlodystopro
mlodystopro
  16 kwietnia 2013

Widziałem osobiście kilka fabi i powiem szczerze że sie za bardzo nie postarali z wykończeniem wnetrza. Ten plastik na desce rozdzielczej przeraża po prostu.

PochwaLony69
PochwaLony69
  16 kwietnia 2013

Fabia technicznie jest ok ale jest to nudne auto tkz Dziadkowóz nic w sobie nie ma , jakoś wykonia kiepska , lepiej dopłacić i kupić Vw Polo , Golf 4 , Mercedesy faktycznie nie są to udane samochody oczywiście te nowsze , wszystko zalezy jak sie kupi od kogo (działam w tej branży więc wiem wszystko ) ale ogólnie nie polecam tego samochodu niczym nie przemawia zresztą mało kto kupuje a klase Jak ma być tanie auto w utrzymaniu to proponuje -Vw Golf 4 1.9 SDI 1.9 TDI (90km) -Seat Leon z tym samym 1.9 TDi-Toyote Yaris mała benzynka -Toyote corolle e11-Opel astra 2 oczywiście oprócz 1.2 silnika --Audi a3 1.9 TDI--Fiat Panda bardzo trwałe auto i rocznikowo młode bedzie

MajsterXkrupniok
Posty: 134 (po ~88 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 50
MajsterXkrupniok
  17 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: -Toyote corolle e11


popieram
ale lepiej dolozyc do e12
WujekBeton
WujekBeton
  17 kwietnia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: Na W124 ? .

No ba :) i to przed ostatnim liftem.

Estos
Estos: moze ci sie pomylila fabia z favoritką


Nie pomyliła, nie wiem czy to to było trzaśnięte, to nie moje, wiem, że jechało ZNACZNIE gorzej niż inne auta tej klasy, nawet starsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: działam w tej branży więc wiem wszystko

Mamy handlarzynę wśród nas :lol:, żeby wiedzieć wszystko to powinieneś mieć więcej lat stażu niż masz wieku, a i wtedy nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia.
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  17 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: działam w tej branży więc wiem wszystko

Śmiałe stwierdzenie, nawet bardzo.

gregbond
gregbond: W to co sprzedający mówi, to bym za bardzo nie wierzył, lepiej zmienić i spać spokojnie niż potem żałować że się parę złotych nie wydało. Nowy pasek też może się zerwać, tym bardziej jak jakiś czas samochód stoi, chyba że się mylę, mechanikiem nie jestem
Dlatego nie wymienia się tylko paska, ale cały rozrząd wraz z rolkami między innymi, zależy od auta. A zleżała guma, która nie jest uzywana ma to do siebie, że traci elastyczność i często kruszeje, jednak również mechanikiem nie jestem, czego w sumie żałuję ;D.
:ziober2:
WujekBeton
WujekBeton
  17 kwietnia 2013

Jak ma być z dzieckiem i wygodą to może coś takiego:
http://otomoto.pl/mitsubishi-space-star-salon-polska-bezwypadkowy-C28752530.html ewentualnie http://allegro.pl/renault-scenic-full-full-opcja-sprowa-z-niemiec-i3156104253.html . Oczywiście nie mówię tu o konkretnych egzemplarzach więc nie linczować mnie za handlarzy.

Podaj kod pocztowy jaki tam masz to poszukamy Ci coś w okolicy.

MajsterXkrupniok
Posty: 134 (po ~88 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 50
MajsterXkrupniok
  17 kwietnia 2013

to sa racZej auta dla rodziny ;)
chociaż Scenic zawzdy zacne autko :)

WujekBeton
WujekBeton
  17 kwietnia 2013

Auta dla rodziny, czyli matki z dzieckiem i zakupami :D.

MarcinekKTGK
MarcinekKTGK
  17 kwietnia 2013

Jak dla kobiety, ekonomiczne, 5 drzwiowe, to Opel Corsa C 1.2 twinport, małe wygodne, i miejskie :)

Estos
Posty: 57 (po ~465 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 2
Estos
  17 kwietnia 2013

No coz sa wyjatki od reguly ja jezdzilem 2 fabiami 1 generacji jedna z bogatszym wyposazeniem druga to byl najtanszy classic i nic nie trzeszczalo
Wracajac do tematu moze niech Elly opisze na czym jeszcze by jej zalezalo w samochodzie...
Polecam Ci kupic sobie jakis poradnik kupujacych uzywane Auto Swiat i Motor takie wydaja poczytaj i moze cos Ci sie rzuci w oczy ale nie wierz we wszystko co tam piszą po prostu sama ocen ktore auto by Ci pasowalo ;)

MajsterXkrupniok
Posty: 134 (po ~88 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 50
MajsterXkrupniok
  17 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Auta dla rodziny, czyli matki z dzieckiem i zakupami


bardziej dla rodzinki z 2-3 dzieci ;)
mlodystopro
mlodystopro
  17 kwietnia 2013

307 w benzynie 1.4 wygodne do miasta w sam raz. Tylko czy w tej cenie cos znajdziesz to nie mam pojecia.

PochwaLony69
PochwaLony69
  17 kwietnia 2013

WujekBeton
"Mamy handlarzynę wśród nas , żeby wiedzieć wszystko to powinieneś mieć więcej lat stażu niż masz wieku, a i wtedy nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia."
A co złego w tym ?? , Czasem gorsze śmieci można kupić od normalnego człowieka , ale to Polska auto od "handlarza" to wrak , ogólnie smieje się z takich ludzi co kupują , byle nie od handlarza i i tak kupią od prywatnej osoby najgorszą tkz " mine" , wiesz jak od samego urodzenia mam z tym styczność to się dużo rzeczy dowiem a i są tacy co mają dużo lat stażu a i tak gowno wiedzą . Polecam do poczytania fajnego bloga "Handlarza'' 'D http://blog-skup-aut-bielsko.blogspot.com/
A co do rorządu to są takie silniki co nie opłaca się wymieniać paska rolek itp (2.5 TDI V6) jak się urwie to wymienić silnik komp(sprawdzone) sam pasek ciężko zeby się urwał !!! ale pompa wody jak leje lub olej dostanie się do paska to już koniec jazdy .

Ps : Peugeot 307 można kupić za 7-8 tys benz lecz lepiej szukać 1.6 hdi(90km) auto nie do zabicia , zawieszenie proste tanie ...

MarcinekKTGK
MarcinekKTGK
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Ps : Peugeot 307 można kupić za 7-8 tys benz lecz lepiej szukać 1.6 hdi(90km) auto nie do zabicia , zawieszenie proste tanie ...


przy dieslu koszty utrzymania potrafią być po prostu szokujące, niech zepsuję się sama pompa wtryskowa, to jest wydatek kilkuset złotych.
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ewentualnie http://allegro.pl/renault-scenic-full-full-opcja-sprowa-z-niemiec-i3156104253.html najpierw egzamin. Mam nadzieję, że w ciągu 3 miesięcy zakończę prawko [jutro ostatnia jazda- egzamin wew.] i kupię auto :) Co do Reni, to szwagier ma,a le nie wiem dokładnie jaki model, nigdy się w to nie zagłębiałam. Wygląda podobnie, więc może i ten model... Bardzo wygodne i jest niej zadowolony. Zawsze mogę poprosić, żeby dał sie przejechać, oczywiście jak już zdam egzamin :) [quote=MarcinekKTGK]przy dieslu koszty utrzymania potrafią być po prostu szokujące,

Nie chce diesla. Wolę benzynę.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.