Elly
Elly
  16 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Jak w temacie, niedługo będę rozglądać sie za swoim pierwszy autem.
Autko głównie do jazdy w mieście z maluszkiem, jakieś zakupy, czasem wypad poza miasto. Musi być w miare wygodne i ekonomiczne, 5 drzwiowe [nie chcę sie męczyć z fotelikiem], kombi na pewno nie :) i jak wcześniej napisałam coś dla początkującego kierowcy.
Nie znam się na samochodach, dlatego liczę na dobrą radę.

Jedno auto, które mi się zawsze podobało to Honda Civic :)

Kwota max 10 tyś, ew. 12.

mlodystopro
mlodystopro
  23 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale przecież BMW nie służy do jazdy na codzień z małym dzieckiem d


Widzisz mój sąsiad jeździ na codzień e39 520i i wozi dziecko do przedszkola ; ) Na warsztat raczej rzadko przyjeżdżają Bmw ale we większości jest fotelik na tylnej kanapie. Bmw to samochód jak każdy inny i to że można nim latać bokiem nie znaczy że nie można używać go na codzień . ; D

MajsterXkrupniok
MajsterXkrupniok: hym za 15kola dobre r6 zfartem zycze


Dokładnie dwa tygodnie temu w sobotę byłem po e46 323i 2000rok dobrze wyposażona na orginalnych alu za 16tyś. Można kupić tylko trzeba trochę poszukać obejrzeć kilka egzemplarzy i ocenić który"
Konto usunięte
Konto usunięte: zmęczone, zwieśniaczone r6
''
mlodystopro
mlodystopro
  23 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: zwieśniaczone r6 w trupim stanie. Ale przecież BMW nie służy do jazdy na codzień z małym dzieckiem d
Widzisz mój sąsiad jeździ na codzień e39 520i i wozi dziecko do przedszkola ; ) Na warsztat raczej rzadko przyjeżdżają Bmw ale we większości jest fotelik na tylnej kanapie. Bmw to samochód jak każdy inny i to że można nim latać bokiem nie znaczy że nie można używać go na codzień . ; D
MajsterXkrupniok
MajsterXkrupniok: hym za 15kola dobre r6 zfartem zycze
Dokładnie dwa tygodnie temu w sobotę byłem po e46 323i 2000rok dobrze wyposażona na orginalnych alu za 16tyś. Można kupić tylko trzeba trochę poszukać obejrzeć kilka egzemplarzy i ocenić który"
Konto usunięte
Konto usunięte: zmęczone, zwieśniaczone r6
''
mlodystopro
mlodystopro
  23 kwietnia 2013

...

mlodystopro
mlodystopro
  23 kwietnia 2013

Nie skończyłem pisać nawet a dodało mi dwa razy nie wiem co sie stało ; D Chodzi mi o to ze nie warto kupować pierwszego ogladanego auta tak jak większość robi. Jeśli ktoś jedzie oglądać auto i z wrażenia na jego widok robi w gacie to juz jego problem że kupi jakiegoś sracza ; p Kupić przysłowiową " minę " jest łatwo jednak trzeba wiedzieć co sprawdzić i wgl. A nie spisywać umowę na dachu samochodu pod supermarketem. I to nie chodzi tylko o Bmw ; D

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  23 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

ja swojego fiata palio mam z poznania wlasnie w wersji 1.6 v16 i spisuje sie calkiem niezle choc bywa raz na jakis czas,ze silnik sie zacina tj gulgocze i zamiast jechac to podskakuje jak lowryder.
A tako to spisuje sie calkiem dobrze,mercedes czy reno czy mazda -to zostaje w tyle na swiatlach. natomiast przescignac opla ,vw,volvo.bmw jest juz ciezko. raz na rok obowiazkowo musze wymieniac wszystkie przewody bo sa po prostu zapchane ale to jest wlasnie ta wada farmerskiego fiata
-zapomniałem dodać:spala średnio 10-13 l /100 km ,co jest według mnie porażką osiągów w stosunku do spalania. No ale części mam tanie,i samochód tani...

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  24 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli ktoś jedzie oglądać auto i z wrażenia na jego widok robi w gacie to juz jego problem że kupi jakiegoś sracza ; p Kupić przysłowiową " minę " jest łatwo jednak trzeba wiedzieć co sprawdzić i wgl.

sporo osób robi taki błąd :)

Ja raczej nie zrobię.

A co do prawka, jazdy za mną, wewnętrzny też, teraz tylko egzaminy.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
MajsterXkrupniok
Posty: 134 (po ~88 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 50
MajsterXkrupniok
  24 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie dwa tygodnie temu w sobotę byłem po e46 323i 2000rok dobrze wyposażona na orginalnych alu za 16tyś. Można kupić tylko trzeba trochę poszukać obejrzeć kilka egzemplarzy i ocenić który"


no nie kupisz w DOBRYM stanie
w to autko bd musial jeszcze sianko pakowac
WujekBeton
WujekBeton
  24 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: e39 520i


Ale piątka to nie trójka, a po drugie to nie ja pisałem, że BMW MUSI mieć r6, bo inaczej to ścierwo.

Konto usunięte
Konto usunięte: 10-13 l /100 km


To gorzej niż źle :lol:.
mlodystopro
mlodystopro
  24 kwietnia 2013

Nie będę kłócił sie z Tobą czy można kupić czy nie. Obejrzałem jakieś 7 egzemplarzy 323i i każde z nich było w dobrym a nawet bardzo dobrym.

mlodystopro
mlodystopro
  24 kwietnia 2013

Więc twoje stwierdzenie że nie da sie kupić w dobrym stanie jakoś sie nie sprawdza do tego co widziałem, i czym jeździłem. Żyj nadal w swoich przekonaniach.

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  25 kwietnia 2013

Bez emocji, spokojnie :)

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
WujekBeton
WujekBeton
  25 kwietnia 2013

Ela poszukuje samochodu dla kobiety, a oni się ciskają o BMW, załóżcie sobie temat o wyższości BMW nad wszystkim innym i tam prowadźcie takie dywagacje.

MajsterXkrupniok
Posty: 134 (po ~88 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 50
MajsterXkrupniok
  25 kwietnia 2013

NO COMENT :X

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  25 kwietnia 2013

kobieto chodzi mi o to,ze za 10 tysi to sobie kupisz auto nieco lepiej wykonane i o lepszym silniku niz w twoim fiacie ktory ci sie rzekomo podoba. Ja na twoim miejscu brałbym pod uwagę vw passat,audi 80 lub a4 a nawet nissana. Również opel jest lepiej wykonany niż fiat więc też opel jak najbardziej. No ale gdzie za punto 10 tysi? Daj spokój

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  26 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: i o lepszym silniku niz w twoim fiacie ktory ci sie rzekomo podoba.

Proszę cofnij się do początku i poczytaj moje posty. Widzisz gdzieś coś, że napisałam, że podoba mi sie fiat?
Nie, wiec proszę, nie wymyślaj.

Jedyne auto, które wizualnie mi się od zawsze podobało jest honda civic. Jednak wcale nie muszę jej kupować ani teraz jako swoje pierwsze auto, ani kiedyś tam. Na razie skupiam się na czymś:
- co będzie wygodne dla mnie i malucha [wersje 2 drzwiowe odpadają, bo mały będzie jeździł w foteliku, nie chcę się męczyć, chcę by samochód miał w miarę trochę w środku miejsca, by się nie cisnąć z fotelikiem],
- co będzie ekonomiczne [jazda głównie w mieście, czasem w weekendy może za];
- w benzynie;
- nie za malutki bagażnik, bo czasem wozimy autem wózek (chociaż wózek, ktory mamy wejdzie nawet do polówki:) );
- kombi odpada;
- klimatyzacja musi być;
Wymagania może niewielkie, mało typowo mechanicznych, po prostu nie znam się na tym, dlatego prosiłam Was o pomoc.
I jak wyżej pisałam nie kupię auta bez sprawdzenia, mam w rodzinie mechanika, na pewno mi go sprawdzi.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.