shinu
shinu
  19 stycznia 2013 (pierwszy post)

Witam
Czytam sobie artykuł o nowym prawku, i wymianie blankietów.
doczytalem, do momentu gdzie cytuje

"Wszystkie prawa jazdy, wydawane od 19 stycznia 2013 r., będą miały termin ważności - maksymalnie 15 lat. Taki dokument otrzymają też kierowcy, którzy będą wymieniać blankiet, bo zmienili miejsce zamieszkania, zgubili prawo jazdy lub stracili je po wyroku sądu lub z powodu przekroczenia dopuszczalnego limitu punktów karnych."

czysto teoretycznie można wywnioskować z tego, ze jeśli zmienię miejsce zamieszkania, to moje prawko nagle stanie się terminowe?

zrodlo
http://regiomoto.pl/portal/prawo-jazdy/bedzie-wymiana-blankietow-prawa-jazdy-zobacz-jak-wygladaja

Mikix10
Mikix10
  28 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Poczekajmy jeszcze trochę czasu i znów zmienią prawo .. a wiecie czemu ? bo teraz gdy weszło to nowe prawo jeżeli chodzi o zdawanie prawka to dzięki niemu jest tylko 10 % zdawalności ;) gratuluję rządowi i tym " inteligentnym " ludziom którzy na siłę chcieli coś poprawić i pokazać jak oni niby wielce wszystko mogą ;) a nie długo zmienią to prawo gdyż zauważą że nie ma kto im dróg utrzymywać ;) z resztą widzieliście jak teraz kursy zdrożały ? na zdanie wydajemy w kij kasy a zauważcie ile ludzi podchodzi to tego po kilka razy . ale jeszcze to wycofają jak zauważą że coraz mniej osób zdaje .. ludzie co jeszcze zdali za dawnych czasów z biegiem czasu zaczną sie starzeć i będzie ich coraz mniej wyjeżdżać na ulicę.. a kto będzie utrzymywał im drogi ? a benzyna gaz itd ? ;) spokojnie jeszcze tysiac razy im się odmieni ;) bo dla nich to mało opłacalne ;)
raffx89
raffx89
  28 stycznia 2013

Dobrze że ja już zdałem na samochód i motocykl 2 lata wcześniej teraz mam spokój,dla rządu obojętnie co by nie zrobił zawsze wszystko jest opłacalne,a dla nas zwykłych obywateli już niestety nie,ekipa szukając oszczędności tym razem zaglądnełą do kieszeni kierowców.Sławko Nowak co rusz stawia nowe fotoradary a za kase z mandacików postawi kolejne haha,krązy pogłoska,że Polska to największy zakład fotograficzny świata,coś w tym jest

WujekBeton
WujekBeton
  29 stycznia 2013

Moim skromnym zdaniem to nie do końca wina rządu. Nie żebym ich tu bronił, oni (czytać wszyscy, bez rozróżniania na partie, cały sejm i senat) nie mają pojęcia na czym głosują, taka u nas demokracja, że wychodzi projekt, np. platformy to cała koalicja ma go przyjąć. Jeżeli dzieje się inaczej (np. ustawa o związkach partnerskich) to wielka afera, bo ktoś ma inne zdanie. A prawo i tak zmienią, nieraz.

Konto usunięte
Konto usunięte: wydajemy w kij kasy a zauważcie ile ludzi podchodzi to tego po kilka razy

A coś byś chciała, żeby Pan instruktor dał Ci pojeździć samochodem za 500złotych, a Pan egzaminator miał 100 dniówki? Wszystko musi kosztować, a to, że ktoś podchodzi kilka razy to już nie jest niczyja wina. Jak nie potrafisz/nie udało się/uwzięli się na Ciebie i nie zdajesz za pierwszym to pretensje możesz mieć nawet do Allaha.

Konto usunięte
Konto usunięte: ludzie co jeszcze zdali za dawnych czasów z biegiem czasu zaczną sie starzeć i będzie ich coraz mniej wyjeżdżać na ulicę.. a kto będzie utrzymywał im drogi ? a benzyna gaz itd

Czyli co? Ja to już jestem spisany na straty? A mój ojciec w ogóle nie powinien pewnie wyjeżdżać z podwórka, czy najzwyczajniej chodzi, Ci o wymieranie gatunków? Ludzie BĘDĄ jeździć bez znaczenia ile postawią fotoradarów, jak głupie prawa wymyślą czy jak rygorystycznie będą pilnować przestrzegania przepisów. A wiesz czemu? Bo ,,niektórzy" jeżdżą, bo muszą!

Konto usunięte
Konto usunięte: ja już zdałem

Nie ciesz się, bo niepowiedziane, że nie wprowadzą ustawy gdzie trzeba będzie weryfikować umiejętności kierowania pojazdami poprzez ponowny egzamin po 10-15 czy tam 20 latach. Nauczmy się jeździć jak Szwedzi i fotoradary nie będą potrzebne, zdechną z głodu.

Ale się rozpisałem z rana...
shinu
shinu
  29 stycznia 2013

tak w ramach ciekawosci dodam jeszcze art o zdawalnosci :)

http://www.wprost.pl/ar/385691/Nowy-egzamin-na-prawo-jazdy-oblal-nawet-szef-WORD-u/

na 75 osob zdaly..2:

Mikix10
Mikix10
  29 stycznia 2013

" Czyli co? Ja to już jestem spisany na straty? A mój ojciec w ogóle nie powinien pewnie wyjeżdżać z podwórka, czy najzwyczajniej chodzi, Ci o wymieranie gatunków? Ludzie BĘDĄ jeździć bez znaczenia ile postawią fotoradarów, jak głupie prawa wymyślą czy jak rygorystycznie będą pilnować przestrzegania przepisów. A wiesz czemu? Bo ,,niektórzy" jeżdżą, bo muszą!"
Po pierwsze W tym zdaniu w którym przytoczyłeś moje słowa nie było nic o foto radarach ;) . Po drugie ja nikogo nie spisałam na straty ja tylko wiem jak jest bo widzę co się dzieje zauważ nigdy nie była taka mała zdawalność bo teraz jest tylko ! ale to tylko 10 % zdawalności :) racja niech dowalą nowe prawa jak ty to mówisz to na pewno im się bedzie opłacać hah zabawne. A wiesz czemu ? przeciętnie ludzię najczęściej zdają prawo jazdy w wieku 18-20 lat .. najczęściej w tym przedziale.. i myślisz że takiego 18 latka stać żeby po kilka razy zdawać ? a zauważ że dzięki nowo wprowadzonym przepisom mało kto je zda i mało kto będzie powtarzał bo nie wszyscy na to pieniądze mają. Hah zabawne również jest to co napisałeś że chce by zarabiali po 100 zł.. heh to nie jest tak .. uwierz że mam sporo znajomych którzy mają takie zatrudnienie i sporo zarabiają :) gdyż to nie jedna osoba zdaje tylko mnóstwo i uwierz że wytkną ci nawet najmniejszy , najmniej widoczny błąd żebyś nie zdał bo dzięki temu zarobią więcej ;) . A bo to raz tak było ? . Nie mówie że jest tak wszędzie ale to jest coraz częstsze ;) . I tu zgodzę się z osobą o nicku Shinu .. jeżeli chodzi o ten artykuł i teraz szanowny WujkuBetonie popatrz na rzeczywistosć jaka jest .. założe się że poczekamy jeszczę trochę i znów się zmienią przepisy bo zobaczą że coraz mniej osób zdaje bo teraz to tylko jakieś 10 % ( powtarzam się ) i powiedz mi kto będzie te drogi utrzymywał no powiedz kto ? bo jestem ciekawa. Poczekamy zobaczymy ;) jeszcze kiedyś przyznasz mi rację ;)

WujekBeton
WujekBeton
  29 stycznia 2013

No dobra.

Konto usunięte
Konto usunięte: nigdy nie była taka mała zdawalność

Może i zdawalność jest niska, jak w tym artykule co shinu podesłał, ale to i tak nie zmieni faktu, że kierowów jest jak psów i będzie coraz więcej nowych. Więc o to, że nie będzie komu utrzymać dróg nie martwiłbym się.

Konto usunięte
Konto usunięte: ludzię najczęściej zdają prawo jazdy w wieku 18-20 lat
Pierwszą kategorię może i tak, podkreślam może, bo już następnych w tym wieku nie zrobisz, a te następne to też spory zastrzyk gotówki do budżetu i uwierz mi, że znacznie trudniej jest zdać egzamin czymkolwiek większym od fiata pandy.

Konto usunięte
Konto usunięte: mało kto będzie powtarzał bo nie wszyscy na to pieniądze mają

Czyli co? Jak nie zdasz za pierwszym razem to lepiej niech te pieniądze i kurs za nie kupiony przepadną niż podejść drugi raz do egzaminu? Drobne błędy zawsze wytykali i wszystkim, tylko zauważ, że przeważnie te drobne i ,,głupie" błędy są wytknięte tym, którzy nie zdali ,,bo się przyczepił...".

Konto usunięte
Konto usunięte: powiedz mi kto będzie te drogi utrzymywał

Zanim wprowadzą poprawkę do ustawy o poprawce w ustawie ludzie posiadający prawko nie wymrą. A do tego sądzę, moim skromnym zdaniem oczywiście, że taki młody kierowca trochę mniej ma wkładu w utrzymanie dróg niż taki z 15letnim stażem. Przeważnie.
shinu
shinu
  29 stycznia 2013

najlepsze jest to, ze zdanie egzaminu ma się nijak do rzeczywistej jazdy. O ile na początku człowiek starał się jeździć jak najbardziej przepisowo, tak pozniej przekonuje sie, ze nie ma to wiekszego sensu bo nigdy nigdzie nie dojedzie. Teraz tylko uwazam na pieszych, puszczam prawa strone, i stoje na swiatlach, reszta pompka.

WujekBeton
WujekBeton
  30 stycznia 2013

To się nazywa dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków :lol:.

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  31 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Uotr: Jestem w trakcie szkolenia się na kategorie C + E podliczając. Kurs na C w maju kosztował mnie ok. 2000zł, przewóz rzeczy 2500zł, i C+E - 1500 zł. Potrzebowałem kat. C na pojazdy uprzywilejowane - koszt prawka 80 zł. Teraz będę wyrabiał C+E koszt 80 zł, Karta kierowcy, 170 zł. Nie licząc wielokrotnych badań lekarskich i psychologicznych. Całkowity koszt ok. 8000 zł Na wszystkim ten złodziejski kraj chce zarobić. Więc dlaczego będzie przymusowa wymiana prawka ? Żeby zarobić kilka milionów bądź miliardów złotych. Niestety nigdy tak nie myślałem, ale zaczynam mieć nieciekawe zdanie na temat naszego rządu Zawodowe prawo jazdy trzeba będzie odnawiać co 5 lat , a lekarza robisz raz i psychologa robisz raz , wiec nie wiem po co robiłes to po pare razy :/

dokładnie te padania robiłem 2tygodznie temu i tylko raz ....
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  31 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: , a lekarza robisz raz i psychologa robisz raz , wiec nie wiem po co robiłes to po pare razy :/

Psycholog na przewóz rzeczy czyli kwalifikację zawodową i psycholog na prawo jazdy. Niestety ja musiałem robić kilka razy, i na pojazdy uprzywilejowane czyli x 3 :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Tomorrowland2013
Tomorrowland2013
  1 lutego 2013
Uotr
Uotr: Psycholog na przewóz rzeczy czyli kwalifikację zawodową i psycholog na prawo jazdy. Niestety ja musiałem robić kilka razy, i na pojazdy uprzywilejowane czyli x 3 :)

Chyba , że tak , ja jeszcze się załapałem na system bez tej całej złodziejskiej biurokracji i wyzysku pieniądza.
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  4 lutego 2013

zdawalnosc na poziomie 10-20 procent ,wedlug mnie jjest dobrze,ci z wordu zarobia troche wiecej a przy okazji dziura budzetowa sie troche zalata

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.