shinu
shinu
  19 stycznia 2013 (pierwszy post)

Witam
Czytam sobie artykuł o nowym prawku, i wymianie blankietów.
doczytalem, do momentu gdzie cytuje

"Wszystkie prawa jazdy, wydawane od 19 stycznia 2013 r., będą miały termin ważności - maksymalnie 15 lat. Taki dokument otrzymają też kierowcy, którzy będą wymieniać blankiet, bo zmienili miejsce zamieszkania, zgubili prawo jazdy lub stracili je po wyroku sądu lub z powodu przekroczenia dopuszczalnego limitu punktów karnych."

czysto teoretycznie można wywnioskować z tego, ze jeśli zmienię miejsce zamieszkania, to moje prawko nagle stanie się terminowe?

zrodlo
http://regiomoto.pl/portal/prawo-jazdy/bedzie-wymiana-blankietow-prawa-jazdy-zobacz-jak-wygladaja

WujekBeton
WujekBeton
  19 stycznia 2013

Czysto teoretycznie, ale chyba raczej na to wygląda. A nie mieli znieść obowiązku meldunkowego?

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  19 stycznia 2013

Jestem w trakcie szkolenia się na kategorie C + E podliczając.
Kurs na C w maju kosztował mnie ok. 2000zł, przewóz rzeczy 2500zł, i C+E - 1500 zł.
Potrzebowałem kat. C na pojazdy uprzywilejowane - koszt prawka 80 zł.
Teraz będę wyrabiał C+E koszt 80 zł, Karta kierowcy, 170 zł.
Nie licząc wielokrotnych badań lekarskich i psychologicznych. Całkowity koszt ok. 8000 zł
Na wszystkim ten złodziejski kraj chce zarobić.
Więc dlaczego będzie przymusowa wymiana prawka ? Żeby zarobić kilka milionów bądź miliardów złotych.
Niestety nigdy tak nie myślałem, ale zaczynam mieć nieciekawe zdanie na temat naszego rządu :zonk:

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  19 stycznia 2013

a ja mam to gdzies te wyimaginowane przez politykow nakazy i zakazy ja stad emigruje i sadze,ze to dobry pomyl

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  19 stycznia 2013

z reszta polskie prawo z roku na rok coraz surowsze,co raz nowe podatki,nowe akcyzy,podwyzki,,ten kraj upadnie definitywnie,jak rosja nie zaatakuje to niemcy

Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  20 stycznia 2013

na nie odroczyli tego ? i ma wejść dopiero za kilka następnych lat ? :woot:

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

shinu
shinu
  20 stycznia 2013

jedynie są problemy z zapisami na egzamin, ośrodki są nie przygotowane a egzaminatorzy nie przeszkoleni. Nie mniej jednak nowe przepisy weszły w życie z dniem wczorajszym

Tomorrowland2013
Tomorrowland2013
  23 stycznia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Uotr
Uotr: Jestem w trakcie szkolenia się na kategorie C + E podliczając. Kurs na C w maju kosztował mnie ok. 2000zł, przewóz rzeczy 2500zł, i C+E - 1500 zł. Potrzebowałem kat. C na pojazdy uprzywilejowane - koszt prawka 80 zł. Teraz będę wyrabiał C+E koszt 80 zł, Karta kierowcy, 170 zł. Nie licząc wielokrotnych badań lekarskich i psychologicznych. Całkowity koszt ok. 8000 zł Na wszystkim ten złodziejski kraj chce zarobić. Więc dlaczego będzie przymusowa wymiana prawka ? Żeby zarobić kilka milionów bądź miliardów złotych. Niestety nigdy tak nie myślałem, ale zaczynam mieć nieciekawe zdanie na temat naszego rządu
Zawodowe prawo jazdy trzeba będzie odnawiać co 5 lat , a lekarza robisz raz i psychologa robisz raz , wiec nie wiem po co robiłes to po pare razy :/
meszczyznawomenCx
meszczyznawomenCx
  23 stycznia 2013

ja się ciesze, że mam to za sobą.. takie wydziwianie... już jakiś rok temu były problemy jak wchodziła Toyota Yaris .. i niby jakieś nowe pytania? nie do końca jestem w temacie.. mam prawo jazdy od ponad 2lat i też mam tylko na 15lat wydane.. podobno to już wtedy było... jakoś mnie to nie wzrusza.. złodzieje i tyle.

shinu
shinu
  24 stycznia 2013

nosisz okulary to dostalas terminowe brawko,

btw jakby ktos chcial zobaczyc nowe testy (13 pytan) http://testy-na-prawo-jazdy.com.pl/test-na-prawo-jazdy-online.php gdzies na stronie jest tez cala paczka. Nie chwalac sie, ja uwalilem ta teorie:D

WujekBeton
WujekBeton
  24 stycznia 2013

Zrobiłem teścik, 9 poprawnych na 13 :/, ale mam małe zastrzeżenia. Nie będę tu przytaczał poszczególnych pytań, ale jak pieszy wejdzie jedną nogą na przejście to już chyba na tym przejściu jest i ma pierwszeństwo, jest obowiązek trąbienia we mgle podczas wyprzedzania, w przypadku pytania o wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych z sygnalizacją mam się domyślać, że ta sygnalizacja tam jest?

Takie sobie te testy. Moim zdaniem, ani trudne, ani łatwe.

shinu
shinu
  24 stycznia 2013

ja osobiscie mialem 8 na 13 wiec podobnie,
wsrod zlych odpowiedzi byla tez ta o pieszym z jedna noga na jezdni. niby test jednokrotnego wyboru, ale nackane duzo smaczkow ktore trzeba szybko wylapac.

WujekBeton
WujekBeton
  25 stycznia 2013

A słyszeliście jak jest ze zdawalnością i samą chęcią przystąpienia do ,,nowych" testów, podobno straszna masakra :lol:. Moim skromnym zdaniem to sprawa jak zwykle sztucznie i niepotrzebnie rozdmuchana przez media, jeżeli zdający ma pojęcie o przepisach i jest z nimi na bieżąco to powinien zdać.

W wojsku, na kategorie c, był chłopak co robił bodajże 16 błędów w części teoretycznej i tak się yebany obkuł tych testów na pamięć, że zdał bezbłędnie za pierwszym razem :mrgreen:. Takie kucie na pałe nie bardzo ma sens.

shinu
shinu
  25 stycznia 2013

z tego co czytalem to zdawalonosc wyniosla 11% z czesci teoretycznej:P

Mikix10
Mikix10
  28 stycznia 2013

Poczekajmy jeszcze trochę czasu i znów zmienią prawo .. a wiecie czemu ? bo teraz gdy weszło to nowe prawo jeżeli chodzi o zdawanie prawka to dzięki niemu jest tylko 10 % zdawalności ;) gratuluję rządowi i tym " inteligentnym " ludziom którzy na siłę chcieli coś poprawić i pokazać jak oni niby wielce wszystko mogą ;) a nie długo zmienią to prawo gdyż zauważą że nie ma kto im dróg utrzymywać ;) z resztą widzieliście jak teraz kursy zdrożały ? na zdanie wydajemy w kij kasy a zauważcie ile ludzi podchodzi to tego po kilka razy . ale jeszcze to wycofają jak zauważą że coraz mniej osób zdaje .. ludzie co jeszcze zdali za dawnych czasów z biegiem czasu zaczną sie starzeć i będzie ich coraz mniej wyjeżdżać na ulicę.. a kto będzie utrzymywał im drogi ? a benzyna gaz itd ? ;) spokojnie jeszcze tysiac razy im się odmieni ;) bo dla nich to amło opłacalne ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.