PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  18 października 2012 (pierwszy post)

co myslicie o wzroscie cen za paliwo szczegolnie gaz .. Nie dlugo cena gazu zrowna sie z cena paliwa . Na prawie kazdej stacji cena jest inna a przy ,,polskich,, zarobkach jest trudno :D niech wynajda cos na powietrze lub wode . Pamietam te czasy jak ojciec taknkowal poldka i jezdzil prawie za darmo aahh :D

whitestok
whitestok
  18 października 2012
PaaatryczekRPK
PaaatryczekRPK: niech wynajda cos na powietrze lub wode . Pamietam te czasy jak ojciec taknkowal poldka i jezdzil prawie za darmo aahh :D

te czasy niestety nigdy nie wrócą... a silniki na wodę już wynaleziono ale któraś rafineria wykupiła patent i go zablokowała bo wtedy by stracili od cholery kasy jak by silniki wodorowe były dostępne...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  19 października 2012
PaaatryczekRPK
PaaatryczekRPK: co myslicie o wzroscie cen za paliwo szczegolnie gaz .. Nie dlugo cena gazu zrowna sie z cena paliwa . Na prawie kazdej stacji cena jest inna a przy ,,polskich,, zarobkach jest trudno :D niech wynajda cos na powietrze lub wode . Pamietam te czasy jak ojciec taknkowal poldka i jezdzil prawie za darmo aahh :D

Wszystko idzie w górę, o czym tu dyskutować. Będzie jeszcze drożej :ninja:
Dlatego trzeba jeździć Skodą w dieslu co pali 5,5/100.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  19 października 2012

wlasnie ludzie zauwazylem zaczynja kupowac silniki tak 1.8 1.9 2.0 i to roznie b. lub d. Z powodu wzrostu cen paliwa...

WujekBeton
WujekBeton
  19 października 2012

Jak cena pb98 przekroczyła 5 złotych, byłem lekko zezłoszczony, a kumpel wieszczył już wtedy, że niedługo będzie po 6. Nie wierzyłem, mówiłem głupi jesteś, naród się na to nie zgodzi, nikt na to sobie nie pozwoli!! I co? I mamy po 6 złociszy paliwo. Tanio to już było.
A co do silników, to akurat w moim otoczeniu, gronie, silnik powyżej dwóch litrów uważany jest za duży, przedział od 1,5 do 2.0 litrów to taki w sam raz dla ludzi.

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  19 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A co do silników, to akurat w moim otoczeniu, gronie, silnik powyżej dwóch litrów uważany jest za duży, przedział od 1,5 do 2.0 litrów to taki w sam raz dla ludzi.

U mnie na wschodzie do 0,8l do 1,5 jest uważany, samochoty typu tico, matiz, seicento, niestety, ale nadejdą takie czasy, że będziemy musieli przeprosić te autka :)

Coraz gorzej jest z dieslem, te auta tanieją, bo cena ON przekracza gdzieniegdzie 95, płacimy niestety podatki od podatków.
Nie wiem czy słyszeliście, za Warszawą zorganizowano w pewnym sensie protest przez pewien CPN i pokazano ile paliwo kosztuje bez podatków i różnych opłat, ON kosztował niecałe 3zł tak jak było 2 lata temu, drożeje wszystko: fajki, paliwo, ubezpieczenia, niedługo zapewne podrożeją przeglądy techniczne, rzekomo jakieś opłaty/podatki na samochody starsze niż 15 lat, opłaty za samochody przekraczające emisję spalin, robi się jednym słowem LIPA.
I nic nie dają protesty kierowców, gdzie auta tankowane są za 5 zł, to nic nie da niestety, musimy się z tym pogodzić :C
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
whitestok
whitestok
  19 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Coraz gorzej jest z dieslem, te auta tanieją, bo cena ON przekracza gdzieniegdzie 95, płacimy niestety podatki od podatków. Nie wiem czy słyszeliście, za Warszawą zorganizowano w pewnym sensie protest przez pewien CPN i pokazano ile paliwo kosztuje bez podatków i różnych opłat, ON kosztował niecałe 3zł tak jak było 2 lata temu, drożeje wszystko: fajki, paliwo, ubezpieczenia, niedługo zapewne podrożeją przeglądy techniczne, rzekomo jakieś opłaty/podatki na samochody starsze niż 15 lat, opłaty za samochody przekraczające emisję spalin, robi się jednym słowem LIPA. I nic nie dają protesty kierowców, gdzie auta tankowane są za 5 zł, to nic nie da niestety, musimy się z tym pogodzić :C

dokladnie, a wszystko tłumaczą normami unijnymi, które tak na prawdę niewiele mają z tym wspólnego :)
WujekBeton
WujekBeton
  20 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: seicento

Sam niedawno kupiłem taką imitację samochodu na dojazdy do roboty :zonk:, takie życie. A najgorzej wkur...irytuje mnie tłumaczenie, że niby jakiś kryzys itp. a przybywa bogatych, wzrost sprzedaży aut luksusowych i takie tam, a biedny biednieje jeszcze bardziej! Ten cały niby kryzys jest chyba tylko po to, że ktoś na nim niezłą kasę łupie!
PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  20 października 2012

wlasnie masz racje z tym kryzysem . W
Katarze, pomimo ostatnich 25-
proc. podwyżek, za litr benzyny
płaci się średnio 62 grosze, w
Kuwejcie 57 groszy a w Arabii
Saudyjskiej 32 grosze.
Światowym rekordzistą jest
Wenezuela, w której litr
benzyny kosztuje 7 groszy. No to kto jedzie ze mna ? :D

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  20 października 2012
PaaatryczekRPK
PaaatryczekRPK: wlasnie masz racje z tym kryzysem . W Katarze, pomimo ostatnich 25- proc. podwyżek, za litr benzyny płaci się średnio 62 grosze, w Kuwejcie 57 groszy a w Arabii Saudyjskiej 32 grosze. Światowym rekordzistą jest Wenezuela, w której litr benzyny kosztuje 7 groszy. No to kto jedzie ze mna ? :D

Tak, tylko tam żyje się inaczej, samochodów na rodzinę jest może 0.5 a u nas 5 sztuk. Arabia Saudyjska to najbogatszy kraj, bo nie ma podatków z tego co wiem, a wzrost jest masakryczny tych wszystkich średnich itp itd :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Szufladaa
Szufladaa
  20 października 2012

Troche czasu żyje i pracuje we Francji , odnośnie cen paliwa , to wcale nie mamy drogiego tutaj kosztuje mniej wiecej tyle co w Polsce , chodzi o to ile zarabiamy ...i ile możemy tego paliwa kupić za normalną godzine pracy - jeśli ceny są w Polsce Europejskie , to chociaż niech i place będą...

PaulinaCBR
Posty: 45 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 11
PaulinaCBR
  20 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Troche czasu żyje i pracuje we Francji , odnośnie cen paliwa , to wcale nie mamy drogiego tutaj kosztuje mniej wiecej tyle co w Polsce , chodzi o to ile zarabiamy ...i ile możemy tego paliwa kupić za normalną godzine pracy - jeśli ceny są w Polsce Europejskie , to chociaż niech i place będą...


mozesz troche podeslac, nie obrazimy sie
WujekBeton
WujekBeton
  20 października 2012

W krajach wydobywających ropę, zwłaszcza w tych arabskich, ropa jest tańsza od wody!

Konto usunięte
Konto usunięte: wcale nie mamy drogiego

Przecież drogo to nie porównanie ceny do ceny, a właśnie możliwości nabywczych za wypłatę. Co z tego, że Włosi mają najdroższe paliwo w Europie jak i tak mogą kupić więcej za godzinę pracy niż, np. my?!
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  20 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to chociaż niech i place będą...

heheheheh marzenia ściętej głowy :-)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  20 października 2012

wedlug mnie jak robic strajk o usuniecie podatkow to na cala Polske ... Tylko kto to zorganizuje jak zaraz go wsadza za kratki . Jak narazie to mozna pomarzyc o cenie 3 zl za paliwo . 7 zl za fajki . Po 7 zl to ja ruskie kupuje ehh .

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.