MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  25 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam.

Nadszedł czas by kupić sobie pierwsze auto.
Wiadomo, nie chcę niczego drogiego, by szkoda nie było jak w coś walnę :ninja:.
Podoba mi sie bardzo Mazda MX3, naczytałam się sporo o tym typie i mam mieszane uczucia, część znajomych by nie kupiło bo to wynalazek bla bla, część by i kupiło, no ale zawsze się znajdzie jakieś ale.

Może ktoś z Was miał kontakt z tą Mazdą ? Jeżeli tak to jakie wrażenia, zakup to dobry pomysł, czy średnio ? Stać by mnie było na rocznik od 1993-1995, przebieg zazwyczaj to ponad 200 tysięcy, więc dużo, to mnie martwi.

Podkreślić chcę, że ceny części mam obcykane, są dość tanie. Naprawiać usterki też ma kto.

Kurdę sama nie wiem.

Pomóżcie plis :mrgreen:.

Pozdrawiam.

:ziober2:
Vinroc
Vinroc
  25 grudnia 2011

auto miłe łatwe mechanika nie powala
jako ze kryzys i niemasz pewnie nasrane jak ja :d w główce to polecam tylko 1.6 16v
bo v6tki mają straszny aptetyt choc w miare jezdzą (ja bym brał tylko v6 :D)

wynalazek jak wynalazek powiem Ci ze bardziej te 323 mazdy sie psują
z tą mx3 miałem stycznosc ale to jakies głupoty tam były
w sumie jako mechanik tez nie słyszałem jakis super awaryjnosci dla tego autka

jedyne co to własnie owe spalanie w v6silniku i tyle
jak sie podoba i masz kase
znajdz tylko zadbany w miare (na przebieg nie patrz patrz na stan auta)
to brac :)

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  25 grudnia 2011

Hm hm, wiem, że silnik jaki chcę to własnie o pojemności 1,6, większego raczej nie, bo mnie zabije :ninja:.

Rozmawiałam z mechanikami i mówili, że własnie nie mam brać 16sto zaworowego, bo jest bardziej awaryjne.

323 mnie nie interesuje, jestem babą więc patrzę na wygląd i ten typ mi się nie podoba :ziober2:.

Dalej... co do spalania, to jakoś to też nie jest super ważne, do pracy de facto mam 25 km, przez cały zakorkowany Poznań i autem raczej codziennie nie będę jeździć, bo czasowo się nie będzie opłacać, szybciej mkp dojadę.

Znalazłam fajną już, ale widać że maska jest po ciężkich przejściach, lakier to pikuś, ale wgnioty dość spore, i klepać bym tego nie chciała, jak już to wymienić, a nie mam pojęcia ile taka maska kosztuje.

Dalej znalazłam również kolejną, ale z uszkodzoną uszczelką pod głowica.. nie wiem jak wygląda czasowo wymiana... a nie mogę się do żadnego chłopaka dodzwonić, co do ceny części to uszczelki są dość tanie, nie wiem jak do mazdy, ale ostatnio do corolli kupowałam za kilkadziesiąt złotych :mrgreen:.

:ziober2:
Vinroc
Vinroc
  25 grudnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena:

maska niewiem na allego obadaj ze 200 bedzie kosztowac plus malowanie aa za element tez z 200stóki :)

głowica to inna bajka bo moze byc przegzany
głowice do planowania tez by sie przydało wysłac
czasowo ze 4 do 6godzin :)
o ile wszystko jest i sie zapierd... :D
aa tak to dzien na to zejdzie
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  26 grudnia 2011

JA się wypowiem bo jeżdżę mx-em ale v-ką ;) co do spalania na trasie bierze 6-7.5 l/100 w mieście zaś 10 - 13 zależy od stylu jazdy, ja swojej mazdy nie cisnę powyżej 3 - 3,5 tys obr. Odkąd ją mam już 3 lata wymagała jedynie wymiany podstawowych części typu klocki świece filtry żarówki rozrząd. Jak dla mnie auto jest bardzo mało awaryjne, jeśli masz zamiar tłuc kilometry wybierz silnik 1.6 DOHC B6-D 107 konny, silniki SOHC omijaj ;) jak masz jakieś pytania chętnie odpowiem.

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  26 grudnia 2011

dodam jeszcze że przy 200 tys km Japończyki jak stare Mercedesy....dopiero zaczynają się docierać ;)

Vinroc
Vinroc
  26 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

daje rade ta v'ka ?
KoTyy
Posty: 234 (po ~176 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 5
KoTyy
  26 grudnia 2011

Specjalnie dla Ciebie :ssh:

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-1-8i-140km-1996r-skory-alu-C21759685.html

Kobiece Autko z charakterem :skok:

Cena tez niczego sobie ;p

All i see is jealoussyy... Hey fuck IT.

KoTyy
Posty: 234 (po ~176 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 5
KoTyy
  26 grudnia 2011

Nie mów że brzydkie bo sam bym takim pojeździł gdybym się do niego zmiescił :D

All i see is jealoussyy... Hey fuck IT.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  26 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: maska niewiem na allego obadaj ze 200 bedzie kosztowac plus malowanie aa za element tez z 200stóki :)


Znalazłam już ładną maskę za 300 zl, wygląda na to że nie wymaga lakierowania ;), sporo tych części na allegro, więc w razie wu nie będzie problemu.

Konto usunięte
Konto usunięte: głowica to inna bajka bo moze byc przegzany głowice do planowania tez by sie przydało wysłac czasowo ze 4 do 6godzin :) o ile wszystko jest i sie zapierd... :D aa tak to dzien na to zejdzie

Przemyślałam, nie bardzo jednak chcę kupować auto, gdzie już na wstępie będzie musiało być ryte w silniku. Jestem jednak dość niecierpliwa, jak kupię to chcę już jeździć :mrgreen:.

Konto usunięte
Konto usunięte: JA się wypowiem bo jeżdżę mx-em ale v-ką ;) co do spalania na trasie bierze 6-7.5 l/100 w mieście zaś 10 - 13 zależy od stylu jazdy, ja swojej mazdy nie cisnę powyżej 3 - 3,5 tys obr. Odkąd ją mam już 3 lata wymagała jedynie wymiany podstawowych części typu klocki świece filtry żarówki rozrząd. Jak dla mnie auto jest bardzo mało awaryjne, jeśli masz zamiar tłuc kilometry wybierz silnik 1.6 DOHC B6-D 107 konny, silniki SOHC omijaj ;) jak masz jakieś pytania chętnie odpowiem.

Dobra, to 13 litrów mnie trochę przeraziło :ziober2:, ale uznajmy, że liczę się z tym ;D. Rozrząd może być największym bólem, jednak okej raz na te 80 tysięcy to nie będzie dotkliwy koszt.
A z tyłu są klocki i tarcze czy szczęki i bębny ? :ninja:.
W sumie o co mi najbardziej chodzi, o to, że mx3 to auto stare, słyszałam już kilka opinii że mam się nie pakować w auto które jest już pełnoletnie.
Za tą kasę pewnie bym dostała młodszą corsę, czy też forda ka, no ale mi się nie podobają i już.

KoTyy
KoTyy: Specjalnie dla Ciebie http://otomoto.pl/mazda-mx-5-1-8i-140km-1996r-skory-alu-C21759685.html

Oł, nawet nie jest najgorsze, ale tego typu światła zniosę tylko w probe.
MX 3 musi być i już !;D.
:ziober2:
MuyBueno
MuyBueno
  26 grudnia 2011

Mx3 dobra mazda,mx5 też spoko.
Brać i cieszyć się : )

I tak pojeździsz rok i zmienisz -zobaczysz :ziober2:

Vinroc
Vinroc
  26 grudnia 2011
KoTyy
KoTyy:

miałem mustanga cabrio 3 dni
i 2 razy mi szmate rozwalili
wiec cabrio tylko jesli auto typowo weekendowe
pozatym mało sztywna fura czuc to nawet (choc mx5 akurat fajnie sie trzymie)

MaqdaIena
MaqdaIena:

no widzisz bierz mazde ino w dobrym stanie i smigaj :D

swoją drogą zeby nie robic nowego tematu
mx6 ?
ktos sie z tym spotkał co to i jak ?
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  26 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mx3 dobra mazda,mx5 też spoko. Brać i cieszyć się : ) I tak pojeździsz rok i zmienisz -zobaczysz

Rozumiem, że miałaś skoro zachwalasz, hm ?:)

Konto usunięte
Konto usunięte: no widzisz bierz mazde ino w dobrym stanie i smigaj :D

Już znalazłam na allegro taki który mnie interesuje, tylko za cholerę nie wiem dlaczego za tak małe pieniądze, mam nadzieję pojechać jakoś na dniach się przekonać gdzie tkwi haczyk ;D.
:ziober2:
KoTyy
Posty: 234 (po ~176 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 5
KoTyy
  26 grudnia 2011

Często niska cena mówi jedno = WRAK

All i see is jealoussyy... Hey fuck IT.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  26 grudnia 2011

Przekonam się jak wjadę autem na linię diagnostyczną, o ile facet się na to zgodzi.
A jak się nie zgodzi, to już będzie wiadomo że coś jest nie halo.
W opisie jest napisane, że łączniki są do zrobienia, ale to nie jest wielki koszt w sumie.
Tyle problemów z zakupem auta:ninja:.

:ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.