MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  25 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam.

Nadszedł czas by kupić sobie pierwsze auto.
Wiadomo, nie chcę niczego drogiego, by szkoda nie było jak w coś walnę :ninja:.
Podoba mi sie bardzo Mazda MX3, naczytałam się sporo o tym typie i mam mieszane uczucia, część znajomych by nie kupiło bo to wynalazek bla bla, część by i kupiło, no ale zawsze się znajdzie jakieś ale.

Może ktoś z Was miał kontakt z tą Mazdą ? Jeżeli tak to jakie wrażenia, zakup to dobry pomysł, czy średnio ? Stać by mnie było na rocznik od 1993-1995, przebieg zazwyczaj to ponad 200 tysięcy, więc dużo, to mnie martwi.

Podkreślić chcę, że ceny części mam obcykane, są dość tanie. Naprawiać usterki też ma kto.

Kurdę sama nie wiem.

Pomóżcie plis :mrgreen:.

Pozdrawiam.

:ziober2:
lamiluzje89
lamiluzje89
  26 grudnia 2011

na stacje diagnostyczna jezdzic?:) za duzo kasy masz?:) Nie masz jakiegos znajomego mechanika? i tak na pierwszy ogien musisz wymienic wszystkie płyny i filtry. a jak cos bedzie do roboty to zbijac z ceny:) a i bym zapomniał najlepiej bez podtlenku lpg bierz. a poczekaj ile bedziesz mieć problemów jak bedziesz miala auto:kv3:

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  26 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na stacje diagnostyczna jezdzic?:) za duzo kasy masz?:) Nie masz jakiegos znajomego mechanika?

Pracuję w warsztacie, który jest połączony z skp, tak więc to wszystko mam za darmo. Znajomych mechaników również pełna gama, którzy chętnie mi doradzą, jednak wolę opinii zasięgnąć wszędzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: i tak na pierwszy ogien musisz wymienic wszystkie płyny i filtry.

Wiem, wiem, to akurat nie jest żadnym problemem.

Konto usunięte
Konto usunięte: a poczekaj ile bedziesz mieć problemów jak bedziesz miala auto

Największym problemem może się okazać kasa na paliwo, chociaż też nie do końca, bo część wrzucę w koszty, jak zacznę po części jeździć:ninja:.
:ziober2:
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 grudnia 2011

Vinroc - Vka daje radę, 100 wykręca w ok 8 sekund

Maqdalena - Ja z przodu jak i z tyłu mam tarcze, jeśli chodzi o rozrząd ja płaciłem za komplet 420 zł + 100 zł robocizna u znajomego mechanika :)

Mazda problemów nie sprawia oraz nie robi niespodzianek, rudy jej nie wpiernicza, bierze śladowe ilości oleju jak to V-ka ale litrami go dolewać nie muszę. Podstawa to regularnie wymieniać olej, płyny i filtry.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Maqdalena - Ja z przodu jak i z tyłu mam tarcze, jeśli chodzi o rozrząd ja płaciłem za komplet 420 zł + 100 zł robocizna u znajomego mechanika :) Mazda problemów nie sprawia oraz nie robi niespodzianek, rudy jej nie wpiernicza, bierze śladowe ilości oleju jak to V-ka ale litrami go dolewać nie muszę. Podstawa to regularnie wymieniać olej, płyny i filtry.

Okej, okej.

Cóz, pierwsze oględziny już za mną. Jestem bardzo rozczarowana, facet w ogłoszenie wrzucił zdjęcia całkiem innej Mazdy, takiej która wygląda nawet dobrze. Na miejscu się okazało, że lewy bok jest pognieciony jak kartka papieru, a rdza niemal całkiem zjadła nadkola... a miała być tylko uszkodzona uszczelka pod głowicą, gdzie sama naprawa by mnie wyniosła kilkadziesiąt złotych, hyh.
:ziober2:
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 grudnia 2011

To rzeczywiście gościu trochę przegiął, a może 323f w budzie BA ? 5 drzwiowa też ładna ?:) , ja pozwolę pochwalić się moim szerszeniem :)





http://imageshack.us/f/835/zdjcie0260t.jpg/



Na chwilę obecną stoi na felgach stalowych i nie posiada już tej wieśniackiej fajki od wydechu, wydech zmieniony w całości od kolektora. :)

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 grudnia 2011

Coś linki nie weszły......







MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To rzeczywiście gościu trochę przegiął, a może 323f w budzie BA ? 5 drzwiowa też ładna ?:)

:nie: !

Naprawdę interesuje mnie tylko mx3 ;D.

Konto usunięte
Konto usunięte: Coś linki nie weszły......

O kurdę, śliczna !
Naprawdę pięknie się prezentuje ;D

Od kiedy ją masz ? Za ile kupiłeś ?:).

Konto usunięte
Konto usunięte: To rzeczywiście gościu trochę przegiął

W opisie de facto było, że lekki wgniot i lekka rdza, ale to co zobaczyłam wyglądało jak po staranowaniu przez bawoła. Dodatkowo po otwarciu bagażnika widać było, że tył jest przestawiony, tzn. ja pewnie i bym nie zauważyłam, ale znajomy mechanik zauważył.
:ziober2:
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 grudnia 2011

7 Grudnia minęły 3 latka :) kupiłem ją w sumie za smieszne pieniądze od gościa, który jeździł nią sobie w weekendy, (4tys. zł) to jedno a 2 ja nie jeździłem nią zimą dopiero w tym roku jest to jej pierwsza zima :)

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  27 grudnia 2011

Oł, a dlaczego nie jeździłeś nią zimą ? Nie miałeś opon ?:ziober2:.
Rocznik jaki ?

:ziober2:
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 grudnia 2011

Miałem po prostu inny samochód do dobijania przez zimę, no i do pracy nie mam daleko więc czasem rowerem jeździłem :) nie można wszędzie 4 liter autem wozić ;D, rocznik 93 :)

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  27 grudnia 2011

:D.

Dzisiaj też jadę obejrzeć z rocznika 1993, możesz trzymać kciuki by nie okazała się tak fatalna jak ta pierwsza ;). Jak kupię to się pochwalę, a jak nie to wrócę by pomarudzić znów :).

:ziober2:
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 grudnia 2011

Hehe ok 3mam kciuki i czekam na relację z oględzin :) tymczasem uciekam, powodzenia ;)

WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  27 grudnia 2011

ja bym odpuścił pseudo sportowe auto które ma plus minus 15 lat i ma kosztować pewnie z 5 tys....jak ktos ma ładne mx3 to sie go na allegro nie pozbywa tylko raczej lepiej szukać na forum mazdy, z tym ze ładne i zadbane mx3 to wydatek jakis 7-10 tys na pewno

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 grudnia 2011

Po części się z Tobą zgodzę, dlatego moja pod młotek nie idzie żeby nie trafiła przypadkiem w ręce jakiegoś bezmózga, a po 2 zapomniałem dodać ze ja odpuścił bym oglądanie samochodu po ciemku ;p

WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  27 grudnia 2011

jeśli auto jest robione bez druciarstwa to nikt normalny nie bedzie go sprzedawać za cene samych czesci jakie w przeciągu roku czy dwóch musiał w nie włożyć, imo za hajs jakim dysponuje kolezanka to raczej widzi mi sie sejko lub felicja z koncówki produkcji

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.