wasabiii91
wasabiii91
  29 kwietnia 2011 (pierwszy post)

siema
zamiezam w najbliszym czase kupic sobie e34 z dislem i ciekawi mnie czy da sie podkrecic ten silnik zeby moc przekroczyla 200km/
myslalem nad wydajniejsza turbina i czipem i mysle ze moc moze nawet siegnac 250km jesli w ogóle tak mozna
zapytacie po co taka moc?obecnie jezdze e36 323i 170km a ta piateczka oryginalnie ma tylko 143km :)

luk0712
luk0712
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


z gówna bata nieukrecisz

tyle w temacie

silniki tds mają to do siebie ze grzeją sie i ogólnie są zajechane
kupisz strupa w lepszym stanie wydasz kase a i tak korba bokiem wyjdzie
pompy są w nich przewaznie zajechane
remont pompy to juz połowa Twojego budżetu tuningowego
niemówie o nowych wtryskach
remoncie silnika
nowym sprzęgle (bo samo od siebie trza pomysleć ze sprzegło seryjne bedzie troche za słabe o ile bedzie tam jakiekolwiek sprzegło)

chyba ze chcesz zrobić druciarstwo

to generalnie turbinka wieksza
dać wiekszą dawke paliwa
stozek
duzy IC

i moze ze 3 razy sie tym karniesz ze swiateł

moc ze 240 km bedziesz miał
whitestok
whitestok
  29 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

tak jak wyżej kolega Ci napisał...poza tym jak jeździsz benzyniakiem teraz, to nie myśl, że diesel tak samo będzie Ci latał :D jak będziesz go tak samo linczował jak benzyniaka to będziesz diesla kilka razy częściej naprawiał :D poza tym i tak nawet te ich benzynowe silniki nie są zbyt wytrwałe na katowanie :)
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  30 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy da sie podkrecic ten silnik zeby moc przekroczyla 200km

jak już tak zrobisz to nie zapomnij połączyć z układem chłodzenia beczki z wodą 200L może się wychłodzi. Sam osobiście jeżdżę e34 2.4td można to spokojnie wyśrubować z 116KM na około 180 ( turbo od iveco 3.0 HPT , ic iveco daily 2.5-2.8 , turbina do podkręcenie do 1.1-1.2BAR , podkręcenie dawki na pompie ) .ile w takiej opcji ochodzi nie wiem.
Damnavi
Damnavi
  1 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Wez sobie daruj. Mniej spali Ci bez rasowania e34 3.0, niz podrasowany 2,5 tds.
A po za tym ten silnik strasznie muli. Skrzyzowanie- rusza, rusza, zaczyna jechac, jedzie, jedzie. Juz 40km/h i czerwone swiatlo.
Jak juz bmw i diesel, to tylko 3.0 e39.Bardzo udane silniki ;)
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  1 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak juz bmw i diesel, to tylko 3.0 e39.

hahaha gościu ochłoń ja mam 2.4td już 3-ci rok , nieraz coś spsoci ale nie moge narzekać ze startu i na prostej obrabiam e30-tki 2.0 na 12-tu wentlach 129km.
Więc nie piernicz że stary diesiel w BMW muli , nie jest to demon prędkości ale normalnie sie odpycha.
Oczywiście 3.0D bardzo dobry silnik , ale jak sie nie ma co sie lubi , to sie lubi co sie ma proste.Niektórzy na auto sami muszą sobie zapracować i sami je utrzymać , nie każdy ma rodziców napchanych kasą jak dobra kasza skwarkami.
Damnavi
Damnavi
  1 maja 2011
rodzynekchn
rodzynekchn: hahaha gościu ochłoń ja mam 2.4td już 3-ci rok

Przepraszam, nie bij :zonk:
Forum to takie miejsce, gdzie mozna sie wypowiedziec. Takie jest moje zdanie na temat tego motoru, a Ty chwal tam swoje ;)

rodzynekchn
rodzynekchn: na prostej obrabiam e30-tki 2.0

Bo widocznie mial wcisniety 5 bieg i jechal 60km/h :mrgreen:

rodzynekchn
rodzynekchn: Niektórzy na auto sami muszą sobie zapracować i sami je utrzymać , nie każdy ma rodziców napchanych kasą jak dobra kasza skwarkami.

I oczywiscie, zgadzam sie ;) Co za swoje, to za swoje ;)
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  1 maja 2011

bież benzyniaka na gazie teraz diesel sie nie opłaca

whitestok
whitestok
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bież benzyniaka na gazie

ja bym tak zrobił, ale nie brałbym bmw :D
dylsoon
dylsoon
  2 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym tak zrobił, ale nie brałbym bmw :D

tylko plastikową toyote, wiemy wiemy
whitestok
whitestok
  3 maja 2011
dylsoon
dylsoon: tylko plastikową toyote

ehh skończ już z tymi plastikami bo BMW też miało modele w których było pełno taniego plastiku... z czasem z wszystkiego się wyrasta, tak samo toyota...polecam zajrzeć do jakiejś "nie miejskiej" Toyoty i przekonać się na własne oczy.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ehh skończ już z tymi plastikami bo BMW też miało modele w których było pełno taniego plastiku... z czasem z wszystkiego się wyrasta, tak samo toyota...polecam zajrzeć do jakiejś "nie miejskiej" Toyoty i przekonać się na własne oczy.

avensis bieda corolla bieda sorry
WujekBeton
WujekBeton
  3 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie brałbym bmw

też bym nie wziął :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: oryginalnie ma tylko 143km

starczy Ci
Damnavi
Damnavi
  3 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: avensis bieda corolla bieda sorry

Nie nazwalbym tego samochodu tanim plastikiem. Material jest bardzo wytrzymaly i przy przebiegu 400 000 wygladaja doskonale i nadal nie oddaja wkurzajacych dzwiekow. Oczywiscie, jezeli samochod byl bezwypadkowy, a jezeli nawet, to chociaz dobrze poskladany.
Porownujac e34, do chociazby toyoty corolli (ten sam rocznik), to oba te pojazdy sa tak samo plastikowe. Porownaj te same klasy, a wtedy zobaczysz ;]
Bo jezeli porownujesz avensis, ktory jest segmentu D, a przykladowo e39, ktore jest segmentu E, to sory. Jestes glupi ;] Porownujesz zupelnie inne klasy.
Gdyby bylo wiecej japoncow z tylnym napedem, to mysle, ze BMW guzik by znaczylo ;]
dylsoon
dylsoon
  3 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie nazwalbym tego samochodu tanim plastikiem. Material jest bardzo wytrzymaly i przy przebiegu 400 000 wygladaja doskonale i nadal nie oddaja wkurzajacych dzwiekow. Oczywiscie, jezeli samochod byl bezwypadkowy, a jezeli nawet, to chociaz dobrze poskladany. Porownujac e34, do chociazby toyoty corolli (ten sam rocznik), to oba te pojazdy sa tak samo plastikowe. Porownaj te same klasy, a wtedy zobaczysz ;] Bo jezeli porownujesz avensis, ktory jest segmentu D, a przykladowo e39, ktore jest segmentu E, to sory. Jestes glupi ;] Porownujesz zupelnie inne klasy. Gdyby bylo wiecej japoncow z tylnym napedem, to mysle, ze BMW guzik by znaczylo ;]

w sumie to sram na Twoją opinie bo gówno mnie obchodzi nie wiem po co wogle zabierasz głos w tej dyskusji skoro nikt o Tobie tu nie wspominał
dziękują za uwagę :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.