SilentReaper
wpis jest ukryty
WujekBeton
WujekBeton
  24 kwietnia 2011
misza1
misza1: i mam gdzies czy sa wyplacalni czy nie bo o to bedzie sie martwil ktos komu ewentualnie uszkodze pojazd...

dokuadnie tak :lol: ja mam w TUWie i też nie płacę jakoś dużo(a ile płacę to nie powiem, bo nie chce mi się na dół iść sprawdzić:jezyk:)
SilentReaper
SilentReaper
  24 kwietnia 2011

Warto zrozumieć istotę ubezpieczeń direct, co dość dobrze Nam przybliży dlaczego to one są zazwyczaj tańsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Istota ubezpieczenia 'direct' Ubezpieczenia 'direct' są to takie same ubezpieczenia, jak te oferowane na rynku przez agenta czy dealera. Jedyna różnica jest taka, że są sprzedawane przez internet lub telefon, bez pośredników. A dla ważności zawarcia ubezpieczenia nie ma żadnej różnicy, czy zawrzemy je przez internet, czy siedząc przy stole z agentem. Różnica między ubezpieczeniem 'direct' a ubezpieczeniami zawartymi z agentem. Jedyna różnica między tymi ubezpieczeniami leży w formie zawarcia umowy. 'Direct' możemy tłumaczyć jako bezpośrednie zawarcie ubezpieczenia. Ubezpieczony kontaktuje się z ubezpieczycielem przez internet lub telefon. Następnie odpowiada na zadawane przez system lub osobę obsługującą infolinię pytania (deklaracja ryzyka). Odpowiedzialność jest taka sama, jak u agenta. Płatność jest dokonywana przelewem online, przelewem tradycyjnym, albo przy odbiorze polisy.


W ten sposób pomijając agentów / pośredników często ubezpieczenia typu Liberty Direct, Commercial Union Direct, itp. są tańsze od ich zwykłych rynkowych odpowiedników.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  24 kwietnia 2011

Dobra wylicz mi OC dla Skody Octavii 1,9 Tdi rok 2000.
Zniżki 60%.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

SilentReaper
SilentReaper
  24 kwietnia 2011

Nie jestem w stanie poprawnie wyliczyć składki bez pełnych danych - wiek kierowcy, właściciele pojazdu, rok uzyskania prawa jazdy, itd. Wszystko to ma wpływ na wysokość składki ;)

poldek81
poldek81
  24 kwietnia 2011

Jak dla mnie Liberty było droższe o ponad 250pln od Avivy ;) Więc szału ni ma z tym Liberty ;)

medoc11
medoc11
  24 kwietnia 2011

nie prawda... axa jest dla mnie osoby 22 letniej z prawkiem od 18 i autem od 19 roku i bez zadnej kolizji w histori z wspolwlascicielem 60% znizki bez kolizji najtansza

wszyscy za oc do mojego audi wolali 1100
liberty 860
a axa wziela 802 zl

i prawda jest taka ze jakos zalezy od wieku... i znizej

Michal89TG
Posty: 854 (po ~50 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 4
Michal89TG
  25 kwietnia 2011

Ja jeśli pierwszy raz będę wykupywał OC , to jakie mam zwyżki? Gdzie mogę się tego dowiedzieć..?

SilentReaper
SilentReaper
  25 kwietnia 2011

W moim przypadku na rok 2011, 60% zniżek:

Axa ~ 760zł
Liberty ~ 560zł

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jeśli pierwszy raz będę wykupywał OC , to jakie mam zwyżki? Gdzie mogę się tego dowiedzieć..?


Zwyżki w przybliżeniu wyglądają tak:

- brak bezszkodowej jazdy. Jeśli stłuczki zdarzają nam się zbyt często, wówczas możemy liczyć na wzrost ceny ubezpieczenia nawet do 260%!.

- zwyżki dla starych samochodów. Samochody z okresem eksploatacji powyżej 8-10 lat są objęte grupą większego ryzyka wypadkowego. Możemy otrzymać zwyżkę na oc nawet do 100%

-zwyżka dla młodych. Jeżeli właściciel pojazdu nie przekroczył 25 lat - otrzyma nawet do 100% wzrostu ceny oc. Powszechnie wiadomo przecież, że osoby młode charakteryzują się większą skłonnością do ryzyka i brawury.

- kierowcy z krótkim stażem Nawet jeśli masz 40 lat, to towarzystwa ubezpieczeniowe uważają, że wyższe ryzyko wypadkowe prezentuje grupa ludzi o krótkim stażu prawa jazdy - krócej niz 3-4 lata. W zamian za otrzymujemy do 80% zwyżki.

- upoważnienie przez właściciela do prowadzenia samochodu przez osobę, która nie ukończyła 25 lat lub ma prawo jazdy krócej niż trzy lata - do 10%.
WujekBeton
WujekBeton
  25 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W moim przypadku

to powinieneś dostać bana za reklamowanie ubezpieczyciela:mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.