Jaras19883
Jaras19883
  19 kwietnia 2011 (pierwszy post)

nie długo zrobi sie ciepło i kierowcy zaczna urzywac klimy, wiec lepiej teraz jest wybrac do serwisu na sprawdzenie ukladu dopóki nie ma takich kolejek i ceny sa przedsezonowe... jezeli macie jakies pytania dotyczace klimatyzacji to chetnie odpowiem, mam roczna praktyke jesli chodzi o serwis i naprawy ukladu klimy

KORARM
KORARM
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przeważnie maszyna wyciaga stary olej wazy go sobie i nabija z powrotem przefiltrowany.

To chyba u stasia w stodole na przedwojennej maszynie.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  20 kwietnia 2011

Dzięki za rady, niby miałem serwis klimy rok temu i na razie jest spoko. A wtedy pamiętam waliła mi ciepłem i właśnie jakiś zapach był. Wtedy niby koleś co dotknął i 100zł poszło.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Jaras19883
Jaras19883
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To chyba u stasia w stodole na przedwojennej maszynie.

słyszałem o takich serwisach co tak robia i co za wymiane oleju sobie dodatkowo doliczaja. wymiana oleju jest w kazdym podstawowym serwisie. zreszta jak klient jest niekumaty to wszystko mu się wmówi
sasiek5
sasiek5
  20 kwietnia 2011

a ja robie 3 lata przy klimie i troche sie nie zgodze z niektorymi rzeczami co gadasz bo jak robisz ozonaowanie to odgrzybianie jest nie potrzebne poniewaz ozon zabija zapachy w calej kabinie oraz ukladzie wentylacji a odgrzybianie tylko uklad wentylacji takze jedno drugie wyklucza jesli chodzi o klime a klime co rok osuszacz co 2 lata lub co rok jesli sie jezdzi po zapylonych drogach kabinowke przewaznie co 20000 km lub co rok klime nie tzreba 2 razy na miesiac wiadomo ze w lato sie urzywa a w zime tez czasem trzeba odpalic olej jest wymieniany przy wymianie gazu chyba ze macie maszyny do nabijania z czasow prl . a to syczenie co kolega ci tam jakis wyzej pisal to jest w paru rodzajach samochodow nie pamietam typow ale to normalne zawor rozprezny daje taki dzwiek a do grodzi moga isc dwa przewody tez . to tyle . pozdro

Jaras19883
Jaras19883
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2 lata lub co rok jesli sie jezdzi po zapylonych drogach kabinowke przewaznie co 20000 km lub co rok

i przy kazdym ozonowaniu czy odgrzybianiu tez należało by go wymienić...
sasiek5
sasiek5
  21 kwietnia 2011

to prawda wylecialo mi to

dawidusw202
dawidusw202
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w moim samochodzie po każdym zgaszeniu silnika (oczywiście sprężarka chodziła gdy pracował silnik) słychać takie syczenie jakby uciekało coś

a ja jak włączam klime to syczy a później przestaje.....
whitestok
whitestok
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

polonez.
whitestok
whitestok
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

sorry nie ten temat :D
dawidusw202
dawidusw202
  27 kwietnia 2011

ej no bez kitu klima mi przestała chłodzić zatarła sie ?:ziober2:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.