chicel
chicel
  10 grudnia 2010 (pierwszy post)

w audi a4 dzis podczas jazdy usłyszałem głośne skrzypienie, takie że zagłuszyło mi muzykę w aucie. W domu doszedlem do tego że to skrzypi amortyzator. Przy skręcaniu kierownicą na postoju i podczas jazdy też będzie skrzypiało jeśli to tylko amortyzator. Teraz moje pytanie czy to koniec kadencji amortyzatora ? Jest jakiś domowy sposób żeby wyeliminować te skrzypienie ? Bo każdy sie ogląda na miescie jak jadę co tak skrzypi.

chicel
chicel
  12 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moze Ci zablokowac skrzynie i ją rozpier.. sam wiesz

no teraz to mnie postraszyłeś...
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  13 grudnia 2010

tak zle to nie bedzie chyba...:) po prostu kiedys nie ruszysz z miejsca:)

angelika28071991
angelika28071991
  18 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: koniec kadencji amortyzatora ?

Tak. Wymienić musisz.
LabelPROSTO
Posty: 2 (po ~1439 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
LabelPROSTO
  26 grudnia 2010

Sorry że odkopuję ale jak widzę wypowiedzi co poniektórych to aż nóż się w kieszeni otwiera. m.in. Pana "luk0712" Jeżeli naprawdę sądzisz że bijący przegub zablokuje Ci skrzynię i do tego coś urwie to życzę Ci wszystkiego najgorszego w nowym roku. Jeżeli Twoje nauki na motoryzacji kończą się na wymianie filtru powietrza, ew. oleju to nie udzielaj się w kwestii napędu bo zielonego pojęcia o tym nie masz, i tylko ludzi straszysz :)

Co do użytkownika "chicel " Jeżeli słyszysz stukanie przegubu to znak że któregoś pięknego dnia jak za mocno dałeś mu w piec, jeszcze nie daj boże na skręconych kołach doprowadziłeś do wybicia łożyska przegubu. Można z tym jeździć ale wiedz że za jakiś czas materiał zmęczy się jeszcze bardziej i po prostu półoś rozejdzie się na 2 części, koło Ci nie odpadnie bo masz wachacz ale z miejsca nie ruszysz, ani do przodu ani do tyłu. Więc opcje są trzy. Albo jeździsz dalej spokojnie i na jakiś czas dajesz sobie spokój z tym to ok, a jeżeli chcesz dalej użynać czyt. dawać w pi*de paląc gumę to szybko się z nim pożegnasz i zapewne z któregoś miejsca możesz wyjść z burakiem na twarzy i nie wrócić już do domu, jedynie hol lub laweta :) a trzecie rozwiązanie to po prostu wymiana na używkę lub nowy. Lecz wiadomo więcej kasy to pochłonie :)
Dlatego następnym razem po prostu zarejestruj się na forum swojej marki pojazdu bo więcej ludzie tam wiedzą niż co poniektórzy tutaj ;)

Co do skrzypienia, jeżeli to pompa i masz dylemat co wybrać czy zamiennik czy używkę, kup używkę ale z dobrych rąk i nie patrz na najtańsze. Bo wiadomo jakie zamienniki są chociaż czasem można być zadowolonym z nich :)
A najpewniejszym źródłem zakupu i pomocy będzie dla Ciebie forum Audi Klub Polska,sam jestem użytkownikiem tego forum i wiem że ludzie tam się znają na rzeczy i będą mieli cuda do Twojego auta.
Pozdrawiam i życzę szerokości :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.