chicel
chicel
  10 grudnia 2010 (pierwszy post)

w audi a4 dzis podczas jazdy usłyszałem głośne skrzypienie, takie że zagłuszyło mi muzykę w aucie. W domu doszedlem do tego że to skrzypi amortyzator. Przy skręcaniu kierownicą na postoju i podczas jazdy też będzie skrzypiało jeśli to tylko amortyzator. Teraz moje pytanie czy to koniec kadencji amortyzatora ? Jest jakiś domowy sposób żeby wyeliminować te skrzypienie ? Bo każdy sie ogląda na miescie jak jadę co tak skrzypi.

folkemon
folkemon
  10 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest jakiś domowy sposób żeby wyeliminować te skrzypienie ?

zażyj skrzypovitę :woot:
profiplus
Posty: 1 (po ~11 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
profiplus
  10 grudnia 2010

wachacz ?:/

Borgan
Borgan
  10 grudnia 2010

jesli to przy hamowaniu to klocki sie starly do momentu w ktorym powinny wydawac halas informujacy o potrzebie wymiany

chicel
chicel
  11 grudnia 2010

to skrzypi i podczas jazdy i podczas postoju

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 grudnia 2010

może łożysko?

chicel
chicel
  11 grudnia 2010

nie łożysko to to nie jest bo by nie skrzypiało na postoju. a jakbym do amortyzatora psiknał wd.40 ?

chicel
chicel
  11 grudnia 2010

byłem u mechanika i doszliśmy do wniosku iż pompa wspomagania szwankuje, i teraz mam dylemat co zrobić; czy kupić nowy zamiennik za 200zł czy lepiej używaną za 130zł.
Samochód to audi A4 B5.
Niech mi ktoś powie czy zamienniki są trwałe.?

chicel
chicel
  11 grudnia 2010

i jeszcze mam takie pytanie czy jeśli mam w samochodzie wlany olej 15W40 a nie wiem czy to mineralny czy syntetyczny a wleję mineralny do innego rodzaju niż mineralny to jakie będą objawy ? stanie się coś ? dodam że stary olej jest bardzo czarny

a drugie pytanie jest takie czy jest bardzo źle jeśli olej do pompy wspomagania jest wlany ponad max o 2cm ?

luk0712
luk0712
  11 grudnia 2010

wiec tak

kup dobrą uzywke
zamienniką sie nie wierzy

olej jak mówisz ze czarny to zmien juz go na miłosc boską :)

niby nic sie niestanie
tyle ze moze Ci wyciekać/pocić sie okolica własnie korka wlewu tego oleju

chicel
chicel
  11 grudnia 2010

wymienię na wiosnę bo teraz nie mam gdzie zimno sniegu tyle itp. A czy pompa od wspomagania pobiera jakieś ciśnienie lub olej z silnika używa ? Bo ta pompa to skrzypiała własnie z powodu zbyt niskiego stanu oleju w silniku po dolaniu wszystko ucichło jest już ok. Zauważyłem przy wyjeżdżaniu z zaspy że przegub bardzo głośno stuka przy skręconych prawie na maksa kołach w lewo więc czy trzeba wymieniać przegub ? Kiedy on sie zrywa itp ?

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  12 grudnia 2010

skrec kolami na maxa i gaz do dechy to moze sie zerwie:)no k*** puka to go wymien olej jak masz mineralny to lejesz mineralny...

chicel
chicel
  12 grudnia 2010
damian0889
damian0889: no k*** puka to go wymien

łatwo mówić komuś kogo stać na wymianę, ja jeśli można z czymś jeździć to nie wymieniam dlatego pytam
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  12 grudnia 2010

na audi cie stac a na przegub nie? z wszystkim idzie jezdzic ale w pewnym momencie jak sie zacznie sypac to koniec wiec lepiej kupic cos co jakis czas niz jak sie nazbiera i nie bedzie szlo jezdzic i wlozyc z tysiaka

luk0712
luk0712
  12 grudnia 2010

inaczej
moze Ci zablokowac skrzynie i ją rozpier.. sam wiesz

a uwierz mi
przegub jest odrobine tanszy od skrzyni (i przegubu)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.