eSKa85
eSKa85
  23 października 2010 (pierwszy post)

Witam, chce zalozyc w Golfie III gaz, silnik 1.6 B - 105 KM, (nie wiem jakie tam sa kolektory) i zastanawiam sie jaki, sekwencja czy zwykly... z tego co wiem, to na sekwencji potrzeba kilka km (w zimie) zeby zmienilo sie z benzyny na gaz, auto potrzebne mi glownie do pracy (7km w jedna strone) i czasami w dluzsze trasy, jedynie co wiem o roznicy, to to ze na sekwencji spala mniej niz na zwyklym, ale nie wiem jaka roznica jest w zimie, czy na zwyklym gazie odpala autko bez problemu przy wiekszym mrozie itp... prosze o dobre rady, najlepiej z wlasnego doswiadczenia, pozdro

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  25 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie od dziś wiadomo że LPG skraca żywotność silnika.

Mit. Widziałem auta co po kilkaset tysięcy km na gazie zrobiły i nie było różnicy. Prędzej się buda od rdzy rozsypie niż silnik od spalania LPG.
MiSZgtv
MiSZgtv
  25 października 2010

Wy chyba oszaleliście z tą ceną sekwencji do golfa 3 :zonk: Koszt sekwencji do golfa 1.6 100parę km max 1700zł

Sekwencja przełącza się tak jak ją ustawi gazownik, zwykle ustawiają na 60*C i wtedy będzie się przełączać nawet po paru km, aczkolwiek bezinwazyjnie można nakazać gazownikowi (lub kupić kabelek na allegro za 50zł i samemu się pobawić), żeby przełączało się od 30*C i wtedy przełączy się po max 500m w temp nawet -30, przynajmniej tak jest u mnie ustawione i nigdy nic się nie działo.

Moim zdaniem jak masz zamiar tym golfem jeździć powyżej 1roku to Ci się w mniejszym lub większym stopniu opłaci ładować sekwencje.

Pozdro

hubert2801
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
hubert2801
  30 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mit. Widziałem auta co po kilkaset tysięcy km na gazie zrobiły i nie było różnicy. Prędzej się buda od rdzy rozsypie niż silnik od spalania LPG.

Mam Skodę Feilcie 1.3 95r. Ojciec przerobił ją na gaz w 2001r i obecnie ma 65tyś km zrobione na gazie (115tyś km całkowity). Dokładnie tak jak mówisz sypie się tylko kasta. Mam zwykłą instalację i jak an razie jeżdżę bezawaryjnie. Jedyne co mi poszło z własnej głupoty to pompa paliwa. Miałem beny na rezerwie a powinna być 1/3 zbiornika. Auto mi pali 8,5 latem a zimą dojdzie do 10,5 lpg. Montuj zwykłą instalację gazową.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.