PoDgUr
PoDgUr
  3 maja 2010 (pierwszy post)

Witam. Chciałem się od bardziej doświadczonych kierowców dowiedzieć kilku rzeczy, takich jak:
- Ostrzeganie o drogówce na drodze(jedziemy i widzieliśmy wcześniej patrol. Jak wtedy poinformować jadących z naprzeciwka o tym?)
- Jak poinformować kogoś że np. nie ma świateł włączonych?:)

I jak znacie inne zachowania kierowców to wypiszcie je tutaj:)

Pozdrawiam

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I jak znacie inne zachowania kierowców to wypiszcie je tutaj:)


niektorzy przepuszczaja motocyklistów na przód w korkach :) inni złośliwie zajeżdzają droge :D Pozatym spryskiwacze ustawione tak aby opryskac motocykliste lub rzucanie butelek z samochodu w jadącego :) Ale tacy muszą uważać bo moja noga nie jedno lusterko dosięgnęła :D
shinu
shinu
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: - Jak poinformować kogoś że np. nie ma świateł włączonych?:)


jeszcze jest sposob na kaczuszke:D z tym ze uzywa sie go w dzien i na swiatlach czy w korku kiedy mozna zlapac kontakt wzrokowy, zadziej duzo w trasie.
KORARM
KORARM
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozatym spryskiwacze ustawione tak aby opryskac motocykliste

Takich cweli jest ponoć dużo w Warszawie w Poznaniu troche wieksza kultura panuje, chociaż odchyły się zawsze znajdą.
Sam nie lubie motorów ale na złość drugiemu nigdy nie robie.
folkemon
folkemon
  5 maja 2010

spryskiwacze ma źle ustawione wielu ludzi, podobnie jak światła. Ale nie wierzę, że robi się to celowo. Ot, po prostu zwykłe zaniedbanie.

a co do kultury:
- warto dobrze ustawić światła i spryskiwacze :P
- nie jeździć przy dobrej widoczności na światłach przeciwmgłowych :X
- dojeżdżając do drogi podporządkowanej - jadąc drogą z dwoma pasami w naszym kierunku - warto zmienić pas na lewy, by umożliwić tym na drodze podporządkowanej wjazd :tak:
- tak jak wyżej, ale gdy skręcamy w prawo dobrze nie czekać z migaczem na ostatni moment, bo wiedząc, że ktoś skręca możemy się włączyć do ruchu z drogi w którą skręca. No bo przecież zwalnia, i wiemy że zdążymy (fakt, że może migać i nie skręcić pomijam:P)

co jeszcze... póki co nic mi się nie przypomina

aha,no i nie dojeżdżamy podczas wyprzedzania np na autostradzie do aut które zaczęły wyprzedzać przed nami, i nie migamy im światłami, że mają wyprzedzać szybciej : ]

folkemon
folkemon
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: - tak jak wyżej, ale gdy skręcamy w prawo dobrze nie czekać z migaczem na ostatni moment, bo wiedząc, że ktoś skręca możemy się włączyć do ruchu z drogi w którą skręca. No bo przecież zwalnia, i wiemy że zdążymy (fakt, że może migać i nie skręcić pomijam:P)

trochę zagmatwałem... jak ktoś chce to może przetłumaczyć :mrgreen:
KORARM
KORARM
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: spryskiwacze ma źle ustawione wielu ludzi, podobnie jak światła. Ale nie wierzę, że robi się to celowo.

może nie są celowo źle ustawione ale są tacy co celowo używają akurat wtedy gdy motocykl przejeżdza a on stoi w korku.
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  5 maja 2010

Panowie ja nie bede tutaj bluzgać, ale niektórych to bym wyciągnał i stukl im ryje :) Juz z 5 razy dostałem butelką i tego najbardziej nie znoszę, a spryskiwacze to standart, pamiętajmy jednak ze nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka bo są i tacy kierowcy osobówek, którzy są bardzo uprzejmi i zawsze zresztą im dziękuje na drodze.

folkemon
folkemon
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: może nie są celowo źle ustawione ale są tacy co celowo używają akurat wtedy gdy motocykl przejeżdza a on stoi w korku.

no trudno, bywa. Poza tym motocykliści biorą się często znikąd. Ostatnio chciałem sobie szybę umyć na drodze takiej gdzie można jechać jakieś 100km/h i w chwili między myślą a realizacją, zza samochodu za mną wyskoczył motocykl, zrobił bziuuum przejeżdżając prosto przez mgiełkę po płynie od spryskiwaczy zbieranym przez wycieraczki..
Bstok161ZT650
Bstok161ZT650
  6 maja 2010

używam CB radia , jeżdze w korku na suwak lub zamek jak kto woli nie mrugam światłami w razie zauwazenia patrolu braku świateł mam cb a jak ktoś nie ma to jego problem motocyklistów przepuszczam jak ich zdążę zobaczyć :D patrze w lusterka i w ogole jestem zajebisty hahahah

WujekBeton
WujekBeton
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: motocyklistów przepuszczam jak ich zdążę zobaczyć

tylko właśnie nie zawsze można ich zobaczyć :mrgreen: ale zasadniczo mi nie przeszkadzają, a butelkami to już na pewno nie rzucam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.