PoDgUr
PoDgUr
  3 maja 2010 (pierwszy post)

Witam. Chciałem się od bardziej doświadczonych kierowców dowiedzieć kilku rzeczy, takich jak:
- Ostrzeganie o drogówce na drodze(jedziemy i widzieliśmy wcześniej patrol. Jak wtedy poinformować jadących z naprzeciwka o tym?)
- Jak poinformować kogoś że np. nie ma świateł włączonych?:)

I jak znacie inne zachowania kierowców to wypiszcie je tutaj:)

Pozdrawiam

Fx7600
Fx7600
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I jak znacie inne zachowania kierowców to wypiszcie je tutaj:)

jak jestem narżnięty to inni kierowcy odwożą mnie do domu i to jest piękne ;) że zawsze można na kogoś liczyć ;)
nikt0323
nikt0323
  3 maja 2010

W jednym i drugim przypadku wystarczy ze mrygniesz im dlugimi swiatłami i to wszystko ale uwazaj bo bo czasami trafisz na tajniaków a wtedy to mozesz sie odrazu pozegnac z prawkiem.

folkemon
folkemon
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: - Jak poinformować kogoś że np. nie ma świateł włączonych?:)

mignąć długimi / włączyć i wyłączyć drogowe / pokazać ręką na światła itp itd

Konto usunięte
Konto usunięte: W jednym i drugim przypadku wystarczy ze mrygniesz im dlugimi swiatłami i to wszystko ale uwazaj bo bo czasami trafisz na tajniaków a wtedy to mozesz sie odrazu pozegnac z prawkiem.

tak, i od razu zabierają samochód, dom i odtwarzacz mp3 :(
PoDgUr
PoDgUr
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: PoDgUr:I jak znacie inne zachowania kierowców to wypiszcie je tutaj:) jak jestem narżnięty to inni kierowcy odwożą mnie do domu i to jest piękne ;) że zawsze można na kogoś liczyć ;)

Pozostawię bez komentarza

Konto usunięte
Konto usunięte: ale uwazaj bo bo czasami trafisz na tajniaków a wtedy to mozesz sie odrazu pozegnac z prawkiem.

Za takie coś?.... nie wierze : ) zawsze mogę wkręcić policjanta że sprawdzałem czy światła są włączone..

Konto usunięte
Konto usunięte: mignąć długimi / włączyć i wyłączyć drogowe / pokazać ręką na światła itp itd

Zaczynam się wgłębiać w tematykę kierowców itd. I dotarłem do informacji że drogówkę pokazuję się przez włączenie i wyłączenie świateł(ale dwa razy). To prawda czy wymysł jednej osoby?
KORARM
KORARM
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: - Ostrzeganie o drogówce na drodze(jedziemy i widzieliśmy wcześniej patrol. Jak wtedy poinformować jadących z naprzeciwka o tym?) - Jak poinformować kogoś że np. nie ma świateł włączonych?:)

Tak jak kolega napisał

Konto usunięte
Konto usunięte: W jednym i drugim przypadku wystarczy ze mrygniesz im dlugimi swiatłami i to wszystko

W przypadku gdy ostrzegasz przed patrolem to się nazywa nieuzasadnione użycie świateł co jest odpowiednio karane mandatem tylko kto ci to udowodni? nikt! więc śmiało można mrygać.

Konto usunięte
Konto usunięte: od razu zabierają samochód, dom i odtwarzacz mp3 :(

nic nie zostawiają....
folkemon
folkemon
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaczynam się wgłębiać w tematykę kierowców itd. I dotarłem do informacji że drogówkę pokazuję się przez włączenie i wyłączenie świateł(ale dwa razy). To prawda czy wymysł jednej osoby?

Zauważ, że zawodowi kierowcy mają CB radia, więc nie muszą migać.

Ja mi się zdarza migać (bo ktoś nie ma świateł) to robię to długimi kilka razy. Nie liczę ile. Dwa, trzy długie pociągnięcia w dzień, bo nie widać. Wieczorem wystarczy raz pociągnąć halogenem by zapominalski się zorientował, że jedzie na ślepo :mrgreen:
folkemon
folkemon
  3 maja 2010

poza tym jak komuś migasz musisz mieć oczy dookoła głowy i robić to wtedy gdy masz pewność, że migając np nie sprawisz, że ktoś inny uzna, że go 'puszczasz' bo wtedy wypadek gotowy. Tak więc lepiej nie migać, bo ta cała kurtuazja na drodze czasem powoduje więcej szkody niż pożytku :)

KORARM
KORARM
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym jak komuś migasz musisz mieć oczy dookoła głowy i robić to wtedy gdy masz pewność, że migając np nie sprawisz, że ktoś inny uzna, że go 'puszczasz' bo wtedy wypadek gotowy.

Właśnie to miałem też napisać
machu221
machu221
  3 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I jak znacie inne zachowania kierowców to wypiszcie je tutaj:)


pokazywanie środkowego palca , zajeżdżanie drogi , nie przepuszczanie na drugi pas itp, itd :D
WhereISMyBlunt
WhereISMyBlunt
  3 maja 2010

ktoś Cię wpuści, podziękuj awaryjnymi.

Wepchniesz się, wymusisz itp - przeproś przynajmniej tym samym sposobem.

A wpychanie się na cwaniaka w korkach, czy z innego pasa przed światłami uważam za szczyt kuressssstfa, i nigdy żadnego takiego cwaniaka nie wpuszczam. Szczególnie laluń tapeciar, tipsiar z komórką przy uchu, która sądzi że może wszystko - tych nienawidzę najbardziej.

btk2
btk2
  3 maja 2010

albo zakręcić palcem jak kogut policyjny lub pokazać na światła, a dziękować to lepiej na przemian migaczami, na awaryjnych można sie wpakować w karambol lub korek

whitestok
whitestok
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ktoś Cię wpuści, podziękuj awaryjnymi.

lub też kierunkami: prawy, lewy, prawy, lub na odwrót :)
NoPride
NoPride
  4 maja 2010

Jak ktoś jedzie na ślepo za mną to wystawiam prawą rękę nad szybę i "gryzę nią powietrze" (palce wyprostowane, kciukiem uderzam o wskazujący tak by osoba za mną to widziała) - nie wiem jak w pozostałej części Polski ale w Małopolsce tak sygnalizujemy problemy z oświetleniem u innych użytkowników drogi i jeszcze nie spotkałem się z sytuacją by ktoś nie załapał o co chodzi. Jak pada deszcz to wystawiam rękę przez okno :P Jeżeli ktoś jedzie z naprzeciwka ze zbyt dużą prędkością by zauważyć gest to mrugam długimi :)

O policji nie ostrzegam - jeżeli ktoś łamie przepisy to robi to albo świadomie co do konsekwencji albo nie dorósł do prawa jazdy - a jeżeli nie łamie to po co go ostrzegać?

WujekBeton
WujekBeton
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zasady kultury na drodze

nie znam takiego pojęcia :mrgreen: a tak poważnie to chyba już wszystko napisali koledzy powyżej. dodałbym jeszcze, że jak wyprzedza Cię zestaw tzw. TIR, to możesz mrugnąć mu długimi gdy koniec naczepy będzie przed Tobą. rzadko się zdarza, ale bywa
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.