Xristi89
Xristi89
  25 stycznia 2010 (pierwszy post)

Piszemy o roznych sprawdzonych przez siebie i opanowanych technikach jazdy samochodem przydatnych przy wychodzeniu z poslizgu lub pokonywania szybciej zakretu .

Xristi89
Xristi89
  25 stycznia 2010

"Dlatego ze masz większość wagi samochodu z przodu" no brawooo:) tylko to bylo pytanie retoryczne:) i na rozgrzewke:)

niech ktos sie wypowie... bo nie praktykowalem.. co robic gdy taka e 30 wpada w poslizg?? puszczac powoli noge z gazu i manewrowac ?? czy lewa noga cos daje w FR???
bo wiem ze przy hamowaniu lewa w samochodzie blokuje sie tylne kola lub chociaz sie je delkatnie zwalnia.. wiec jaki ma sens lewa noga w FR?? czy w ogóle ma sens ? ciekawi mnie to bo nie chce mi sie tego czytac w ksiazce ani praktykowac nie mam jak

KORARM
KORARM
  25 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: "Gówniarzeria + brawura = wypadek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" to nie jest tematem dyskusji:)

To też ma związek z techniką jazdy

Konto usunięte
Konto usunięte: a moze BRAK MÓZGU + BRAK UMIEJETNOSCI + NIE FART= WYPADEK

Nie musi być nie fartu
Wystarczy samo brak mózgu i już
Xristi89
Xristi89
  25 stycznia 2010

no wiesz niektorzy mlodzi maja wyobraznie:D widza siebie mknacych bokiem przy 150km/h w ostrym łuku:) ale umiejetnosci nie maja:D

MiSZgtv
MiSZgtv
  25 stycznia 2010
SergiuszM
SergiuszM: praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka na parkingach, zamkniętych torach, ćwierć mili itp,itd nie na ulicy

Tutaj się zgodzę. Niby to samo ale praktyka a teoria to zupełnie inne rzeczy, ale najpierw potrzeba znać teorie, żeby ją praktycznie przez ćwiczenia wykorzystać. Więc warto czasami wyskoczyć gdzieś na duży plac lub jakiś zlot i wypróbować się i swoje auto.

Przy szybkim pokonywaniu zakrętów dużą role odgrywa zawieszenie i opony więc warto najpierw zainteresować się co się tymi podzespołami i jaką sprawność mają one w aucie, a dopiero później próbować swoich sił na winklach.

jaroszakal
jaroszakal: chyba ze zredukujesz w ciagu kilku setnych ;]

nie zawsze zdążysz zredukować...

Konto usunięte
Konto usunięte: a moze BRAK MÓZGU + BRAK UMIEJETNOSCI + NIE FART= WYPADEK

Ja byłbym za tym stwierdzeniem :mrgreen:

SergiuszM
SergiuszM: BMW 325, dobre samochody do zabawy ale trzeba trzymać samochód zawsze na wyższych obrotach podczas zabaw no i blokada napędu jest potrzebna wiem bo dużo już się bawiłem takim:

bez szpery też da się bokiem latać, oczywiście ze szperą jest łatwiej i lepszą ma się kontrolę nad autem. I nie chodzi mi tutaj o kręcenie bączków bo nie jestem fanem katowania auta...
Xristi89
Xristi89
  25 stycznia 2010

wyobraznie to mlodzi driverzy maja:D np wyobrazenie sobie wejscia zakretbokiem przy 150km/h:) gorzej z wyjsciem i brakiem umiejetnosci

lutek
lutek
  25 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszemy o roznych sprawdzonych przez siebie i opanowanych technikach jazdy samochodem przydatnych przy wychodzeniu z poslizgu lub pokonywania szybciej zakretu .

A może być tak napisał o jaki poślizg ci chodzi?
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  25 stycznia 2010

Panowie nie wazne dokad wazne ze bokiem :-DDDD

ja tam sie slizgam gdzie tylko sie da a i tak nieraz jakas dziwna sytuacja na drodze zwiazana z poslizgiem przyspiesza bicie serca

przede wszystkim cwiczenia no i nie wolno sie bac slizgania ;-) ostatnio nawet kolezance pokazalem jak sie bawic z uzyciem tylnego napedu i... spodobalo jej sie :-D

niestety na poslizg nie ma teorii bo jest kilka waznych czynnikow wplywajacych na sam poslizg, jego przebieg i skutki ;-)

WujekBeton
WujekBeton
  26 stycznia 2010
misza1
misza1: nie wazne dokad wazne ze bokiem

no, ale oczywiście popieramy naukę na zamkniętych placach, itp. oczywiście :mrgreen: tylko w Polsce (przynajmniej u mnie) nie bardzo jest gdzie :(

misza1
misza1: ostatnio nawet kolezance pokazalem

misza1
misza1: spodobalo jej sie

:szok::szok::szok:
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  26 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko w Polsce (przynajmniej u mnie) nie bardzo jest gdzie :(


no wlsanie... mam ten sam problem :-/

Konto usunięte
Konto usunięte: misza1: ostatnio nawet kolezance pokazalem misza1: spodobalo jej sie


latanie bokiem :-DDDD zeby nie bylo :P
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  26 stycznia 2010

kolezanki lubia jak wsadze jej pod dupe 140 koni i dodam gazu na jedynce, siedzenie potem mokre hehe

a co do tematu to sie nie wypowiadam bo samochodem jeździc jakos specjalnie nie umiem.

Xristi89
Xristi89
  27 stycznia 2010

[quote=misza1]WujekBeton:tylko w Polsce (przynajmniej u mnie) nie bardzo jest gdzie :(

no wlsanie... mam ten sam problem :-/

to na KJS'y dawaj;)

WujekBeton
WujekBeton
  27 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to na KJS'y dawaj;)

moje obecne auto nie nadaje się do ścigania, poprzednią beemką lubiłem polatać bokiem :):) ale stróż na bazie miał już dość i mnie wygonił :( ćwiczenie swoich umiejętności jest poważnie utrudnione w większości przypadków
MiSZgtv
MiSZgtv
  27 stycznia 2010

A supermarketów "Lidl" to u was w miastach nie ma? W późnych godzinach wieczornych nikt nikogo nie goni(po zamknięciu sklepu). Lidle mają duże parkingi i można niezłe boki zaliczyć. A co do policji to policja ma to w dupie, że sobie śmigasz bokiem po parkingach, ale jak dostają zgłoszenie to reagują nie dostają nie reagują. Wiele razy przerabiałem ten temat. A jak będziesz pyskował to dostaniesz 5pkt i 500zł za stwarzanie zagrożenia po za drogą publiczną (czy jakoś tak), a jak powiesz grzecznie, że uczysz się jak opanować auto, żeby uniknąć w przyszłości wypadku to pogada pogada i tylko wygania z parkingu.
A jak ktoś chce jeździć po torze to niech poszuka jakiegoś w PL i dopilnuje jakiejś imprezy która będzie na nim organizowana.

WujekBeton
WujekBeton
  27 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A supermarketów "Lidl" to u was w miastach nie ma?

są, ale na takim parkingu to możesz powywijać przy jakich prędkościach??
MiSZgtv
MiSZgtv
  27 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: są, ale na takim parkingu to możesz powywijać przy jakich prędkościach??

Dla początkujących wystarczające są prędkości, dla tych co znają się trochę w temacie to są małe. Ale żeby poznać podstawy to w sam raz... Napisałem też o torach.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.