zmarszczek221
zmarszczek221
  15 stycznia 2010 (pierwszy post)

Pewnie czytaliscie nie jeden temat ale ktos w koncu musi mi pomoc zrozumiec takiego goscia. Czym sie kieruje w swej drodze do doskonalego wedlug niego tuningu. I dlaczego nazywa sie go wiejskim skoro wiekszosc "wiejskich tuningow" mozna spotkac w miescie. Nie bede przytaczal tu przykladow owego tuningu bo zajelo by mi to caly dzien a o to nie chodzi. Che aby mi ktos to wyjasnil. :)

Dezajner
Dezajner
  15 stycznia 2010

wiejski tuning przyszedl do nas razem z używanymi autami z zachodniej granicy. po prostu auta takie "przyjechały na lawetach" i zostały sprzedane. Tuning Auta wartego 5000zł np BMW e 36/golf 3/masda323/civic nawet żeby był stuningowany w sposób wiejski ( ciemne szyby plastikowe zderzaki,głośny buracki wydech lampy leksus stajl i tak dalej) kosztowałoby to 50% wartosci auta czyli 2500 zł. jest to całkowicie nieopłacalne

zmarszczek221
zmarszczek221
  15 stycznia 2010

No tak ale co z rodzimymi tuningami powstajacymi u nas w kraju??
A auta z zachodu poddane tuningowi w wiekszosci sa zrobione z markowych czesci a nie jak u nas z allegro. Albo wlasno recznie w garazu

whitestok
whitestok
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tuning Auta wartego 5000zł np BMW e 36/golf 3/masda323/civic nawet żeby był stuningowany w sposób wiejski ( ciemne szyby plastikowe zderzaki,głośny buracki wydech lampy leksus stajl i tak dalej) kosztowałoby to 50% wartosci auta czyli 2500 zł. jest to całkowicie nieopłacalne

ale co to ma do rzeczy ile auto kosztowało? nawet malucha za 600 zł można bardzo ładnie ztuningować.

Polacy mówią na to "wiejski tuning" dlatego, że Polska jest 100 lat za reszta europy pod względem mentalnym i w PL wszystko co jest gorsze jest po prostu wiejskie, wieśniackie itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czym sie kieruje w swej drodze do doskonalego wedlug niego tuningu.

Tego akurat nie wiem :D ale mogę się domyślać, że po prostu taki ktoś chce się w jakiś sposób wyróżniać i wyróżnić swój samochód spośród wielu no i oczywiście to się udaje w jakimś sensie :D no i od tego się właśnie zaczyna, później brak jakiegokolwiek gustu (większość calibr na allegro spotkacie z kanciastymi zderzakami na żywca wyrwanymi z BMW E36 które do E36 pasują, ale nie do opływowej calibry)/pomysłu i poza tym brak znajomości własnego auta (stąd np. biorą się olbrzymie parapety na klapach bagażnika w autach przednionapędowych). Poza tym niektórzy próbują zrobić ze swojego auta coś co zawsze chcieli mieć ale ich na to nie stać i można spotkać czasami np Fiata 125P z elementami grila z jakiegoś BMW rekinka.

Można tak wymieniać w nieskończoność ale Dezajner miał rację, "wiejski tuning" przyjechał do nas od nudnych jak pizzda Niemców.
zmarszczek221
zmarszczek221
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:
"wiejski tuning" przyjechał do nas od nudnych jak pizzda Niemców.
No tak z tym sie zgadzam.

Konto usunięte
Konto usunięte:
Polska jest 100 lat za reszta europy pod względem mentalnym i w PL wszystko co jest gorsze jest po prostu wiejskie, wieśniackie itp.
Hm cos w tym jest ale trzeba przyznac ze niektore projekty z polski sa bardzo ciekawe. Faktem jest ze wiekszosc nadaje sie na zlom ale podziwiam reszte tzn tych prawdziwych tunerow ktorzy radza sobie w tym kraju i zadziwiaja innych
zmarszczek221
zmarszczek221
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tego akurat nie wiem :D ale mogę się domyślać, że po prostu taki ktoś chce się w jakiś sposób wyróżniać i wyróżnić swój samochód spośród wielu no i oczywiście to się udaje w jakimś sensie

No i sie to im bardzo dobrze udaje "wyroznic". Tylko ciekawe czy zdaja sobie sprawe ze sa wies tunerami i to co robia jest raczej hm jak to nazwac... niesmaczne:) I cala polska i nie tylko sie z nich smieje i to prosto w oczy. Bo na pewno nie raz widzieli swoje bolidy na roznych stronach, forach itp.
whitestok
whitestok
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Hm cos w tym jest ale trzeba przyznac ze niektore projekty z polski sa bardzo ciekawe.

no tak, ale te projekty wymagają dużo więcej wkładu finansowego niż zestaw z allegro za 600 zł.
whitestok
whitestok
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko ciekawe czy zdaja sobie sprawe ze sa wies tunerami

hehe pewnie tak :D

proponuję popracować nad cytowaniem :) pozdro.
zmarszczek221
zmarszczek221
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, ale te projekty wymagają dużo więcej wkładu finansowego niż zestaw z allegro za 600 zł.

A ja mysle ze na zrobienie dobrega auta to wystarczy te 600zl. Kwestia pomyslu no i niestety auta.
whitestok
whitestok
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja mysle ze na zrobienie dobrega auta to wystarczy te 600zl. Kwestia pomyslu no i niestety auta.

no tak, tylko nie zawsze te tanie odlewy z allegro są zrobione fachowo i czasami się zdarza, że taki tani zderzak jest krzywy, lub trochę za duży i nie nadaje się do niczego...
whitestok
whitestok
  15 stycznia 2010

ale jeszcze dolicz lakier i malowanie...

zmarszczek221
zmarszczek221
  15 stycznia 2010

A kto powiedzial ze trzeba odrazu cos dokupywac jakies zderzaki itp mozna zawsze isc w prostote

whitestok
whitestok
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mozna zawsze isc w prostote

czyli np albo zawiecha albo dokladki? albo fele?
zmarszczek221
zmarszczek221
  15 stycznia 2010

Mysle ze dobra fela potrafi zdzialac cuda. No i postawic na kosmetyke auta.

whitestok
whitestok
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mysle ze dobra fela potrafi zdzialac cuda. No i postawic na kosmetyke auta.

dobra fela? hmmm ok, ale też nie każda :D poza tym tych dobrych to za 600 zl nie kupisz...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.