FootballFanatic
FootballFanatic
  6 stycznia 2010 (pierwszy post)
witam, mam mały problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać, może ktoś z Was miał podobną sytuację?

a mianowicie radio podczas postoju (np na światłach) mi cichnie, czasem nawet bez przyczyny podczas jazdy, a na wyświetlaczu pojawia się napis: 'TEL MUTE'

wie ktoś może jak się pozbyć tego problemu?

z góry dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi. ;)

poZdrawiam!
goldshaker
goldshaker
  6 stycznia 2010
FootballFanatic
FootballFanatic: a mianowicie radio podczas postoju (np na światłach) mi cichnie, czasem nawet bez przyczyny podczas jazdy, a na wyświetlaczu pojawia się napis: 'TEL MUTE'

czyli masz problem, że przerzuca Ci bez przyczyny na tel mute czyli automatyczne wyciszanie dla potrzeb odebrania telefonu. proponuję raz jeszcze wszystko sprawdzić w podłączeniu radia, a jak masz je jeszcze na gwarancji to oddaj i opisz problem, jeszcze jeden myk to przełóż radio do jakiegoś innego samochodu i zobacz jak się tam zachowuje i się odezwij, pozdro
KORARM
KORARM
  6 stycznia 2010

a napisz jakie masz auto i jakie radio jeszcze jak wiesz.
Podejżewam, ze wszystko jest w pożądku tylko poczytać instrukcję obsługi byś musiał.

FootballFanatic
FootballFanatic: radio podczas postoju (np na światłach) mi cichnie

radia mają funkcje zwiększania głośności przy jeździe z większą prędkością.
W mitsubishi często jest coś takiego stosowane.

FootballFanatic
FootballFanatic: 'TEL MUTE'

jeśli masz radio z bluetooth to może akurat ktoś do ciebie dzwoni?
albo zestaw głośnomówiący na bluetooth jest, lub może kiedyś był a teraz nie działa i robi takie brewerie dziwne.
machu221
machu221
  7 stycznia 2010

podepnę się pod temat nie chce zaśmiecać nowym tematem a jak auto ma zgaszony silnik i radio gra ale tylko po cichu jak da się głośniej to przerywa włącza i wyłącza się samoistnie :O

MiSZgtv
MiSZgtv
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: podepnę się pod temat nie chce zaśmiecać nowym tematem a jak auto ma zgaszony silnik i radio gra ale tylko po cichu jak da się głośniej to przerywa włącza i wyłącza się samoistnie :O

a w czasie jazdy jest wszystko oki??
Jeśli w czasie jazdy wszystko ok a na postoju gaśnie lub można słuchać ale cicho to wina ładowania, sprawdź ładowanie i aku. Może akumulator masz słaby. Naładuj aku prostownikiem wsadź do auta i odpal radio powinno być normalnie.
machu221
machu221
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Naładuj aku prostownikiem wsadź do auta i odpal radio powinno być normalnie.


aku mam nowe i jest wszystko ok z elektryką , może to wina samego radia :woot:
MiSZgtv
MiSZgtv
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: aku mam nowe i jest wszystko ok z elektryką , może to wina samego radia

A ile Twoje aku ma aH? Też mam takie objawy jak u Ciebie tyle, że u mnie radyjko musi pograć na postoju tak z około godzinę, później się wyłącza lub można słuchać ale cicho. Radia z CD/MP3 muszą kręcić płytą i zużywają więcej energii niż np te na karty pamięci/usb. Włącz radio wybierz jakąś stacje radiową i zobacz czy będzie normalnie grało. Jak w czasie jazdy jest wszystko oki obstawiam, że radio jest dobre.
Możesz dla testu pożyczyć od kogoś większe aku i zobaczyć jak będzie.
machu221
machu221
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A ile Twoje aku ma aH? Też mam takie objawy jak u Ciebie tyle, że u mnie radyjko musi pograć na postoju tak z około godzinę, później się wyłącza lub można słuchać ale cicho. Radia z CD/MP3 muszą kręcić płytą i zużywają więcej energii niż np te na karty pamięci/usb. Włącz radio wybierz jakąś stacje radiową i zobacz czy będzie normalnie grało. Jak w czasie jazdy jest wszystko oki obstawiam, że radio jest dobre. Możesz dla testu pożyczyć od kogoś większe aku i zobaczyć jak będzie.


nawet jak radio włączę objawy są te same :)
KORARM
KORARM
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz dla testu pożyczyć od kogoś większe aku i zobaczyć jak będzie.

człowieku z kąd ty takie teorie wymyślasz to jest motoryzacja a nie filozofia, bez urazy

Konto usunięte
Konto usunięte: a jak auto ma zgaszony silnik i radio gra ale tylko po cichu jak da się głośniej to przerywa włącza i wyłącza się samoistnie :O

Pewnie jakiś klamizer ci montował je i przewody nie są polutowane i słabo kontaktują czy coś.
Napisz mi jakie radio i jakie auto.
machu221
machu221
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie jakiś klamizer ci montował je i przewody nie są polutowane i słabo kontaktują czy coś. Napisz mi jakie radio i jakie auto.


widocznie tak ale podczas jazdy są ok
KORARM
KORARM
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: widocznie tak ale podczas jazdy są ok

Więc sprawdz czy masz bezpiecznik dobry od alternatora.
Najpierw sprawdz czy na grubym przewodzie alternatora jest zasilanie małą kontrolką, jeśli bendzie to potem zobacz żarówką h4 albo inną dużą podłącz żeby zobaczyć czy jest zasilanie na alternatorze, jeśli ci wyszzczeli bezpiecznik to znaczy, ze ledwo co kontaktował. (oczywiście jak sam nie zrobisz zwarcia)
Bo możliwe, ze ktoś kiedyś coś robił i spalił ten bezpiecznik a potem go polutował i teraz są jaja. a ładowanie jak jest to sie nie sugeruj tym.
chicel2009
chicel2009
  9 stycznia 2010

ale tak może być że za słaby akumulator nie to że np rozładowany ale że np ma mało Ah, ja bynajmniej tak miałem, miałem akumulator 45Ah i właśnie jak rozgłosiłem na wyłączonym silniku to się wyłączało bo chyba brakowało energii, teraz kupiłem akumulator 56Ah, i mogę na wyłączonym silniku rozgłaszać ile chcę i radio się nie wyłączy, wiadomo jakby pochodziło kilka godzin to by pewnie brakło energii w akumulatorze, no ale nie wiem :p

KORARM
KORARM
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale tak może być że za słaby akumulator nie to że np rozładowany ale że np ma mało Ah, ja bynajmniej tak miałem

to masz pewnie jakiś dobry sprzęt a nie normalne radio które tyle prądu nie pobiera co rozrusznik
MiSZgtv
MiSZgtv
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: człowieku z kąd ty takie teorie wymyślasz to jest motoryzacja a nie filozofia, bez urazy

Przerabiałem to w 2 autach i w obu przypadkiem było aku które ma za mało aH.

Konto usunięte
Konto usunięte: to masz pewnie jakiś dobry sprzęt a nie normalne radio które tyle prądu nie pobiera co rozrusznik

Ciekawe skąd wiesz jakie on ma sprzęt i czy aku ma odpowiednie aH do jego silnika?
KORARM
KORARM
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przerabiałem to w 2 autach i w obu przypadkiem było aku które ma za mało aH.

to pohwal sie co to był za sprzęt tylko nie pisz mi, ze normalne radio i 4 głośniki

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe skąd wiesz jakie on ma sprzęt i czy aku ma odpowiednie aH do jego silnika?

bo normalne radio nie pobiera dużo prądu a jak napisał, ze

Konto usunięte
Konto usunięte: jak rozgłosiłem na wyłączonym silniku to się wyłączało

to nie może być przyczyna w normalnym zwykłym radiu 4 głośniki jak już to co najmniej tuba do tego z wzmacniaczem oczywiście.
a jeśli chodzi o machu221 to wyraźnie napisał

Konto usunięte
Konto usunięte: auto ma zgaszony silnik i radio gra ale tylko po cichu

cicho to cicho pojęcie względne ale jak by miał tube to nie grało by po cichu
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.