DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  20 grudnia 2009 (pierwszy post)

Witam mam Vectre A z lpg,instalacja 2 generacji, lecz jeszcze ten stary przełącznik który przełącza na gaz po przekroczeniu odp obrotow,lecz nie ma tego czujnika ktory pozwala sie przelaczyc na gaz po osiagnieciu okolo 15* ,wiec w takie mrozy przełączam ręcznie.
I teraz moje pytanie,jak najbardziej zaoszczędze benzynke? odpalajac go na benzynie i nagrzewajac lekko stojac pod garazem? czy odpalac i zaraz zaczynac jazde na benzynie zanim się nagrzeje odp? kiedy mniej benzynki spali?stojac czy jadac wiadomo jak to zima max do 3 begu bo sie rozpedzic nie mozna

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

DEIVIS
DEIVIS
  20 grudnia 2009

mam 2 aytka w gazie i wydaje mi sie ze lepiej rozgrzac staojac ale tez dobra metoda to zasłoniecie chlodnicy czymsi auto odrazu szybciej sie grzeje a mozna wtedy pomalu jechac i grzac auto wazne tez jest wymiana membran w reduktorze i filterka gazu a obroty przelaczania mozna regulowac trzeba tylko wyciagnac ten przełacznik i tam jest srubka do regulacji mozna tez zalozyc elektryczna pompe przed reduktorem by sie szybciej nagrzewal

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  20 grudnia 2009
DEIVIS
DEIVIS: mam 2 aytka w gazie i wydaje mi sie ze lepiej rozgrzac staojac ale tez dobra metoda to zasłoniecie chlodnicy czymsi auto odrazu szybciej sie grzeje a mozna wtedy pomalu jechac i grzac auto wazne tez jest wymiana membran w reduktorze i filterka gazu a obroty przelaczania mozna regulowac trzeba tylko wyciagnac ten przełacznik i tam jest srubka do regulacji mozna tez zalozyc elektryczna pompe przed reduktorem by sie szybciej nagrzewal

chłodnice mam juz zasłonietą,nie planuje regulowac obrotow przelączania.
tylko zastanawiam sie czy lepiej rozgrzac auto przed garazem,czy jadac?
bo teraz takie warunki ze jadac to z 10 min trzeba sie najechac zeby sie nagrzal odpowiednio(termostat ok temp trzyma)i sie zastanawiam ile wtedy samochodzik pali? jest to silnik 1,6 na jednopunkcie

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

WujekBeton
WujekBeton
  20 grudnia 2009
DJpamir
DJpamir: chłodnice mam juz zasłonietą

jak w starze :mrgreen:
JustOneMati
JustOneMati
  20 grudnia 2009

nie trzeba rozgrzeac silnikow kiedy w mrozie startujemy btw.

machu221
machu221
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie trzeba rozgrzeac silnikow kiedy w mrozie startujemy btw.


tylko człowiek musi się rozgrzać dwiema setkami :D
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie trzeba rozgrzeac silnikow kiedy w mrozie startujemy btw.

ja w moto zawsze grzeje w aucie hmm czasami jak mam zamiar pokarać to lepiej na ciepłym silniku niż na zimnym :)
a co do tematu to by spalił mniej to na postoju niech się grzeje ale jesli gdzieś jedziesz to hmm lepiej jechać nadrobisz czas w który byś potem gonił
jak wyjedziesz z garazu to wejdz tam się porozglądaj czy półki są zamknij a silnik się nagrzeje :D
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  20 grudnia 2009

Na postoju lepiej jak sie nagrzeje, i mnie spali i silnik mniej cierpi jak juz ruszysz bo jest rozgrzany.

WujekBeton
WujekBeton
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moto zawsze grzeje

prawidlowo, a do tematu, jezeli jedziesz jakies 5 kilometrow to nie grzej go, bo nie warto, jedz na benzynie i nie przelaczaj na Lpg
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie trzeba rozgrzeac silnikow kiedy w mrozie startujemy btw.

ale trzeba rozgrzac zeby przełączyc na gaz a wiadomo ile auta benzynowe potrafią zima w miescie spalic ::pavarotti:: tyle ile wlejesz.
diesla miałem to zima paliło o 1l wiecej do poltora ale to przy driftach ::mrgreen::

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

J4cus
J4cus
  20 grudnia 2009
DEIVIS
DEIVIS: mam 2 aytka w gazie i wydaje mi sie ze lepiej rozgrzac staojac


DJpamir
DJpamir: tylko zastanawiam sie czy lepiej rozgrzac auto przed garazem,czy jadac?


Od kiedy silnik grzeje się na postoju? Optymalną temperaturę silnik osiąga najszybciej w czasie jazdy. Na biegu jałowym pod domem nie jest w stanie szybko nagrzać się do odpowiedniej temperatury pracy, i silnik dostaje po dupie bo zbyt gęsty olej nie zapewnia właściwego smarowania... Ludzie...

Minimalna temperatura przy jakiej silnik może pracować na gazie to chyba 35 stopni... Widziałem już takich agentów co dla oszczędności 10 zł tygodniowo (bo nie wmówisz mi że o więcej skoczyły wydatki na benzynę ze względu na mróz) polewali parowniki gorącą wodą żeby oszukać czujnik temperatury... a potem płacz i zgrzytanie zębów.
WujekBeton
WujekBeton
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Od kiedy silnik grzeje się na postoju

od momentu rozruchu :D:D

DJpamir
DJpamir: a wiadomo ile auta benzynowe potrafią zima w miescie spalic

ile? az tak duzo?? jakos jezdze i nie czuje wielkiej roznicy
MiSZgtv
MiSZgtv
  20 grudnia 2009

Ja mogę napisać, że np w 325i u mnie patrząc na ekonomizer auto na postoju pali ponad 30l, na 1 biegu od około 20 do 30, na 2 biegu 15-25l, a na 3,4 i 5 w granicach 9-14l i auto w czasie jazdy szybciej ci się zagrzeje. Na postoju więcej Ci spali nagrzewając się nie licząc tego że cały czas jesteś w miejscu. Mi aby auto mało paliło rozpędzam motor w średnim tempie i jak osiągnę prędkość jaką chce puszczam trochę około (1/2cm) gaz i spalanie 3l mniejsze patrząc na ekonomizer.

WujekBeton
WujekBeton
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ekonomizer.

on klamie, moja byla 318 jak przycisnalem to nie pokazywala mniej niz 27l
J4cus
J4cus
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: on klamie, moja byla 318 jak przycisnalem to nie pokazywala mniej niz 27l

trzeba bylo ja tak przetrzymac przez 100 km to byś się przekonał czy kłamie :D to jest chwilowe spalanie :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.