chicel2009
chicel2009
  17 grudnia 2009 (pierwszy post)

witam, dziś odpaliłem sobie samochód przejechałem się na miasto i z powrotem zrobiłem około 1km zajrzałem z ciekawości pod maskę a tam niespodzianka, olej wydobywał się otworem miernika :( czego to może być przyczyna ?
ja się załamałem żeby tamtędy olej wylatywał :(

chicel2009
chicel2009
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ak to pomoże to oszczędzać silnik bo ma już dosyć.

aha jeszcze zapomniałem napisać silnik nie ma dosyć bo był zadbany i ma dopiero przejechane 195tys km, a może filtr oleju ma coś wspólnego z tym? bo dowiedziałem się że jak koleś 5 tys km temu wymieniał olej to nie wymieniał filtru oleju :(
KORARM
KORARM
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo teraz jakoś patrzę pod spód a tam gdzieś po woli kapie olej, ale tym razem nie wylatuje bagnetem tylko tam gdzieś niżej

zcieka pewnie jak wcześniej górą wyleciał.

Konto usunięte
Konto usunięte: zadbany i ma dopiero przejechane 195tys km

to dużo jak na mały silnik

Konto usunięte
Konto usunięte: 5 tys km temu wymieniał olej to nie wymieniał filtru oleju

to nie jest odpowiednie dbanie. jak można nie wymienić filtra przy wymianie oleju?
ile ten filtr kosztuje 15? 20? zł.
jeżeli zbyt duże ciśnienie oleju to nie będzie to wina filtra jak by było zbyt małe to wtedy może być wina filtra oleju.
Weź lepiej często kontroluj stan oleju a jak nie wiesz jaki olej to go wymień i razem z filtrem oleju a nie dolewaj czasami innego i zapytaj się w sklepie motoryzacyjnym jaki najlepiej wlać do twojego. z tym przebiegiem to na pewno mineralny.
chicel2009
chicel2009
  19 grudnia 2009

no a teraz pytanie z innej beczki, z olejem nie wiem co jest bo samochód po tych mrozach nie chce palić, tzn akumulator wstawiłem nowy Warta 44Ah no i chcę go zapalić a on tylko kręci kręci i nic, sprawdzałem iskra jest ale czego to wina to nie wiem, możliwe że mu benzyna zamarzła?

bo było tak jechałem sobie się przejechać żeby rozgrzać silnik, no i ujechałem około 200m olej mi zaczął świecić więc się wystraszyłem i sobie zawróciłem, ujechałem 100m i samoczynnie samochód mi się zatrzymał w miejscu, brakło mu energii i nie reagował na nic zegary mu się pokasowały itp, o holowaniu do domu nie wspomnę, to było wczoraj, dziś kupiłem i wmontowałem nowy akumulator no i tak się właśnie dzieje jak napisałem wyżej

KORARM
KORARM
  19 grudnia 2009

sprawdz stan oleju pewnie już masz mało i po silniku niestety.
Powiedz mi czy kręci normalnie czy jednak ten dźwięk jest taki jak by troche szybciej kręcił?

KORARM
KORARM
  19 grudnia 2009

i jeszcze sprawdz czy na świecach nie masz oleju jak tak to od razu szukaj używanego silnika

chicel2009
chicel2009
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i jeszcze sprawdz czy na świecach nie masz oleju jak tak to od razu szukaj używanego silnika

nie ma nigdzie oleju,

stan oleju to ponad połowa zbiornika, ponad max
chicel2009
chicel2009
  20 grudnia 2009

nie ponad max tylko pod max :) pomyliło mi się przepraszam

chicel2009
chicel2009
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedz mi czy kręci normalnie czy jednak ten dźwięk jest taki jak by troche szybciej kręcił?

aha jeszcze do tego to kręci normalnie tak jak w dniu zakupu tego autka czyli przed mrozami
KORARM
KORARM
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma nigdzie oleju,

sprawdzałeś na świecy tam gdzie iskra przeskakuje?
zakręć go bez świec i zobacz czy tak samo kręci jak ze świecami tzn. czy tak samo szybko a to będzie słychać. może jeszcze coś wykombinujemy z niego. a powiedz jeszcze czy świeca mokra od beny? jeśli tak to dobrze wypal końcówki świec na gazie oczywiście tam gdzie iskra przeskakuje.
chicel2009
chicel2009
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdzałeś na świecy tam gdzie iskra przeskakuje? zakręć go bez świec i zobacz czy tak samo kręci jak ze świecami tzn. czy tak samo szybko a to będzie słychać. może jeszcze coś wykombinujemy z niego. a powiedz jeszcze czy świeca mokra od beny? jeśli tak to dobrze wypal końcówki świec na gazie oczywiście tam gdzie iskra przeskakuje.

nic wszystko jest ok właśnie byłem sprawdzać, moim zdaniem jest to wielka zagadka co mu dolega
KORARM
KORARM
  20 grudnia 2009

i jeszcze 2 pytania
jak kręcisz to kontrolka od oleju gaśnie?
i czy pompa paliwa chodzi? pod siedzeniem tylnym jest dojście do niej chyba. jak włączysz zapłon powinienneś słyszeć ją jak tam ucho przyłożysz

chicel2009
chicel2009
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak kręcisz to kontrolka od oleju gaśnie?

hmm gasnie ale po chwili się zapala jak dłużej pokręcę,

Konto usunięte
Konto usunięte: i czy pompa paliwa chodzi? pod siedzeniem tylnym jest dojście do niej chyba. jak włączysz zapłon powinienneś słyszeć ją jak tam ucho

a możliwe że zamarzła albo się popsuła ta pompa ? bo moja teoria jest taka samochód jest oczywiście na gaz lecz rusza na benzynie, no a jak nie ma wcale benzyny to nawet nie zapali jest to możliwe?
WujekBeton
WujekBeton
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no a jak nie ma wcale benzyny to nawet nie zapali jest to możliwe

:tak:jest to mozliwe, gaz Ci zamarzl :mrgreen:
chicel2009
chicel2009
  20 grudnia 2009

kurcze źle to wyżej napisałem, benzyny mam pół baku i gazu prawie cały zbiornik więc powinien palić no chyba że zamarzła benzyna więc wtedy nie ruszy nic ? wygrzewałem go w ciepłym garażu no i nic, (normalnie stoi na dworze przykryty pierzyną :D)

KORARM
KORARM
  20 grudnia 2009

Benzyna nie zamarza.
na pewno nie w naszych warunkach.
Sprawdz czy ta pompa chodzi musi chodzić jak nie to w tym szukaj przyczyny.
Pompa paliwa ci nie zamarzła i przestań myśleć o zamarzaniu.
Możliwe, ze pompa paliwa ci padła tym bardziej jak auto na gaz to pompy padają.
Weź jednego chętnego do pomocy wymontuj siedzenie z tył auta i słuchaj czy pompa chodzi a w tym czasie pomocnik włączy zapłon i będzie próbował za chwile odpalić. a pompa powinna chodzić już po włączeniu zapłonu i za jakiś czas wyłączyć się jak nie będziesz odpalał.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.